СКОНТО ООД

Велинград бе домакин на уникално състезание за ловни кучета ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 09 Април 2019 22:53
Шампионът Димитър Тодоров (в средата) с младите надежди Даниел Иванов (вляво) и Йоан Уюров - всички възпитаници на НПГГС "Христо Ботев" - Велинград

За първи път в историята Велинград бе домакин на демонстрационен турнир за ловни кучета, работещи със стойка по правилата на „Свети Хуберт“. Атрактивното състезание се проведе на специално подготвен полигон на територията на ДГС „Алабак“. Главен организатор на събитието бе НПГГС „Христо Ботев“ – Велинград в партньорство с местното ЛРД „Велинград“.

Състезанието е част от богатата програма на елитната гимназия, която през 2019-а отбелязва 70-годишен юбилей. Идеята на ръководството на училището е в него да участват предимно бивши и настоящи възпитаници.

Общо 12 участници при отлични метеорологични условия премериха сили в надпреварата.

Шампионската купа вдигна Димитър Тодоров от ЛРД „Марица 1999“ – Септември с английски сетер Дино от Белмекен. Победителят е бивш възпитаник на националната горска гимназия и е едно от най-големите имена в този тип състезания, които у нас се провеждат от 2005 г.

Второто място заслужи Йоан Уюров от ЛРД „Сокол“ – Смолян с епаньол бретон Зинаида Тига Бендида. Неговото образование също преминава в НПГГС „Христо Ботев“, а в момента е студент в първи курс в Лесотехнически университет.

Трети в турнира се нареди още един перспективен състезател - Иван Иванов от ЛРД „Сокол“ – Пловдив с дратхаар Беси. На незначителна точкова разлика от него пък финишира Турхан Ибрям от ЛРД „Исперих“ с пойнтер Пончо.

Съдийството на турнира по правилата на „Свети Хуберт“ бе поверено на безспорни капацитети в тази област – Истилиян Маринков и Петър Ветренски.

Турнирът във Велинград премина при авторитетно съдийство на тандема Маринков - Ветренски

Страхотната атмосфера на територията на Ловен район „Лъджене“ се допълваше и от отличната работа на учениците от велинградската гимназия, които обезпечаваха състезанието.

Организатори и участници на първия демонстрационен турнир за ловни кучета по "Свети Хуберт"

Организационният комитет от НПГГС „Христо Ботев“ – Велинград се закани това да не бъде първото и последно състезание от подобен ранг. Амбицията им е то да се превърне в традиционно за нашия регион.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ

НА

ТУРНИРА ПО ПРАВИЛАТА НА „СВЕТИ ХУБЕРТ“

ЗА КУПАТА НА НПГГС „ХРИСТО БОТЕВ“ – ВЕЛИНГРАД

6 април 2019 г.

1. Димитър Тодоров от ЛРД „Марица 1999“ – Септември с английски сетер Дино от Белмекен – 92 т.
2. Йоан Уюров от ЛРД „Сокол“ – Смолян с епаньол бретон Зинаида Тига Бендида – 81 т.
3. Иван Иванов от ЛРД „Сокол“ – Пловдив с дратхаар Беси – 78 т.
4. Турхан Ибрям от ЛРД „Исперих“ с пойнтер Пончо
5. Никола Станудин от ЛРД „Велинград“ с курцхаар Арчи
6. Даниел Иванов от ЛРД „Радиево“ с английски сетер Еди от Белмекен

Velsport24.com

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XII кръг

9 октомври 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

КРОборище (Пан)3:2Вихрен (Санд)
КРХебър II (Пз)1:3Септември II (Сф)
КРНадежда (Добр)2:0Рилски спортист
КРЛевски (Чепинци)0:2Пирин (ГД)
КРОФК Костинброд1:1Ботев (Ихтиман)
КРСливнишки герой0:1ФК Кюстендил
КРГранит (Владая)1:3Витоша (Бистрица)
КРБеласица (Пч)1:1Балкан (Бот)
КРЧавдар (Етрополе)0:0Пирин (Разлог)
КРПирин II (Блгр)0:1Банско

"А" РГ Пз - IX кръг

9 октомври 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

КРТракия (Пз)0:1Юнак (Ивайло)
КРРодопи (Коз)1:0Тракиец (Глав)
КРВеличково2:0Брацигово
КРМарица (Белово)5:1Вихър (Ветрен)

10 октомври 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРЧепинец (Вел)3:0Спартак (Кал)
КРБалкан (Варвара)2:0Чико-Бунара (Бяга)
КРЛевски (Пат)6:1Локомотив (Септ)
 Сарая-почива

Обл. п-во за деца - V кръг

10 октомври 2021 г. (неделя) - 13:00 ч.

КРХебър 1918 (Пз)4:1Чепинец (Вел)

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Ботевград)12+1431
 2 Витоша (Бистрица)12+1427
3Оборище (Панагюрище)12+1526
4ФК Кюстендил12+15 26
 5 Беласица (Петрич)12+1725
6Пирин (Гоце Делчев)12+823
7Чавдар (Етрополе)12+821
8
Гранит (Владая)12 018
9Септември II (София)12+117
10
Пирин (Разлог)12+117
11Рилски спортист (Самоков)12-216
 12 Сливнишки герой (Сливница)12 016
 13 Ботев (Ихтиман)12+516
14Банско12-315
 15 Вихрен (Сандански)12-711
16Хебър II (Пазарджик)12-129
 17 Костинброд12-67
18Надежда (Доброславци)12-206
19Пирин II (Блгр)12-174
20Левски (Чепинци)12-311
 Подробно класиране

ЮЗ Трета лига - XIII кръг

16 октомври 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00ФК Кюстендил-:-Оборище (Пан)
16:00Пирин (ГД)-:-Хебър II (Пз)
16:00Рилски спортист-:-Костинброд
16:00Пирин (Рз)-:-Гранит (Владая)
16:00Банско-:-Надежда (Добр)
16:00Вихрен (Санд)-:-Левски (Чепинци)
16:00Витоша (Бистрица)-:-Беласица (Пч)
16:00Балкан (Бот)-:-Пирин II (Блгр)
ОТЛСептември II (Сф)-:-Чавдар (Етр)

17 октомври 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Ботев (Ихт)-:-Сл. герой

Класиране - "А" РГ (Пз)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)8+1924
 2 Чико-Бунара (Бяга)9+2022
3Брацигово8+1518
 4 Левски (Паталеница)9+615
5Юнак (Ивайло)8+314
6Сарая8+212
7Марица (Белово)7+411
 8 Чепинец (Велинград)8+411
9Локомотив (Септември)8-89
10
Родопи (Козарско)9-159
11Спартак (Калугерово)9-68
 12 Вихър (Ветрен)9-78
13Величково8-77
14Тракиец (Главиница)8-115
15Тракия (Пазарджик)8-192
 

Подробно класиране

"А" РФГ Пз - X кръг

16 октомври 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Сарая-:-Тракия (Пз)
16:00Тракиец (Глав)-:-Величково
16:00Вихър (Ветрен)-:-Балкан (Варвара)

17 октомври 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Брацигово-:-Чепинец (Вел)
16:00Спартак (Кал)-:-Марица (Белово)
16:00Локомотив (Септ)-:-Родопи (Коз)
16:00Юнак (Ивайло)-:-Левски (Пат)
 Чико-Бунара (Бяга)-почива 

Кой е тук?

В момента има 37 посетителя в сайта

Приятели

. .
.