СКОНТО ООД

Юндола стана столица на ски бягането ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 08 Февруари 2010 14:03

 
 Николай Кондев трупа солидна преднина пред преследвачите си по пътя към първото място, извоювано със съотборникът му Тодор Машов

Живописният курорт Юндола отново влезе в ролята си на едно от най-големите огнища на българското ски бягане.

Пистата, намираща се на 17 км отстояние от Велинград и заобиколена от величествени иглолистни гори през 1981 година бе домакин на кръг от Световната купа.

На 7 февруари почитателите на белите спортове видяха на живо по-голямата част от бегачите ни от няколко поколения, представяли ни на големи първенства и олимпиади през годините.

За първи път в България бе проведен отборен спринт в ски бягането. Проявата бе организирана от Община Велинград и БФСки. Състезанието премина под патронажа на кмета на родопския град Иван Лебанов, който преди близо 3 десетилетия завоюва славното бронзово отличие на олимпиадата в Лейк Плесид (САЩ).

В състезанието „Бегачите” при мъжете се записаха за участие общо 14 отбора. Те бяха съставени от по двама бегачи. Всеки един от участниците пробяга по две дистанции от 500 метра. След всяка обиколка правото да продължи получаваше неговият съотборник.

Велинградчанинът Николай Кондев и съотборникът му Тодор Машов триумфираха като победители в българската премиера на зрелищната надпревара на 2 км свободен стил.

Шампионският тандем Кондев - Машов натрупа убийствен аванс от 41 секунди пред преследвачите си Чавдар Гълев и Иван Бирников, които се наредиха на второ място. Възпитаниците на велинградската ски школа изпревариха драматично с 3 секунди заелите трето място Искрен Планков и Иво Петков.

 

 Участникът на две олимпиади - Искрен Планков (на преден план) води люта битка за второто място с друг кадър на велинградската ски школа - Чавдар Гълев

ФОТО: Георги БИЗЕВ

При дамите единствената участничка Марияна Скендерова от Велинград, премина с елегантен стил разстоянието от 500 метра и събра овации от присъстващите.

Церемонията по награждаването на призьорите протече пред ски училище „Лебанов”.

Купите  на най-бързите при мъжете връчи председателят на Общински съвет – Велинград Мустафа Джамбаз.

 

 Призьорите от отборният спринт на Юндола

ФОТО: Георги БИЗЕВ

Кметът на Общината Иван Лебанов пък награди с  почетни плакети 10 известни деятели в белия спорт за принос в развитието на ски спорта.

Сред получилите признание бе и личния треньор на първият ни медалист от Зимна олимпиада - Стефан Митков.

На 14 февруари 2010 година се навършват точно 30 години от спечелването на бронзовото отличие на Иван Лебанов на 30 км ски бягане в Лейк Плесид (САЩ). По случай наближаващият юбилей „майсторът на писалките” получи 2 плакета и картина. Наградите бяха връчени от Петър Панков, Стефан Митков и Милош Иванчев.

 

 Директорът на направление "Ски бягане" към БФСки - Петър Панков (вляво) току що е наградил Иван Лебанов по случай 30-та годишнина от спечелването на първият медал за България от Зимни олимпийски игри

ФОТО: Георги БИЗЕВ

Богатия спортен календар на Юндола в олимпийския месец февруари продължава.

От 10 до 14 февруари 2010 година зимният център посреща най-младите ски бегачи в Държавното първенство за момичета и момчета, юноши и девойки младша възраст.

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXI кръг

24 февруари 2024 г. (събота) - 14:00 ч.

СЛЧавдар (Етр)0:3Витоша (Бистрица)
КРОборище (Пан)0:0Вихрен (Санд)
КРХебър II (Пз)0:2ЦСКА II (Сф)
КРРилски спортист1:2Костинброд
КРМиньор (Пк)1:0Септември II (Сф)
КРСептември (Сим)1:1Сливн. герой
КРБанско тиим1:0Балкан (Бот)
КРБотев (Ихт)2:0Левски II (Сф)
КРПирин (Рз)2:1Славия II (Сф)
КРФК Кюстендил0:0ЦСКА 1948 III (Сф)

"А" РГ - Пазарджик, гр. 1 - XVI кръг

24 февруари 2024 г. (събота) - 14:00 ч.

КРЗвезда (Семч)3:3Чепинец (Вел)
КРМарица (Белово)0:1Чико-Бунара (Бяга)

25 февруари 2024 г. (неделя) - 14:00 ч.

КРЛевски (Рак)2:5Величково
КРЛокомотив (Септ)3:4Левски (Пат)

"А" РГ - Пазарджик, гр. 2 - XVI кръг

24 февруаври 2024 г. (събота) - 14:00 ч.

КРБрацигово8:0Спартак (Кал)
КРТракия (Мирянци)1:2Вихър (Ветрен)

25 февруари 2024 г. (неделя) - 14:00 ч.

КРОборище II (Пан)4:0Тракиец (Глав)
КРСарая7:0Юнак (Ивайло)
КРЛозен1:8Балкан (Варвара)

Efbet лига - резултати и статистика

"Б" РГ - Пазарджик - XII кръг

25 февруари 2024 г. (неделя) - 14:00 ч.

КРЛесичово1:0ФК Драгиново

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)21+3055
 2 ЦСКА II (София)21+2249
3Вихрен (Сандански)21+939
4Балкан (Ботевград)21+436
 5 Рилски спортист (Самоков)21+536
6Сливнишки герой (Сливница)21+136
7Банско тийм21+131
8
ФК Кюстендил21+1130
9Ботев (Ихтиман)21-129
10
Витоша (Бистрица)21-228
11Левски II (София)21+326
 12 Септември II (София)21 026
 13 Септември (Симитли)21-424
14Хебър II (Пазарджик)21-423
 15 ЦСКА 1948 III (София)21-920
16Славия II (София)21-2117
 17 Оборище (Панагюрище)21-2717
18ОФК Костинброд21-2016
19Пирин (Разлог)21-2115
20Чавдар (Етрополе)*21+2341*
 * Чавдар (Етрополе) преустанови участие

ЮЗ Трета лига - XXII кръг

2 март 2024 г. (събота) - 15:00 ч.

СЛКостинброд3:0Чавдар (Етр)
15:00Славия II (Сф)-:-Оборище (Пан)
15:00Витоша (Бистрица)-:-Хебър II (Пз)
15:00ЦСКА II (Сф)-:-Пирин (Рз)
15:00Левски II (Сф)-:-Рилски спортист
15:00Септември II (Сф)-:-Септември (Сим)
15:00Балкан (Бот)-:-Ботев (Ихт)
15:00Сливн. герой-:-ФК Кюстендил
15:00ЦСКА 1948 III (Сф)-:-Банско тиим
15:00Вихрен (Санд)-:-Миньор (Пк)

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)14+3034
 2 Чепинец (Велинград)15+2730
3Левски (Паталеница)14+1224
4Марица (Белово)14+1021
 5 Величково14-1615
6Локомотив (Септември)14-413
7Звезда (Семчиново)15-388
8
Левски (Ракитово)14-536
9
Хебър III (Пазарджик)14+3230*
10Спартак (Пещера)0 00
 *Хебър III (Пазарджик) преустанови участие

"А" РГ - Пазарджик, гр. 1 - XVII кръг

2 март 2024 г. (събота) - 15:00 ч.

СЛЛевски (Пат)3:0Хебър III (Пз)
15:00Марица (Белово)-:-Звезда (Семч)

3 март 2024 г. (неделя) - 15:00 ч.

15:00Чико-Бунара (Бяга)-:-Левски (Рак)
15:00Величково-:-Локомотив (Септ)
 Чепинец (Вел)-почива

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)16+7248
 2 Брацигово16+5437
3Сарая16+2333
4Оборище II (Панагюрище)15+925
 5 Вихър (Ветрен)15-123
6Лозен16-3217
7Тракия (Мирянци)16-1516
8
Тракиец (Главиница)16-3111
9
Спартак (Калугерово)16-3110
10
Юнак (Ивайло)16-484

"А" РГ - Пазарджик, гр. 2 - XVII кръг

2 март 2024 г. (събота) - 15:00 ч.

15:00Балкан (Варвара)-:-Брацигово
15:00Тракия (Мирянци)-:-Оборище II (Пан)
15:00Вихър (Ветрен)-:-Лозен

3 март 2024 г. (неделя) - 15:00 ч.

15:00Спартак (Кал)-:-Сарая
15:00Юнак (Ивайло)-:-Тракиец (Глав)

Кой е тук?

В момента има 26 посетителя в сайта

Приятели

. .
.