СКОНТО ООД

Тотална доминация на СУ „Васил Левски“ в баскетбола ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 24 Февруари 2019 20:21
Юношите на СУ "Васил Левски" се класираха на областните финали

СУ „Васил Левски“ ще представя община Велинград с цели четири отбора на областните ученически финали по баскетбол в Пазарджик, предаде репортер на velsport24.com. Това е равносметката след изиграването на всички срещи от общинското първенство.

Домакините от СУ „Васил Левски“ си извоюваха квоти за участие в областните игри при момчетата и момичетата (V – VII клас), както и в двете възрасти при юношите – VIII-X и XI – XII клас.

При момчетата и момичетата на второ място завърши тимът на СУ „Св. св. Кирил и Методий“, а трети са възпитаниците на ОУ „Неофит Рилски“.

Четвъртата позиция при момичетата зае единственото училище извън Велинград, което изпрати отбор по баскетбол – ОУ „Васил Левски“ – с. Грашево.

Във втория ден от общинското първенство (24 февруари) се изиграха мачовете при юношите – VIII-X клас и XI – XII клас.

Георги Аврамов (с топката) бе с основен принос за успехите на СУ "Васил Левски" при юношите

При юношите и в двете възрастови групи след победителите от СУ „Васил Левски“ се наредиха съответно тимовете на НПГГС „Христо Ботев“ и СУ „Св. св. Кирил и Методий“.

Дебютантите от ПГД „Иван Вазов“ заеха четвърто място при юношите от VIII – X клас.

При девойките мачове от общинското първенство нямаше, тъй като само един отбор бе заявил участие. На областното първенство велинградски представител ще бъде селекцията на СУ „Св. св. Кирил и Методий“.

Със срещите по баскетбол на практика приключи и тазгодишното издание на ученическите игри на територията на община Велинград.

Филип УСТАБАШИЕВ

 
Следете ни в:

Класиране - ЮЗ Трета лига, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)16+2939
 2 Чавдар (Етрополе)15+2134
3Балкан (Ботевград)17+731
4Сливнишки герой (Сливница)16+630
 5 Славия II (София)16+525
6Банско тийм16 025
7ЦСКА 1948 III (София)17-617
8
Септември II (София)17-517
9Ботев (Ихтиман)16-1015
10
Левски-Раковски (София)16-1615
11Пирин (Гоце Делчев)16-316
  

Класиране - ЮЗ Трета лига, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
1ФК Кюстендил17+2534
 2 Вихрен (Сандански)15+1632
3ОФК Костинброд14+1132
4ЦСКА II (София)15+1724
 5 Рилски спортист (Самоков)16+824
6Оборище (Панагюрище)16-724
7Септември (Симитли)16+322
8
Левски II (София)15 016
9Гранит (Владая)16-1812
10
Пирин (Разлог)15-1811
11Надежда (Доброславци)17-374
  

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Брацигово13+3637
 2 Хебър II (Пазарджик)13+8632
3Левски (Паталеница)13+2025
4Локомотив (Септември)13-2118
 5 Марица (Белово)13-318
6Оборище II (Панагюрище)13+517
7Спартак (Калугерово)13-2713
8
Спартак (Пещера)13-2913
9
Тракиец (Главиница)13-2612
10Юнак (Ивайло)13-424
  

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)12+4736
 2 Чепинец (Велинград)11+3928
3Чико-Бунара (Бяга)12+2928
4Величково12+721
 5 Сарая11+118
6Лозен11-259
7Тракия (Пазарджик)12-286
8
Звезда (Семчиново)12-266
9
Вихър (Ветрен)11-443
  

Кой е тук?

В момента има 16 посетителя в сайта

Приятели

. .
.