СКОНТО ООД

Предстои 23-то издание на стартовете с ролкови ски по трасето Юндола - Белмекен ПДФ Печат Е-мейл
Четвъртък, 15 Август 2019 11:46
Купа "Велинград - Белмекен - Сивен" отново ще събере елитни състезатели по трасето Юндола - Белмекен

На 17 август (събота) ще се проведе 23-то издание на лятната купа „Велинград – Белмекен - Сивен“. Масовият старт на състезанието с ролкови ски ще бъде даден в 10:00 ч. Мъжете, младежите U-23 и U-20 ще потеглят от центъра на Юндола на дистанция от 19 км. Финалът е пред високопланинския спортен комплекс "Белмекен". Денивелацията на трасето е 595 м. Стартовата точка е на 1375, а финалната линия е на 1970 метра надморска височина.

Жените, девойките U-23 и U-20 и юношите старша възраст ще премерят сили на 9 км. Състезателното трасе за тях започва от местността Куртово.

Юношите младша, девойки старша и младша, момичета и момчета младша и старша възраст и ветераните ще стартират на 5 км.

Организатори на надпреварата са БФСки, Община Велинград, СИВЕН, ВСК "Белмекен", Биатлон и ски бягане „Славия 1913“ и „Белмекен Мастърс“ ООД.

Церемонията по награждаването на участниците е от 12:30 часа пред спортния комплекс на Белмекен. Очаква се в стартовете в отделните възрастови група да се включат състезатели от националните отбори на Русия и други страни, както и спортисти от най-добрите ски клубове у нас.

Четирикратен победител в историята на състезанието за купа „Велинград – Сивен“ е руснакът Максим Вилегжанин. Световният шампион от Фалун (Швеция) през 2015-а в скелетона, има три поредни успеха в лятната надпревара с ролкови ски. Нещо повече – трикратният вицеолимпийски шампион от Сочи 2014 влезе в историята на състезанието, натрупвайки четири победи от четирите си старта дотук в състезанието по отсечката Юндола - Белмекен.

Максим Вилегжанин е 4-кратен победител в стартовете на българска земя

Организаторите са подготвили купи за първенците при мъжете и жените, както и материални награди за призьорите във всички възрастови групи. Ръководител на състезанието е Милуш Иванчев. Технически делегат на БФСки е Даниела Минкова-Машова.

Състезанието за купа "Велинград - Белмекен - Сивен" ще бъде обезпечено от представители на Съдийската ски колегия във Велинград с председател Мильо Манушов.

Филип УСТАБАШИЕВ

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXIII кръг

21 април 2021 г. (сряда) - 17:00 ч.

КРБеласица (Пч)3:2Оборище (Пан)
КРВелбъжд (Кн)1:1Рилски спортист
КРБалкан (Бот)1:0Банско
КРПерун (Кресна)1:6Марек (Дупница)
КРСливнишки герой1:0Гранит (Владая)
КРПирин (Разлог)3:1Левски (Чепинци)
КРВихрен (Санд)1:0Пирин (ГД)
КРНадежда (Добр)0:3Чавдар (Етрополе)
КРБотев (Ихтиман)0:1ФК Кюстендил

"А" ОФГ Пз - XXVII кръг

17 април 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

КРТракия (Пз)1:0Вихър (Ветрен)      
КР       Марица (Белово)0:2Брацигово
КРТракиец (Глав)3:0Балкан (Варвара)
КРВеличково6:3Левски (Ракитово)

17 април 2021 г. (събота)

СЛ           Сарая3:0Лозен         

18 април 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРОборище II (Пан)0:4Чепинец (Вел)
КРЧико-Бунара (Бяга)3:0Левски (Пат)
КРРодопи (Коз)2:1Локомотив (Септ)
 Спартак (Кал)-почива 

Обл. п-во за деца - XI кръг

18 април 2021 г. (неделя) - 10:30 ч.

КРЛокомотив (Септ)4:2Чепинец (Вел)

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Вихрен (Сандански)27+3464
2Марек (Дупница)27+4763
3Беласица (Петрич)27+2561
4ФК Кюстендил27+34 58
5Чавдар (Етрополе)27+2148
6Балкан (Ботевград)26+2345
7Оборище (Панагюрище)27+441
8
Пирин (Гоце Делчев)27+1039
9
Ботев (Ихтиман)27+734
10
Пирин (Разлог)27-1133
11Сливнишки герой (Сливница)27-730
12Рилски спортист (Самоков)27-1129
13Надежда (Доброславци)26-1428
14Гранит (Владая)27-2626
 15  Левски (Чепинци)27-3224
16Перун (Кресна)27-3719
17Банско27-2419
18Велбъжд (Кюстендил)27-4316
 Есенно класиране Подробно класиране

ЮЗ Трета лига - XXVIII кръг

24 април 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Оборище (Пан)-:-Вихрен (Санд)
16:00Гранит (Владая)-:-Перун (Кресна)
16:00Беласица (Пч)-:-Балкан (Бот) 
16:00Марек (Дупница)-:-Пирин (Разлог)
16:00  Банско-:-Рилски спортист
16:00ФК Кюстендил-:-Надежда (Добр)
16:00Пирин (ГД)-:-Чавдар (Етрополе)
16:00Ботев (Ихтиман)-:-Сливнишки герой
16:00Левски (Чепинци)-:-Велбъжд (Кн)

Класиране - "А" РГ (Пазарджик)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)26+7272
 2 Балкан (Варвара)26+4765
3Брацигово25+6962
 4 Левски (Паталеница)26+1845
5Марица (Белово)25+1944
6Чепинец (Велинград)26+2040
7Величково25 034
 8 Локомотив (Септември)26-1132
9Родопи (Козарско)25-1032
10
Тракиец (Главиница)26-1432
11Вихър (Ветрен)26-1529
 12 Тракия (Пазарджик)25-2228
13Оборище II (Панагюрище)26-3126
14Сарая25-3026
15Спартак (Калугерово)25-2926
16Левски (Ракитово)25-1823
17Лозен25-652
 

Есенно класиране Подробно класиране

"А" РГ Пз - XXVIII кръг

24 април 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Левски (Ракитово)-:-Марица (Белово)      
16:00Балкан (Варвара)-:-Родопи (Коз)
16:00Вихър (Ветрен)-:-Величково  
СЛЛозен-:-Тракия (Пз) 

25 април 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Чепинец (Вел)-:-Чико-Бунара (Бяга)
16:00Брацигово-:-Оборище II (Пан)
16:00Спартак (Кал)-:-Сарая
16:00Левски (Пат)-:-Тракиец (Глав)
   Локомотив (Септ)-почива

Кой е тук?

В момента има 87 посетителя в сайта

Приятели

. .
.