Титаничен сблъсък в Симитли |
|
|
|
Събота, 02 Май 2009 09:07 |

Септември (Сим) – Миньор (Бд) е супер сблъсъкът от XXXI кръг от първенството на Югозападната „В” група в неделя. Двата тима, които водят люта битка за първото място в трета дивизия ще се противопоставят в директен сблъсък. Разликата помежду им е само 2 точки в полза на домакините от Симитли. „Септември” е без загуба от 22 мача (19 победи и 3 равенства), а гостите от Миньор (на снимката) имат потенциала да объркат сметките на домакините.
На оптимистични вести от стадиона в Симитли ще се надява вторият в класирането Малеш (Микрево). В изтегления за днес мач играчите на Пламен Мицански ще имат за съперник Витоша (Бистрица).
В другия мач, който ще се състои в събота, а не в неделя Левски (Елин Пелин) ще играе срещу борещия се за оцеляване Ботев (Ихтиман).
Второ поредно домакинство ще изиграе отбора на „Хебър”, който приема на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик общинския Велбъжд (Кюстендил).
В Радомир местния „Струмска слава” пък ще бъде домакин на аутсайдера Левски (Долна баня), който не е спечелил точка от 14 мача насам.
В Перник местния “Миньор’19” излиза за максимума срещу гостуващия Пирин (Разлог).
Люлин (Сф) ще се изправи пред своя публика срещу Места (Хаджидимово) без право на грешка. Гостите са на гребена на вълната, след като в първите дни на май с богата поредица от събития отбелязват 80-годишен юбилей на футбола в Хаджидимово.
Пирин 2001 (Благоевград) има реален шанс при успех у дома срещу Сливнишки герой (Сливница) да излезе за първи път от няколко месеца от зоната на изпадащите.
Велбъжд (Костинброд) се нуждае от три точки срещу гостите от Германея (Сапарева баня), за да си гарантира място над чертата след срещите от този кръг.
|