СКОНТО ООД

Плувецът Йосиф Миладинов е №1 при младите за 2019 г. ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 12 Януари 2020 19:16
Призьорите от деветото издание на анкетата на Viasport.bg

16-годишният плувец Йосиф Миладинов бе избран за най-добър млад спортист на България за 2019 г. Той спечели деветото издание на анкетата на сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg с актив от 788 точки.

В допитването до спортните журналисти участваха точно 100 представители на медиите, сред които бе и главния редактор на Velsport24.com - инж. Филип Устабашиев. Те посочиха в анкетните си карти общо 55 състезатели на възраст до 19 г.

През изминалата година Миладинов стана трети в света при юношите на 50 м бътерфлай и втори в Европа на 100 м в същия стил, покри норматив „А“ за олимпийските игри в Токио, подобри над 10 национални рекорда за две възрасти, стана и шампион на Швейцария, където живее със семейството си и тренира.

Йосиф не успя да присъства на церемонията в Централния военен клуб в София и лично да вземе наградата си, но благодари за нея чрез специално видео обръщение. По традиция за победителя имаше колело от българския производител Sprint.

Така Миладинов донесе на плуването трети приз за най-добър млад спортист на България, след двете първи места на Антъни Иванов за 2016 и 2017 г. По два приза имат в леката атлетика и в бокса.

На второ място в класацията остана победителката за 2018 г. Александра Начева, която събра 520 точки от журналистическия вот. Трета е носителката на Световната купа на сабя за девойки до 20 г. Йоана Илиева с 507 точки.

Призовата десетка допълниха Светла Згурова (модерен петобой), Едмонд Назарян (борба), Нургюл Салимова (шахмат), Ангел Русев (вдигане на тежести), Владимир Гърков (волейбол), Валентин Андреев (лека атлетика) и Александра Фейгин (фигурно пързаляне).

Преди Йосиф Миладинов приза за №1 при младите са печелили: Владимир Зографски (2011 г., ски скок), Ния Димитрова (2012, биатлон), Денис Димитров (2013, лека атлетика), Благой Найденов (2014, бокс), Даниел Асенов (2015, бокс), Антъни Иванов (2016 и 2017, плуване) и Александра Начева (2018, лека атлетика).

Младите спортисти уважиха церемонията в Централния военен клуб

Мартин Стоев бе определен по безспорен начин за треньор №1 на годината. Той събра 750 точки, а вторият в допитването Ангел Стойков (футбол) е с 200. Гласове получиха още Веселина Златева (хандбал), Таня Гатева (баскетбол) и Стефан Георгиев (плуване).

Като награда Стоев получи шанса да тества цял месец най-новата модификация на Мазда CX30, осигурена от официалния дилър „Стар Моторс“ с гориво за 500 лв. от Benzin.bg.

Той се присъедини към елитната компания от специалисти, вдигали купата за №1 на Viasport.bg, в която са: Камелия Дунавска (художествена гимнастика, 2013 г.), Александър Димитров (футбол, 2014 г.), Драган Иванов (волейбол, 2015 г.), Асен Пандов (шорттрек, 2016), Ангел Стойков (футбол, 2017) и Стойко Цонов (лека атлетика, 2018).

Воденият от Стоев национален отбор по волейбол за юноши под 17 г. пък бе определен за Отбор №1, след като през миналата година спечели сребърните медали от европейското първенство в София и златото от Балканиадата. Младите волейболисти, които в момента се борят за директно място на европейското до 18 г. през лятото, изпревариха с огромна преднина националния тим по шахмат за девойки и юношеските национали по футбол до 19 г., които също получиха гласове.

Тази година Viasport.bg връчи и три специални приза. „Воля за победа“ отиде у 14-годишния футболист на ФК „Национал“ (София) Кубрат Комсалов, който въпреки че е диагностициран с диабет, не се отказва от спорта, а е вдъхновение за своите съотборници и добър пример за съперниците си. Наградата се връчва за трета годината, като преди Кубрат нейни носители са били Дария Капсъзова (художествена гимнастика) и Емил Кондев (плуване).

16-годишният национал на България по баскетбол на колички Цветомир Цветков стана първият носител на приз „Вдъхновение“, а 12-годишната състезателка по водна топка на клуб „Локомотив Никола Нанов“ Анелия Янева бе излъчена от Фондация „Емил Шарков“ за приза „Деца на бащи герои“, която се присъжда на деца на загинали служители на МВР.

В награждаването на призьорите се включиха личните треньори на състезателите, както и зам.министърът на спорта Стоян Андонов, зам.кметът на София Тодор Чобанов, Енчо Керязов, Борислав Кьосев, главният мениджър на Корпорация „Развитие“ Александър Александров, Милена Шаркова, доскорошният омбудсман Мая Манолова и други.

Анкетата за най-добър млад спортист на България се организира от единствения сайт за детско-юношески спорт Viasport.bg, а церемонията по награждаване нямаше да бъде възможна без подкрепата на Фондация „Играй с Развитие“ и г-н Александър Александров, както без помощта на Asics, Mazda, Lafka, Sprint, Benzin.bg, VL Catering, Dias Sport, „Жануа 98“, Sportal.bg и Sportal TV, която излъчи на живо тържеството.

Част от отличията, които получиха най-добрите млади спортисти на България за 2019-а

Топ 10 на най-добрите спортисти на България за 2019 г.

1. Йосиф Миладинов (плуване) – 788 точки

2. Александра Начева (лека атлетика) – 520 точки

3. Йоана Илиева (фехтовка) – 507 точки

4. Светла Згурова (модерен петобой) – 464 точки

5. Едмонд Назарян (борба) – 420 точки

6. Нургюл Салимова (шахмат) – 347 точки

7. Ангел Русев (вдигане на тежести) – 305 точки

8. Владимир Гърков (волейбол) – 259 точки

9. Валентин Андреев (лека атлетика) – 256 точки

10. Александра Фейгин (фигурно пързаляне) 199 точки

 

Треньор №1 на подрастващи за 2019 г.

1. Мартин Стоев (волейбол) – 570 точки

 
Отбор №1 при подрастващите за 2019 г.

1. Национален отбор по волейбол за юноши под 17 г. – 870 т.

Специални призове

Воля за победа - Кубрат Комсалов (футбол)

Вдъхновение – Цветомир Цветков (баскетбол на колички)

Деца на бащи герои – Анелия Янева (водна топка) 

 

Източник и снимки: Viasport.bg

Още подробности за класацията ТУК

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXIII кръг

21 април 2021 г. (сряда) - 17:00 ч.

КРБеласица (Пч)3:2Оборище (Пан)
КРВелбъжд (Кн)1:1Рилски спортист
КРБалкан (Бот)1:0Банско
КРПерун (Кресна)1:6Марек (Дупница)
КРСливнишки герой1:0Гранит (Владая)
КРПирин (Разлог)3:1Левски (Чепинци)
КРВихрен (Санд)1:0Пирин (ГД)
КРНадежда (Добр)0:3Чавдар (Етрополе)
КРБотев (Ихтиман)0:1ФК Кюстендил

"А" ОФГ Пз - XXVII кръг

17 април 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

КРТракия (Пз)1:0Вихър (Ветрен)      
КР       Марица (Белово)0:2Брацигово
КРТракиец (Глав)3:0Балкан (Варвара)
КРВеличково6:3Левски (Ракитово)

17 април 2021 г. (събота)

СЛ           Сарая3:0Лозен         

18 април 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРОборище II (Пан)0:4Чепинец (Вел)
КРЧико-Бунара (Бяга)3:0Левски (Пат)
КРРодопи (Коз)2:1Локомотив (Септ)
 Спартак (Кал)-почива 

Обл. п-во за деца - XI кръг

18 април 2021 г. (неделя) - 10:30 ч.

КРЛокомотив (Септ)4:2Чепинец (Вел)

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Вихрен (Сандански)27+3464
2Марек (Дупница)27+4763
3Беласица (Петрич)27+2561
4ФК Кюстендил27+34 58
5Чавдар (Етрополе)27+2148
6Балкан (Ботевград)26+2345
7Оборище (Панагюрище)27+441
8
Пирин (Гоце Делчев)27+1039
9
Ботев (Ихтиман)27+734
10
Пирин (Разлог)27-1133
11Сливнишки герой (Сливница)27-730
12Рилски спортист (Самоков)27-1129
13Надежда (Доброславци)26-1428
14Гранит (Владая)27-2626
 15  Левски (Чепинци)27-3224
16Перун (Кресна)27-3719
17Банско27-2419
18Велбъжд (Кюстендил)27-4316
 Есенно класиране Подробно класиране

ЮЗ Трета лига - XXVIII кръг

24 април 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Оборище (Пан)-:-Вихрен (Санд)
16:00Гранит (Владая)-:-Перун (Кресна)
16:00Беласица (Пч)-:-Балкан (Бот) 
16:00Марек (Дупница)-:-Пирин (Разлог)
16:00  Банско-:-Рилски спортист
16:00ФК Кюстендил-:-Надежда (Добр)
16:00Пирин (ГД)-:-Чавдар (Етрополе)
16:00Ботев (Ихтиман)-:-Сливнишки герой
16:00Левски (Чепинци)-:-Велбъжд (Кн)

Класиране - "А" РГ (Пазарджик)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)26+7272
 2 Балкан (Варвара)26+4765
3Брацигово25+6962
 4 Левски (Паталеница)26+1845
5Марица (Белово)25+1944
6Чепинец (Велинград)26+2040
7Величково25 034
 8 Локомотив (Септември)26-1132
9Родопи (Козарско)25-1032
10
Тракиец (Главиница)26-1432
11Вихър (Ветрен)26-1529
 12 Тракия (Пазарджик)25-2228
13Оборище II (Панагюрище)26-3126
14Сарая25-3026
15Спартак (Калугерово)25-2926
16Левски (Ракитово)25-1823
17Лозен25-652
 

Есенно класиране Подробно класиране

"А" РГ Пз - XXVIII кръг

24 април 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Левски (Ракитово)-:-Марица (Белово)      
16:00Балкан (Варвара)-:-Родопи (Коз)
16:00Вихър (Ветрен)-:-Величково  
СЛЛозен-:-Тракия (Пз) 

25 април 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Чепинец (Вел)-:-Чико-Бунара (Бяга)
16:00Брацигово-:-Оборище II (Пан)
16:00Спартак (Кал)-:-Сарая
16:00Левски (Пат)-:-Тракиец (Глав)
   Локомотив (Септ)-почива

Кой е тук?

В момента има 42 посетителя в сайта

Приятели

. .
.