СКОНТО ООД

Триумф за ИСУ „Васил Левски“ в баскетбола при VIII-X клас ПДФ Печат Е-мейл
Четвъртък, 27 Февруари 2020 11:06
Баскетболната селекция на ИСУ "Васил Левски" е №1 при VIII-X клас 

Уникална драма и убедителен успех се разиграха в последния състезателен ден от общинското първенство по баскетбол. Мачовете при учениците от VIII-X клас се проведоха на 23 февруари (неделя) в модерната зала на Националната ПГГС „Христо Ботев“ – Велинград.

При юношите вместо четири, се изиграха само две срещи заради неявяването на отбора на ПГД „Иван Вазов“. 

В първия полуфинал суперфаворитът ИСУ „Васил Левски“ се наложи с 55:33 точки срещу домакините от НПГГС „Христо Ботев“. 

Вторият финалист стана селекцията на ИСУ „Св. св. Кирил и Методий“, която спечели служебно срещу ПГД „Иван Вазов“.

В решителния сблъсък тимът на ИСУ „Васил Левски“ спечели убедително с резултат 66:13 срещу ИСУ „Св. св. Кирил и Методий“. 

Трети финишираха възпитаниците на НПГГС „Христо Ботев“.

Юношите мл. възраст на ИСУ "Васил Левски" (в оранжево) нанизаха общо 121 точки в 2 мача 

За разлика от мачовете при юношите, при девойките (VIII – X клас) зрителите станаха свидетели на уникална драма.

Епичната битка при девойките мл. възраст завърши с успех за ИСУ "Васил Левски" (в синьо) 

Финалната среща противопостави тимовете на двете иновативни средни училища във Велинград. След инфарктна развръзка отборът на ИСУ „Васил Левски“ стигна до първото място с 20:19 точки срещу селекцията на ИСУ „Св. св. Кирил и Методий“. 

Реферите Ангел Благов (вляво) и Радослав Денчев изнесоха истинска лекция по баскетболно съдийство 

Победителите в отделните възрасти продължават в областния етап на ученическите игри, който ще се проведе през м. март в Пазарджик.

Борислав ЙОРДАНОВ

Още подробности:

Вълнуващ старт на ученическите игри по баскетбол във Велинград 

 
Следете ни в:

Крайно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)34+6082
2ФК Кюстендил34+4979
3Беласица (Петрич)34+4178
4Вихрен (Сандански)34+38 75
5Оборище (Панагюрище)34+1460
6Балкан (Ботевград)34+2858
7Чавдар (Етрополе)34+1651
8
Ботев (Ихтиман)34+1246
9
Пирин (Гоце Делчев)34+545
10
Пирин (Разлог)34-1941
11Надежда (Доброславци)34-1636
12Сливнишки герой (Сливница)34-636
13Рилски спортист (Самоков)34-1534
14Банско34-1934
 15  Левски (Чепинци)34-3834
16Гранит (Владая)34-3132
17Перун (Кресна)34-5222
18Велбъжд (Кюстендил)34-6716
 Есенно класиране Подробно класиране

Крайно Класиране - "А" РГ (Пз)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)32+7982
 2 Балкан (Варвара)32+5472
3Брацигово32+7272
 4 Марица (Белово)32+1653
5Левски (Паталеница)32+2050
6Чепинец (Велинград)32+1546
7Величково32+143
 8 Локомотив (Септември)32-541
9Сарая32-2441
10
Тракия (Пазарджик)32-2840
11Спартак (Калугерово)32-1940
 12 Тракиец (Главиница)32-1840
13Родопи (Козарско)32-1340
14Вихър (Ветрен)32-2039
15Левски (Ракитово)32-1738
16Оборище II (Панагюрище)32-2736
17Лозен32-862
 

Есенно класиране Подробно класиране

Кой е тук?

В момента има 34 посетителя в сайта

Приятели

. .
.