СКОНТО ООД

“Чепинец” докосна спасението след 3-1 срещу Ботев (Ихт) ПДФ Печат Е-мейл
Четвъртък, 14 Май 2009 18:22

Велинградчани се отдалечиха от опасната зона

 Васил Содев (№11) окончателно отказа Ботев (Ихтиман) с попадението си в мача

“Чепинец” надхитри Ботев (Ихтиман) с 3-1 и пет кръга преди края на сезона може да бъде по-спокоен за мястото си в трета дивизия. Велинградчани владееха инициативата в по-голямата част от срещата на стадион „9-ти септември” в Ракитово и закономерно прибавиха нови три точки към актива си.

Още в 14-та минута от малък ъгъл Боян Макавеев наказа стража на гостите Джахов за  1-0.

Десет минути по-късно Александър Димитров пропиля първото изгодно положение за Ботев (Ихтиман). Юношата на ихтиманци Кристиян Дечев обаче не сбърка в 35-та минута, когато наказа колективна грешка на домакините за 1-1.

В 39-та минута вратарят на „Ботев” Георги Джахов попречи в наказателното поле на Стоян Боновски да стигне до топката и получи директен червен картон от рефера Николай Стайков. Потърпевшият Стоян Боновски вкара отсъдената дузпа за 2-1.

В последната минута на първата част Димитър Чонков пропусна да увеличи аванса на велинградчани.

В 52-та минута Васил Содев окончателно реши спора с трети гол за домакините. Макавеев центрира отдясно от фаул, Боновски пропусна и с хладнокръвен шут Васил Содев покачи на 3-1.

В 56-та минута Чонков бе близо до гол, но ударът му бе избит от резервния вратар на „Ботев” Калоян Георгиев.

„Срещу Ботев (Ихтиман) спечелихме 4 точки, тъй като крайният резултат ни дава предимство в директните двубои с този тим в борбата за по-предно класиране”, коментираха от спортно-техническия щаб на „Чепинец”.

Цял мач за Ботев (Ихтиман) пък изигра братът на фолкдивата Алисия – Иво Дойчев.

 Главният съдия Николай Стайков (вдясно), заедно с колегите си Борислав Митрев (в средата) и Антон Терзиев (вляво), които показаха отличен синхрон в двубоя

Главният рефер Николай Стайков и колегите му получиха висока оценка за изявите си в срещата.

В събота Стайков ще асистира на пернишкия рефер Бисер Никифоров в мача от Западната „Б” група между Спортист (Своге) и Ботев (Криводол).

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - Отл. среща

5 май 2021 г. (сряда) - 17:00 ч.

КРНадежда (Добр)0:0Балкан (Бот)

ЮЗ Трета лига - XXIX кръг

28 април 2021 г. (сряда) - 16:00 ч.

КРНадежда (Добр)1:2Оборище (Пан)
КРРилски спортист2:0Гранит (Владая)
КРБалкан (Бот)1:0Ботев (Ихтиман)
КРПирин (ГД)1:3Марек (Дупница)
КРСливнишки герой2:2Пирин (Разлог)
КРПерун (Кресна)3:1Левски (Чепинци)
КРВихрен (Санд)0:2Беласица (Пч)
КРЧавдар (Етрополе)0:2Банско
КРВелбъжд (Кн)0:3ФК Кюстендил

"А" РГ Пз - XXX кръг

3 май 2021 г. (понеделник) - 17:00 ч.

КРЧепинец (Вел)2:1Родопи (Коз)
КРОборище II (Пан)3:0Тракиец (Глав)
КРСпартак (Кал)1:1Величково
КРБрацигово1:1Чико-Бунара (Бяга)
КРБалкан (Варвара)2:5Сарая
КРВихър (Ветрен)1:0Левски (Ракитово)
КРЛокомотив (Септ)3:0Тракия (Пз)
СЛЛозен0:3Марица (Белово)
 Левски (Пат)-почива

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)29+5469
2Беласица (Петрич)29+2765
3Вихрен (Сандански)29+3265
4ФК Кюстендил29+38 64
5Балкан (Ботевград)29+2450
6Чавдар (Етрополе)29+1748
7Оборище (Панагюрище)29+545
8
Пирин (Гоце Делчев)29+1042
9
Ботев (Ихтиман)29+737
10
Пирин (Разлог)29-1634
11Рилски спортист (Самоков)29-1132
12Сливнишки герой (Сливница)29-831
13Гранит (Владая)29-2629
14Надежда (Доброславци)29-1629
 15  Левски (Чепинци)29-3327
16Банско29-2025
17Перун (Кресна)29-3722
18Велбъжд (Кюстендил)29-4716
 Есенно класиране Подробно класиране

ЮЗ Трета лига - XXX кръг

8 май 2021 г. (събота) - 18:00 ч.

18:00Оборище (Пан)-:-Велбъжд (Кн)
18:00ФК Кюстендил-:-Перун (Кресна)
18:00Пирин (Разлог)-:-Балкан (Бот) 
18:00Марек (Дупница)-:-Сливнишки герой
18:00  Банско-:- Пирин (ГД)
18:00Левски (Чепинци)-:-Рилски спортист
18:00Беласица (Пч)-:-Надежда (Добр)
18:00Ботев (Ихтиман)-:-Вихрен (Санд)
18:00Гранит (Владая)-:-Чавдар (Етрополе)

Класиране - "А" РГ (Пазарджик)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)29+7979
 2 Балкан (Варвара)28+4868
3Брацигово28+6563
 4 Марица (Белово)28+2550
5Левски (Паталеница)28+1646
6Чепинец (Велинград)29+1843
7Величково28+238
 8 Локомотив (Септември)28-738
9Тракиец (Главиница)29-1636
10
Вихър (Ветрен)28-1735
11Родопи (Козарско)28-1335
 12 Тракия (Пазарджик)28-2034
13Оборище II (Панагюрище)29-3232
14Спартак (Калугерово)28-2830
15Левски (Ракитово)28-1529
16Сарая28-3129
17Лозен28-742
 

Есенно класиране Подробно класиране

"А" ОФГ Пз - XXXI кръг

8 май 2021 г. (събота) - 17:00 ч.

17:00Тракия (Пз)-:-Балкан (Варвара)
17:00Вихър (Ветрен)-:-Брацигово
17:00Марица (Белово)-:-Спартак (Кал)

17 април 2021 г. (събота)

СЛ            Левски (Ракитово)3:0Лозен                   

9 май 2021 г. (неделя) - 17:00 ч.

17:00Тракиец (Глав)-:-Чико-Бунара (Бяга)
17:00Сарая-:-Левски (Пат)
17:00Родопи (Коз)-:-Оборище II (Пан)
17:00Величково-:-Локомотив (Септ)
     Чепинец (Вел)-почива 

Кой е тук?

В момента има 60 посетителя в сайта

Приятели

. .
.