СКОНТО ООД

Велинградчанка замина за Европейския олимпийски зимен фестивал в Сараево ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 09 Февруари 2019 12:56
Лидия Нанова (на преден план, отдясно) ще представя България на стартовете в Сараево (ФОТО: БОК)

Шестнайсет наши млади състезатели отпътуваха рано тази сутрин за 14-ото издание на Европейския олимпийски зимен фестивал в Сараево и Източно Сараево, съобщава bgolympic.org.

Сред тях е и състезателката на СК Атлас – Велинград Лидия Нанова, която ще участва в стартовете по ски бягане.

Форумът се открива утре, неделя, 10 февруари и ще продължи до петък, 15 февруари. България ще бъде представена в 5 вида спорт - биатлон, ски-алпийски дисциплини, ски-бягане, шорттрек и фигурно пързаляне.

Отборът на България по ски-бягане за фестивала включва 2 момичета и 3 момчета (ФОТО: БОК)

От името на БОК олимпийците получиха националния трибагреник с пожеланието да имат поводи да го развяват, а по традиция на всички състезатели и треньори бяха връчени на изпроводяк плюшени лъвчета за късмет от спонсора на БОК Fibank. В официалната ни делегация като треньор е включена най-титулуваната ни състезателка в шорттрека Евгения Раданова и един от успешните ни алпийци Стефан Георгиев, като и двамата са участници в първия зимен ЕМОФ в Аоста през 1993. Раданова бе най-търсена за снимки при изпращането на аерогарата, повечето млади български състезатели искаха да се докосната до легендата и да си направят селфита с нея за кадем. Водач на делегацията е Белчо Горанов, генерален секретар на БОК.

Българската делегация за Европейския олимпийски зимен фестивал на летище София (ФОТО: БОК)

Участието и постиженията на младите спортисти на възраст между 14 и 18 години в тези мулти спортни прояви, организирани по идея на Жак Рог и провеждани под егидата на европейските олимпийски комитети, са гаранция за реализиране на успешна кариера от много спортисти от Европа.

Безспорно доказателство за това са спечелените три олимпийски отличия от най-успешната ни състезателка в шорттрека Жени Раданова. Участничка в четири олимпийски игри (Лилехамер 1994, Нагано 1998) и носителка на сребърен медал в коронната й дисциплина 500м и бронзов на 1000м от игрите в Солт Лейк Сити 2002, както и сребърен медал на 500м от Торино 2006.

Стефан Георгиев е дългогодишен национален състезател и шампион в ски - алпийски дисциплини и участник също в 4 зимни олимпийски игри (Нагано 1998, Солт Лейк Сити 2002, Торино 2006 и Ванкувър 2010).

С участие и първи успехи, звездния си път започва и шампионът ни в сноуборда Радослав Янков, спечелил златен медал в паралелния слалом от ЕМОФ Хака 2007. Той е носител на Кристалния глобус за 2017 и участник в две зимни олимпиади в Сочи 2014 и ПьонгЧанг 2018.

Носител на сребърен медал от зимен фестивал в Сласк Бескиди 2009 е и най-добрия ни ски-скачач Владимир Зографски. Участник в две зимни олимпийски игри в Сочи 2014 и ПьонгЧанг 2018, като при последното си участие заема 14-о място - най-доброто класиране на български скачач от такъв форум.

С два сребърни медала в алпийските ски дисциплини от ЕМОФ Форалберг/Лихтенщайн 2015 е и младата ни звезда Алберт Попов, с когото са свързани надеждите ни за нов пробив в световния елит в тази дисциплина.

Ето кои млади олимпийци ще представят България в Сараево:

Биатлон - 4 момчета

БЛАГОЙ ТОДЕВ
ДЕЯН РАЗЛОЖКИ
ДАНИЕЛ ПЕШКОВ
ВАСИЛ ЗАШЕВ

Ски

Алпийски дисциплини - 1 момиче 3 момчета

ЕВА ВУКАДИНОВА
КАЛИН ЗЛАТКОВ
ГЕОРГИ ЕРГИН
КОНСТАНТИН СТОИЛОВ

Ски бягане - 2 момичета 3 момчета

ЛИДИЯ НАНОВА
КАЛИНА НЕДЯЛКОВА
АЛЕКСАНДЪР ОГНЯНОВ
ТОДОР МАЛЧОВ
КРАСИМИР АТАНАСОВ

Кънки

Фигурно пързаляне - 1 момиче

ИВЕЛИНА БАЙЧЕВА

Шорттрек - 2 момчета

ЛЮБОМИР КАЛЧЕВ
ПЕТКО ДАПЧЕВ

Треньори – 8

ИЛИАН ПЕНЕВ - биатлон
МИРОСЛАВ ПАНДУРОВ - биатлон
ДИМИТЪР ХРИСТОВ - алпийски д-ни
СТЕФАН ГЕОРГИЕВ - алпийски д-ни
ПЛАМЕН НЕДЯЛКОВ - ски бягане
КОСТАДИН МИТКОВ - ски бягане
АНДРЕЙ ЛУТАЙ - фигурно пързаляне
ЕВГЕНИЯ РАДАНОВА - шорттрек

Съдия по фигурно пързаляне - 1

ЗОЯ ЙОРДАНОВА

Ръководство – 4

БЕЛЧО ГОРАНОВ - генерален секретар на БОК, ръководител на делегацията
КАМЕЛИЯ ИГНАТОВА - шеф на мисия
ЛИЛИЯ ПАНДУРОВА - администрация
ХРИСТИЯН ЯНКОВ - протокол

ОБЩО ДЕЛЕГАЦИЯ – 29 души

Официалното откриване на фестивала е утре от 20 ч. българско време, а състезанията започват в понеделник, когато още в 10 ч. сутринта първи от нашите на старт ще застанат петимата от ски-бягането за спринтовите дисциплини, двамата ни представители в шорттрека за гонката на 1500 м и Ева Вукадинова за първия манш на гигантския слалом.

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XII кръг

9 октомври 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

КРОборище (Пан)3:2Вихрен (Санд)
КРХебър II (Пз)1:3Септември II (Сф)
КРНадежда (Добр)2:0Рилски спортист
КРЛевски (Чепинци)0:2Пирин (ГД)
КРОФК Костинброд1:1Ботев (Ихтиман)
КРСливнишки герой0:1ФК Кюстендил
КРГранит (Владая)1:3Витоша (Бистрица)
КРБеласица (Пч)1:1Балкан (Бот)
КРЧавдар (Етрополе)0:0Пирин (Разлог)
КРПирин II (Блгр)0:1Банско

"А" РГ Пз - IX кръг

9 октомври 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

КРТракия (Пз)0:1Юнак (Ивайло)
КРРодопи (Коз)1:0Тракиец (Глав)
КРВеличково2:0Брацигово
КРМарица (Белово)5:1Вихър (Ветрен)

10 октомври 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРЧепинец (Вел)3:0Спартак (Кал)
КРБалкан (Варвара)2:0Чико-Бунара (Бяга)
КРЛевски (Пат)6:1Локомотив (Септ)
 Сарая-почива

Обл. п-во за деца - V кръг

10 октомври 2021 г. (неделя) - 13:00 ч.

КРХебър 1918 (Пз)4:1Чепинец (Вел)

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Ботевград)12+1431
 2 Витоша (Бистрица)12+1427
3Оборище (Панагюрище)12+1526
4ФК Кюстендил12+15 26
 5 Беласица (Петрич)12+1725
6Пирин (Гоце Делчев)12+823
7Чавдар (Етрополе)12+821
8
Гранит (Владая)12 018
9Септември II (София)12+117
10
Пирин (Разлог)12+117
11Рилски спортист (Самоков)12-216
 12 Сливнишки герой (Сливница)12 016
 13 Ботев (Ихтиман)12+516
14Банско12-315
 15 Вихрен (Сандански)12-711
16Хебър II (Пазарджик)12-129
 17 Костинброд12-67
18Надежда (Доброславци)12-206
19Пирин II (Блгр)12-174
20Левски (Чепинци)12-311
 Подробно класиране

ЮЗ Трета лига - XIII кръг

16 октомври 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00ФК Кюстендил-:-Оборище (Пан)
16:00Пирин (ГД)-:-Хебър II (Пз)
16:00Рилски спортист-:-Костинброд
16:00Пирин (Рз)-:-Гранит (Владая)
16:00Банско-:-Надежда (Добр)
16:00Вихрен (Санд)-:-Левски (Чепинци)
16:00Витоша (Бистрица)-:-Беласица (Пч)
16:00Балкан (Бот)-:-Пирин II (Блгр)
ОТЛСептември II (Сф)-:-Чавдар (Етр)

17 октомври 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Ботев (Ихт)-:-Сл. герой

Класиране - "А" РГ (Пз)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)8+1924
 2 Чико-Бунара (Бяга)9+2022
3Брацигово8+1518
 4 Левски (Паталеница)9+615
5Юнак (Ивайло)8+314
6Сарая8+212
7Марица (Белово)7+411
 8 Чепинец (Велинград)8+411
9Локомотив (Септември)8-89
10
Родопи (Козарско)9-159
11Спартак (Калугерово)9-68
 12 Вихър (Ветрен)9-78
13Величково8-77
14Тракиец (Главиница)8-115
15Тракия (Пазарджик)8-192
 

Подробно класиране

"А" РФГ Пз - X кръг

16 октомври 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Сарая-:-Тракия (Пз)
16:00Тракиец (Глав)-:-Величково
16:00Вихър (Ветрен)-:-Балкан (Варвара)

17 октомври 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Брацигово-:-Чепинец (Вел)
16:00Спартак (Кал)-:-Марица (Белово)
16:00Локомотив (Септ)-:-Родопи (Коз)
16:00Юнак (Ивайло)-:-Левски (Пат)
 Чико-Бунара (Бяга)-почива 

Кой е тук?

В момента има 33 посетителя в сайта

Приятели

. .
.