СКОНТО ООД

Спортният министър награди параолимпийци ПДФ Печат Е-мейл
Четвъртък, 04 Март 2010 01:20
 
 Параолимпиецът Александър Стоянов (№1) от Варна ще бъде един от тримата ни представители във Ванкувър този месец 

Зимният курорт Юндола бе домакин на Национално ученическо първенство по ски бягане за ученици с нарушено зрение. Проявата е ежегодна и се организира от Българската параолимпийска асоциация (БПА) с изключителната помощ на Община Велинград и лично на кмета Иван Лебанов.

Активно съдействие оказаха състезателите на велинградските клубове „Чепинец” и „Атлас”, които придружаваха участниците в стартовете по трасето.

Първенството за ученици с нарушено зрение е в рамките на ученическите игри и се финансира от Министерството на физическото възпитание и спорта (МФВС) и Министерството на образованието, младежта и науката (МОМН).

 
 Един от най-малките участници - Хакан Осман

В България има 2 специализирани учебни заведения, в които се обучават ученици с нарушено зрение. Те се намират в София и Варна.

Първенството включваше два състезателни дни. В първият (26 февруари) участниците премериха сили на по-дългата дистанция от 2 км, а ден по-късно те се състезаваха на 1 км.

Общо 21 състезатели във възрастовите групи девойки и юноши, момичета и момчета взеха участие в надпреварата.

Сред тях бяха и тримата ни параолимпийци - варненецът Александър Стоянов и столичаните Йоанна Ерменкова и Ивайло Вътов. От 12 до 21 март 2010 година във Ванкувър (Канада) те ще ни  представят в ски бягането.

В комплексното класиране първото място взе отборът на Варна с 43 точки, а представителите на София събраха актив от 37 точки.

 
Спортният министър Свилен Нейков (вдясно) с учениците от Варна

Националното ученическо първенство бе уважено и от спортният министър Свилен Нейков. Той бе придружен от заместникът си Иван Ценов и главният секретар на ведомството Любомир Василев.

Освен полагащите им се отличия и лакомства, всички участници бяха наградени и със спортни раници от Община Велинград.

 Кметът на Велинград Иван Лебанов връчва осигурените от Общината награди

Шефът на БПА Илия Лалов връчи специален плакет на Иван Лебанов по случай навършване на 30 години от спечелването на първият медал за България от Зимна олимпиада.

 

Интервюто със Свилен Нейков може да почетете ТУК.

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - Отл. среща

5 май 2021 г. (сряда) - 17:00 ч.

КРНадежда (Добр)0:0Балкан (Бот)

ЮЗ Трета лига - XXIX кръг

28 април 2021 г. (сряда) - 16:00 ч.

КРНадежда (Добр)1:2Оборище (Пан)
КРРилски спортист2:0Гранит (Владая)
КРБалкан (Бот)1:0Ботев (Ихтиман)
КРПирин (ГД)1:3Марек (Дупница)
КРСливнишки герой2:2Пирин (Разлог)
КРПерун (Кресна)3:1Левски (Чепинци)
КРВихрен (Санд)0:2Беласица (Пч)
КРЧавдар (Етрополе)0:2Банско
КРВелбъжд (Кн)0:3ФК Кюстендил

"А" РГ Пз - XXX кръг

3 май 2021 г. (понеделник) - 17:00 ч.

КРЧепинец (Вел)2:1Родопи (Коз)
КРОборище II (Пан)3:0Тракиец (Глав)
КРСпартак (Кал)1:1Величково
КРБрацигово1:1Чико-Бунара (Бяга)
КРБалкан (Варвара)2:5Сарая
КРВихър (Ветрен)1:0Левски (Ракитово)
КРЛокомотив (Септ)3:0Тракия (Пз)
СЛЛозен0:3Марица (Белово)
 Левски (Пат)-почива

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)29+5469
2Беласица (Петрич)29+2765
3Вихрен (Сандански)29+3265
4ФК Кюстендил29+38 64
5Балкан (Ботевград)29+2450
6Чавдар (Етрополе)29+1748
7Оборище (Панагюрище)29+545
8
Пирин (Гоце Делчев)29+1042
9
Ботев (Ихтиман)29+737
10
Пирин (Разлог)29-1634
11Рилски спортист (Самоков)29-1132
12Сливнишки герой (Сливница)29-831
13Гранит (Владая)29-2629
14Надежда (Доброславци)29-1629
 15  Левски (Чепинци)29-3327
16Банско29-2025
17Перун (Кресна)29-3722
18Велбъжд (Кюстендил)29-4716
 Есенно класиране Подробно класиране

ЮЗ Трета лига - XXX кръг

8 май 2021 г. (събота) - 18:00 ч.

18:00Оборище (Пан)-:-Велбъжд (Кн)
18:00ФК Кюстендил-:-Перун (Кресна)
18:00Пирин (Разлог)-:-Балкан (Бот) 
18:00Марек (Дупница)-:-Сливнишки герой
18:00  Банско-:- Пирин (ГД)
18:00Левски (Чепинци)-:-Рилски спортист
18:00Беласица (Пч)-:-Надежда (Добр)
18:00Ботев (Ихтиман)-:-Вихрен (Санд)
18:00Гранит (Владая)-:-Чавдар (Етрополе)

Класиране - "А" РГ (Пазарджик)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)29+7979
 2 Балкан (Варвара)28+4868
3Брацигово28+6563
 4 Марица (Белово)28+2550
5Левски (Паталеница)28+1646
6Чепинец (Велинград)29+1843
7Величково28+238
 8 Локомотив (Септември)28-738
9Тракиец (Главиница)29-1636
10
Вихър (Ветрен)28-1735
11Родопи (Козарско)28-1335
 12 Тракия (Пазарджик)28-2034
13Оборище II (Панагюрище)29-3232
14Спартак (Калугерово)28-2830
15Левски (Ракитово)28-1529
16Сарая28-3129
17Лозен28-742
 

Есенно класиране Подробно класиране

"А" ОФГ Пз - XXXI кръг

8 май 2021 г. (събота) - 17:00 ч.

17:00Тракия (Пз)-:-Балкан (Варвара)
17:00Вихър (Ветрен)-:-Брацигово
17:00Марица (Белово)-:-Спартак (Кал)

17 април 2021 г. (събота)

СЛ            Левски (Ракитово)3:0Лозен                   

9 май 2021 г. (неделя) - 17:00 ч.

17:00Тракиец (Глав)-:-Чико-Бунара (Бяга)
17:00Сарая-:-Левски (Пат)
17:00Родопи (Коз)-:-Оборище II (Пан)
17:00Величково-:-Локомотив (Септ)
     Чепинец (Вел)-почива 

Кой е тук?

В момента има 58 посетителя в сайта

Приятели

. .
.