Левски (Паталеница) вдигна купата на АБФ в Пазарджик Печат
Събота, 06 Май 2017 13:29

Победителите от Левски (Паталеница) празнуват с шампионската купа

Отборът на Левски (Паталеница) спечели 12-тото издание на турнира за Купата на АБФ в Пазарджик, който е част от националната програма "Децата и футболът". В спора за първото място  малчуганите от Паталеница надиграха с минималното 1:0 миналогодишните първенци в турнира от ДФК Орлета (Пазарджик). В малкия финал за третото място децата на ФК Оборище (Панагюрище) победиха с 4:2 Чепинец (Велинград).

Отборите на Оборище и Чепинец бяха съперници в "малкия" финал

8 детски отбора от Пазарджишко на възраст до 13 години взеха участие в турнира, проведен на градския стадион "Георги Бенковски" в областния център. При официалното награждаване всеки от осемте участващи тима получи пълна футболна екипировка и топки.

Победителите получиха наградите си от кмета на Пазарджик Тодор Попов

Организаторите раздадоха и 9 индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор на Националната програма "Децата и футболът" - "Кока-Кола". Те бяха връчени от кмета на Община Пазарджик Тодор Попов, шефа на Областния съвет на БФС Спас Иванов, генералния секретар на Асоциацията на българските футболисти (АБФ) Георги Бойчев, национала от "Лудогорец" (Разград) Йордан Минев, представители на местната футболна централа и ветерани.

Талантите на Чепинец - Петър Димитров (вляво) и Васил Алексов бяха наградени от национала Йордан Минев

Velsport24.com

Крайно класиране в турнира за Купата на АБФ в Пазарджик

1.    Левски (Паталеница)
2.    ДФК Орлета (Пазарджик)
3.    Оборище (Панагюрище)
4.    Чепинец (Велинград)
5.    Свобода (Пещера)
6.    Марица (Белово)
7.    ФК Батак
8.    ФК Брацигово 

Специален приз бе връчен на председателя на ОС на БФС - Пазарджик Спас Иванов (вляво)

Индивидуални призьори:

Най-добър вратар: Валентин Карагьозов (ДФК Орлета)
Най-добър защитник: Димитър Йовчев (ДФК Орлета)
Най-добър халф: Георги Радичев (Оборище)
Най-добър нападател: Йордан Бонев (Левски - Паталеница)
Голмайстор: Георги Динчев (Свобода)
Най-добър състезател: Иларион Иванов (ДФК Орлета)
Най-техничен футболист: Костадин Янакиев (Левски - Паталеница)
Най-полезен играч: Божидар Костадинов (Чепинец-Велинград)
Най-добър треньор: Стоил Фърцов (Левски - Паталеница)

Резултати от турнира:

Първи кръг

ДФК Орлета - Свобода 4:0
Марица (Белово) - Левски(Паталеница) 0:5
Оборище - Брацигово 5:0
Чепинец - Батак 4:1
 
Втори кръг
 
Левски - Оборище 6:0
Чепинец - Орлета 0:5
Брацигово - Марица 0:2
Свобода - Батак 6:2

Трети кръг

Мач за 7-8 място: Брацигово - Батак 2:4
Мач за 5-6 място: Марица - Свобода  0:4
Мач за 3-4 място: Оборище - Чепинец 4:2
Финал за 1-2 място: Левски - Орлета 1:0