ЮЗ Трета лига стартира на 6 август с 22 отбора Печат
Петък, 22 Юли 2022 15:33
Президентът на БФС Борислав Михайлов (вдясно) присъства на тегленето на жребия за новия сезон в ЮЗ Трета лига

Днес в Национална футболна база „Бояна“ бе изтеглен жребият за новото първенство в Югозападната Трета лига, информира официалният сайт на централата bfunion.bg

Президентът на БФС Борислав Михайлов приветства участниците, като по негова лична инициатива всички клубове получиха по 12 висококачествени топки „Адидас“. 

„Желая успех на всички участници. Сигурен съм, че през новия сезон ще станем свидетели на още по-атрактивни двубои и засилена конкуренция за радост на всички почитатели на футбола у нас“, заяви Борислав Михайлов. 

Президентът на АФЛ Румен Вълков (вляво) по време на церемонията

Официалната церемония бе водена от председателя на ЗС-София Петко Петков в присъствието на техническия директор на БФС Георги Иванов, директора „Първенства и турнири“ на централата Валентин Чакъров, президента на Аматьорската футболна лига Румян Вълков и секретаря на Зоналния съвет Николай Младенов.

През кампанията 2022/23 г. в шампионата се включват четири формации, представители на професионални клубове, което увеличава броя на участниците на общо 22. 

Поради по-големия брой отбори, на работна среща с клубовете бе решено форматът на първенството да бъде променен и то да протече в две фази както следва: в първата фаза ще бъдат обособени две групи от по 11 участника, които ще играят на разменено гостуване; след приключването на първата фаза отборите, заели първите пет места във всяка група, се класират за първата десетица, а останалите формират плейоф за оставане в Трета лига. Победителят в челната десетица ще се класира за Втора професионална лига за сезон 2023/24, а от групата ще изпаднат четири отбора.

Групите, изтеглени на днешния жребий са представени по-долу.

 

Югозападна Трета лига, група „А“

Марек (Дупница)

Чавдар (Етрополе)

Банско Тийм

Пирин (Гоце Делчев)

Балкан (Ботевград)

Септември II (София)

Левски Раковски

Ботев (Ихтиман)

Сливнишки герой (Сливница) 

ЦСКА 1948 III (София)

Славия II (София)

 

Югозападна Трета лига, група „Б“

Септември (Симитли)

Рилски спортист (Самоков)

Гранит (Владая)

Оборище (Панагюрище)

ФК Кюстендил

Надежда (Доброславци)

ОФК Костинброд

Вихрен (Сандански)

Пирин (Разлог)

Левски II (София)

ЦСКА-София II

Velsport24.com