Левски (ЕП) грабна 3 точки с 9 души ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 17 Август 2010 19:33

Съставите на Чепинец (в синьо-червено) и Левски (Елин Пелин) играха пред 250 зрители във Велинград

Домакинско поражение с 1-3 от Левски (Елин Пелин) на старта на новото първенство в Югозападната „В” група инкасира футболният тим на „Чепинец”. Гостите губеха срещата до 72-та минута на мача, а накрая завършиха с 9 души, но в крайна сметка взеха пълният комплект от точки. Срещата бе официален дебют за Николай Димитров като старши треньор на „Чепинец”.

Велинградчани доминираха до почивката, но не успяха да отбележат.

Васил Содев откри в първата минута на втората част. Той нахлу отляво в наказателното поле и с хладнокръвен удар вкара за 1-0.

В 60-та Георги Митев от гостите се хвърли опасно в краката на  Филип Филипов и главният рефер Людмил Павлов му показа директен червен картон. Въпреки неравенството на терена, гостите стигнаха до изравняване в 72-та минута чрез Пламен Гигов. В 77-та колегата му Ивайло Гешев матира за втори път домакините за 1-2.

Минута по-късно Иван Зайков остави Левски (Елин Пелин) с 9 души на терена. Той си заработи 2 жълти картона в разстояние на 20 минути. Щурмовакът изпусна след почивката 2 кристални положения за своя отбор и видимо се изнерви. Неговата липса на терена до края на срещата, обаче не се оказа фатална.

В 85-та минута Димитър Стефанов превърна бърза контра на „Левски” в нов гол за финалното 1-3. След попадението „Чепинец” остана с 10 души на терена. Заради контузия играта напусна новото попълнение Стоян Начев. Малко преди това принудително бе заменен и Александър Гинчев от домакините.

Асистентите Николай Банков (вляво) и Георги Георгиев (вдясно) действаха в пълен синхрон с централния съдия Людмил Павлов

Главният съдия Людмил Павлов от Етрополе и неговите асистенти записаха авторитетно съдийство в мача. Той вдигна общо 2 червени и 8 жълти картона.