СКОНТО ООД

Предстои 23-то издание на стартовете с ролкови ски по трасето Юндола - Белмекен ПДФ Печат Е-мейл
Четвъртък, 15 Август 2019 11:46
Купа "Велинград - Белмекен - Сивен" отново ще събере елитни състезатели по трасето Юндола - Белмекен

На 17 август (събота) ще се проведе 23-то издание на лятната купа „Велинград – Белмекен - Сивен“. Масовият старт на състезанието с ролкови ски ще бъде даден в 10:00 ч. Мъжете, младежите U-23 и U-20 ще потеглят от центъра на Юндола на дистанция от 19 км. Финалът е пред високопланинския спортен комплекс "Белмекен". Денивелацията на трасето е 595 м. Стартовата точка е на 1375, а финалната линия е на 1970 метра надморска височина.

Жените, девойките U-23 и U-20 и юношите старша възраст ще премерят сили на 9 км. Състезателното трасе за тях започва от местността Куртово.

Юношите младша, девойки старша и младша, момичета и момчета младша и старша възраст и ветераните ще стартират на 5 км.

Организатори на надпреварата са БФСки, Община Велинград, СИВЕН, ВСК "Белмекен", Биатлон и ски бягане „Славия 1913“ и „Белмекен Мастърс“ ООД.

Церемонията по награждаването на участниците е от 12:30 часа пред спортния комплекс на Белмекен. Очаква се в стартовете в отделните възрастови група да се включат състезатели от националните отбори на Русия и други страни, както и спортисти от най-добрите ски клубове у нас.

Четирикратен победител в историята на състезанието за купа „Велинград – Сивен“ е руснакът Максим Вилегжанин. Световният шампион от Фалун (Швеция) през 2015-а в скелетона, има три поредни успеха в лятната надпревара с ролкови ски. Нещо повече – трикратният вицеолимпийски шампион от Сочи 2014 влезе в историята на състезанието, натрупвайки четири победи от четирите си старта дотук в състезанието по отсечката Юндола - Белмекен.

Максим Вилегжанин е 4-кратен победител в стартовете на българска земя

Организаторите са подготвили купи за първенците при мъжете и жените, както и материални награди за призьорите във всички възрастови групи. Ръководител на състезанието е Милуш Иванчев. Технически делегат на БФСки е Даниела Минкова-Машова.

Състезанието за купа "Велинград - Белмекен - Сивен" ще бъде обезпечено от представители на Съдийската ски колегия във Велинград с председател Мильо Манушов.

Филип УСТАБАШИЕВ

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXX кръг

8 май 2021 г. (събота) - 18:00 ч.

КРОборище (Пан)4:0Велбъжд (Кн)
КРФК Кюстендил2:0Перун (Кресна)
КРПирин (Разлог)1:1Балкан (Бот) 
КРМарек (Дупница)0:0Сливнишки герой
КР  Банско1:0 Пирин (ГД)
КРЛевски (Чепинци)1:1Рилски спортист
КРБеласица (Пч)4:3Надежда (Добр)
КРБотев (Ихтиман)0:3Вихрен (Санд)
КРГранит (Владая)3:2Чавдар (Етрополе)

"А" ОФГ Пз - XXXI кръг

8 май 2021 г. (събота) - 17:00 ч.

СЛТракия (Пз)3:0Балкан (Варвара)
КРВихър (Ветрен)1:4Брацигово

8 май 2021 г. (събота)

СЛ            Левски (Ракитово)3:0Лозен                   

9 май 2021 г. (неделя) - 17:00 ч.

КРТракиец (Глав)3:2Чико-Бунара (Бяга)
КРМарица (Белово)2:1Спартак (Кал)
КРСарая4:3Левски (Пат)
КРРодопи (Коз)1:1Оборище II (Пан)
КРВеличково3:2Локомотив (Септ)
     Чепинец (Вел)-почива 

Обл. п-во за деца - XIV кръг

9 май 2021 г. (неделя) - 10:30 ч.

КРБрацигово3:3Чепинец (Вел)

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)30+5470
2Беласица (Петрич)30+2868
3Вихрен (Сандански)30+3568
4ФК Кюстендил30+40 67
5Балкан (Ботевград)30+2451
6Чавдар (Етрополе)30+1648
7Оборище (Панагюрище)30+948
8
Пирин (Гоце Делчев)30+742
9
Ботев (Ихтиман)30+637
10
Пирин (Разлог)30-1635
11Рилски спортист (Самоков)30-1133
12Сливнишки герой (Сливница)30-832
13Гранит (Владая)30-2532
14Надежда (Доброславци)30-1729
 15  Левски (Чепинци)30-3328
16Банско30-1928
17Перун (Кресна)30-3922
18Велбъжд (Кюстендил)30-5116
 Есенно класиране Подробно класиране

ЮЗ Трета лига - XXXI кръг

12 май 2021 г. (сряда) - 18:00 ч.

18:00Перун (Кресна)-:-Оборище (Пан)
18:00Рилски спортист-:-ФК Кюстендил
18:00Надежда (Добр)-:-Ботев (Ихтиман)
18:00Пирин (ГД)-:-Гранит (Владая)
18:00Балкан (Бот)-:-Сливнишки герой
18:00Вихрен (Санд)-:-Пирин (Разлог)
18:00Чавдар (Етрополе)-:-Левски (Чепинци)
18:00Велбъжд (Кн)-:-Беласица (Пч)

19 май 2021 г. (сряда) - 18:00 ч.

18:00                Банско-:-Марек (Дупница)

Класиране - "А" РГ (Пазарджик)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)29+7979
 2 Балкан (Варвара)28+4868
3Брацигово28+6563
 4 Марица (Белово)28+2550
5Левски (Паталеница)28+1646
6Чепинец (Велинград)29+1843
7Величково28+238
 8 Локомотив (Септември)28-738
9Тракиец (Главиница)29-1636
10
Вихър (Ветрен)28-1735
11Родопи (Козарско)28-1335
 12 Тракия (Пазарджик)28-2034
13Оборище II (Панагюрище)29-3232
14Спартак (Калугерово)28-2830
15Левски (Ракитово)28-1529
16Сарая28-3129
17Лозен28-742
 

Есенно класиране Подробно класиране

"А" РГ Пз - XXXII кръг

15 май 2021 г. (събота) - 17:00 ч.

17:00Балкан (Варвара)-:-Величково     
17:00Брацигово-:-Тракиец (Глав)  

15 май 2021 г. (събота) - 17:00 ч.

СЛ                Лозен0:3Вихър (Ветрен) 

16 май 2021 г. (неделя) - 17:00 ч.

17:00Чепинец (Вел)-:-Сарая
17:00Чико-Бунара (Бяга)-:-Родопи (Коз)
17:00Локомотив (Септ)-:-Марица (Белово)
17:00Спартак (Кал)-:-Левски (Ракитово)
17:00Левски (Пат)-:-Тракия (Пз) 
  Оборище II (Пан)-почива

Кой е тук?

В момента има 64 посетителя в сайта

Приятели

. .
.