СКОНТО ООД

Плувецът Йосиф Миладинов е №1 при младите за 2019 г. ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 12 Януари 2020 18:16
Призьорите от деветото издание на анкетата на Viasport.bg

16-годишният плувец Йосиф Миладинов бе избран за най-добър млад спортист на България за 2019 г. Той спечели деветото издание на анкетата на сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg с актив от 788 точки.

В допитването до спортните журналисти участваха точно 100 представители на медиите, сред които бе и главния редактор на Velsport24.com - инж. Филип Устабашиев. Те посочиха в анкетните си карти общо 55 състезатели на възраст до 19 г.

През изминалата година Миладинов стана трети в света при юношите на 50 м бътерфлай и втори в Европа на 100 м в същия стил, покри норматив „А“ за олимпийските игри в Токио, подобри над 10 национални рекорда за две възрасти, стана и шампион на Швейцария, където живее със семейството си и тренира.

Йосиф не успя да присъства на церемонията в Централния военен клуб в София и лично да вземе наградата си, но благодари за нея чрез специално видео обръщение. По традиция за победителя имаше колело от българския производител Sprint.

Така Миладинов донесе на плуването трети приз за най-добър млад спортист на България, след двете първи места на Антъни Иванов за 2016 и 2017 г. По два приза имат в леката атлетика и в бокса.

На второ място в класацията остана победителката за 2018 г. Александра Начева, която събра 520 точки от журналистическия вот. Трета е носителката на Световната купа на сабя за девойки до 20 г. Йоана Илиева с 507 точки.

Призовата десетка допълниха Светла Згурова (модерен петобой), Едмонд Назарян (борба), Нургюл Салимова (шахмат), Ангел Русев (вдигане на тежести), Владимир Гърков (волейбол), Валентин Андреев (лека атлетика) и Александра Фейгин (фигурно пързаляне).

Преди Йосиф Миладинов приза за №1 при младите са печелили: Владимир Зографски (2011 г., ски скок), Ния Димитрова (2012, биатлон), Денис Димитров (2013, лека атлетика), Благой Найденов (2014, бокс), Даниел Асенов (2015, бокс), Антъни Иванов (2016 и 2017, плуване) и Александра Начева (2018, лека атлетика).

Младите спортисти уважиха церемонията в Централния военен клуб

Мартин Стоев бе определен по безспорен начин за треньор №1 на годината. Той събра 750 точки, а вторият в допитването Ангел Стойков (футбол) е с 200. Гласове получиха още Веселина Златева (хандбал), Таня Гатева (баскетбол) и Стефан Георгиев (плуване).

Като награда Стоев получи шанса да тества цял месец най-новата модификация на Мазда CX30, осигурена от официалния дилър „Стар Моторс“ с гориво за 500 лв. от Benzin.bg.

Той се присъедини към елитната компания от специалисти, вдигали купата за №1 на Viasport.bg, в която са: Камелия Дунавска (художествена гимнастика, 2013 г.), Александър Димитров (футбол, 2014 г.), Драган Иванов (волейбол, 2015 г.), Асен Пандов (шорттрек, 2016), Ангел Стойков (футбол, 2017) и Стойко Цонов (лека атлетика, 2018).

Воденият от Стоев национален отбор по волейбол за юноши под 17 г. пък бе определен за Отбор №1, след като през миналата година спечели сребърните медали от европейското първенство в София и златото от Балканиадата. Младите волейболисти, които в момента се борят за директно място на европейското до 18 г. през лятото, изпревариха с огромна преднина националния тим по шахмат за девойки и юношеските национали по футбол до 19 г., които също получиха гласове.

Тази година Viasport.bg връчи и три специални приза. „Воля за победа“ отиде у 14-годишния футболист на ФК „Национал“ (София) Кубрат Комсалов, който въпреки че е диагностициран с диабет, не се отказва от спорта, а е вдъхновение за своите съотборници и добър пример за съперниците си. Наградата се връчва за трета годината, като преди Кубрат нейни носители са били Дария Капсъзова (художествена гимнастика) и Емил Кондев (плуване).

16-годишният национал на България по баскетбол на колички Цветомир Цветков стана първият носител на приз „Вдъхновение“, а 12-годишната състезателка по водна топка на клуб „Локомотив Никола Нанов“ Анелия Янева бе излъчена от Фондация „Емил Шарков“ за приза „Деца на бащи герои“, която се присъжда на деца на загинали служители на МВР.

В награждаването на призьорите се включиха личните треньори на състезателите, както и зам.министърът на спорта Стоян Андонов, зам.кметът на София Тодор Чобанов, Енчо Керязов, Борислав Кьосев, главният мениджър на Корпорация „Развитие“ Александър Александров, Милена Шаркова, доскорошният омбудсман Мая Манолова и други.

Анкетата за най-добър млад спортист на България се организира от единствения сайт за детско-юношески спорт Viasport.bg, а церемонията по награждаване нямаше да бъде възможна без подкрепата на Фондация „Играй с Развитие“ и г-н Александър Александров, както без помощта на Asics, Mazda, Lafka, Sprint, Benzin.bg, VL Catering, Dias Sport, „Жануа 98“, Sportal.bg и Sportal TV, която излъчи на живо тържеството.

Част от отличията, които получиха най-добрите млади спортисти на България за 2019-а

Топ 10 на най-добрите спортисти на България за 2019 г.

1. Йосиф Миладинов (плуване) – 788 точки

2. Александра Начева (лека атлетика) – 520 точки

3. Йоана Илиева (фехтовка) – 507 точки

4. Светла Згурова (модерен петобой) – 464 точки

5. Едмонд Назарян (борба) – 420 точки

6. Нургюл Салимова (шахмат) – 347 точки

7. Ангел Русев (вдигане на тежести) – 305 точки

8. Владимир Гърков (волейбол) – 259 точки

9. Валентин Андреев (лека атлетика) – 256 точки

10. Александра Фейгин (фигурно пързаляне) 199 точки

 

Треньор №1 на подрастващи за 2019 г.

1. Мартин Стоев (волейбол) – 570 точки

 
Отбор №1 при подрастващите за 2019 г.

1. Национален отбор по волейбол за юноши под 17 г. – 870 т.

Специални призове

Воля за победа - Кубрат Комсалов (футбол)

Вдъхновение – Цветомир Цветков (баскетбол на колички)

Деца на бащи герои – Анелия Янева (водна топка) 

 

Източник и снимки: Viasport.bg

Още подробности за класацията ТУК

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXX кръг

20 април 2024 г. (събота) - 15:00 ч.

КРЛевски II (Сф)0:1ОФК Костинброд

20 април 2024 г. (събота) - 16:00 ч.

СЛФК Кюстендил3:0Чавдар (Етрополе)
КРСептември II (Сф)0:2Оборище (Пан)
КРСептември (Сим)1:0Хебър II (Пз)
КРЦСКА 1948 III (Сф)3:1ЦСКА II (Сф)
КРБалкан (Бот)0:0Витоша (Бистрица)
КРСливнишки герой1:1Славия II (Сф)
КРБанско тийм0:1Рилски спортист
КРВихрен (Санд)3:1Ботев (Ихтиман)

20 април 2024 г. (събота) - 18:00 ч.

КРМиньор (Пк)2:0Пирин (Рз)

"А" ОГ - Пз, гр. 1 (ПЛЕЙОФИ) - VI кръг

20 април 2024 г. (събота) - 17:00 ч.

КРЧепинец (Вел)0:2Брацигово
КРЛевски (Пат)1:0Вихър (Ветрен)

21 април 2024 г. (неделя) - 17:00 ч.

КРОборище II (Пан)2:2Чико-Бунара (Бяга)
КРСарая1:4Марица (Белово)
КРВеличково2:2Балкан (Варвара)

"А" ОГ - Пазарджик, гр. 2 - VI кръг

21 април 2024 г. (неделя) - 17:00 ч.

КРЛозен4:1Звезда (Семч)
КРТракиец (Глав)0:1Левски (Рак)
КРЛокомотив (Септ)6:0Юнак (Ивайло)
 Спартак (Кал)-почива
 Тракия (Мирянци)-почива

Efbet лига - резултати и статистика

"Б" ОГ - Пазарджик - XX кръг

21 април 2024 г. (неделя) - 17:00 ч.

СЛФК Драгиново3:0Карабунар

Обл. п-во за деца U15 - XVI кръг

20 април 2024 г. (събота) - 10:30 ч.

КРТракиец (Глав)1:7Чепинец (Вел)

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)30+4378
 2 ЦСКА II (София)29+2966
3Вихрен (Сандански)30+1051
4Сливнишки герой (Сливница)30+1050
 5 Ботев (Ихтиман)30+749
6Балкан (Ботевград)29+545
7ФК Кюстендил30+1043
8
Рилски спортист (Самоков)30-242
9Левски II (София)29+940
10
Витоша (Бистрица)30-337
11Септември II (София)30+237
 12 Септември (Симитли)30-336
 13 ЦСКА 1948 III (София)30-335
14Банско тийм30-935
 15 ОФК Костинброд30-1735
16Оборище (Панагюрище)30-2733
 17 Славия II (София)29-1431
18Хебър II (Пазарджик)30-1726
19Пирин (Разлог)30-2626
20Чавдар (Етрополе)*30-441*
 * Чавдар (Етрополе) преустанови участие

Класиране - "А" ОГ - Пз, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)14+3538
 2 Брацигово14+2830
3Чико-Бунара (Бяга)14+1528
4Марица (Белово)14+820
 5 Чепинец (Велинград)14+516
6Левски (Паталеница)14-516
7Оборище II (Панагюрище)14-1715
8
Сарая14-2012
9
Вихър (Ветрен)14-1710
10Величково14-337
  

Класиране - "А" ОГ - Пз, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
11Локомотив (Септември)22+929
 12 Лозен22-2729
13Тракия (Мирянци)21-1822
14Левски (Ракитово)22-5618
 15 Звезда (Семчиново)22-4017
16Спартак (Калугерово)21-3616
17Тракиец (Главиница)22-4014
18
Юнак (Ивайло)22-671

Кой е тук?

В момента има 43 посетителя в сайта

Приятели

. .
.