СКОНТО ООД

Александра Начева е №1 при младите спортисти за 2018-а ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 08 Януари 2019 22:38
Състезателката в тройния скок Александра Начева напълно заслужено спечели първото място в класацията

Лекоатлетката Александра Начева бе избрана за най-добър млад спортист на България за 2018 г. Тя спечели безапелационно осмото издание на анкетата на сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg, S Media и Фондация „Играй с Развитие“.
 
През изминалата година Начева стана шампионка в тройния скок на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес, златна медалистка е от световното първенство при девойките под 20 г. в Тампере и сребърна от европейското до 18 г. в Дьор. Тези постижения й донесоха 1507 точки за класацията, в която участваха рекордните 159 спортни журналисти, сред които бе и главния редактор на velsport24.com Филип Устабашиев. Те посочиха общо 42-ма състезатели от 21 вида спорт в анкетните си карти, както и шестима треньори на подрастващи и 4 отбора.
 
Алекс си тръгна с колело на българския производител Sprint от церемонията, която се проведе в невероятната обстановка на Образователно-спортен комплекс „Лозенец“.
 
През 2017 г. Начева бе първа подгласничка в класацията на плувеца Антъни Иванов, който сега остана втори с 1182 точки. На трета позиция за 2018 г. с 1100 точки се нареди тенисистът Адриан Андреев, за когото това е рекордно пето влизане в топ 10 при младите.
 
Златната десетка се допълва от: Мариела Костадинова/Панайот Димитров (акробатика), Боряна Калейн (художествена гимнастика),  Едмонд Назарян (борба), Валентин Андреев (лека атлетика), Христо Христов (вдигане на тежести), Ивет Горанова (карате) и Мария Делчева (бадминтон).
 
Преди Александра Начева приза за №1 при младите са печелили: Владимир Зографски (2011 г., ски скок), Ния Димитрова (2012, биатлон), Денис Димитров (2013, лека атлетика), Благой Найденов (2014, бокс), Даниел Асенов (2015, бокс) и Антъни Иванов (2016 и 2017, плуване).
 
Наставникът на Начева Стойко Цонов бе избран за най-добър треньор на подрастващи също с огромна преднина. Той получи 1140 точки и остави далеч зад себе си втория Борислав Георгиев (бокс) с 210 т.

Цонов бе награден с картина от пловдивската художничка Неда Начева и с купа, връчена от главния секретар на ММС Асен Марков пред всички треньори, присъствали на церемонията. Цонов се присъедини към елитната компания от специалисти, вдигали купата за №1 на Viasport.bg, в която са: Камелия Дунавска (художествена гимнастика, 2013 г.), Александър Димитров (футбол, 2014 г.), Драган Иванов (волейбол, 2015 г.), Асен Пандов (шорттрек, 2016) и Ангел Стойков (футбол, 2017).

Девойките от националния отбор по волейбол (U17), водени от Стоян Гунчев, спечелиха купата за най-добър отбор, след като изпревариха с огромна преднина юношеските национали по бокс.
 
Волейболистите под 16 г., които станаха балкански шампиони, и техният треньор Мартин Стоев пък получиха специалния приз на Фондация „Играй с Развитие“.

С наградата „Воля за победа“ бе отличен 13-годишният Емил Кондев от Пазарджик, който е роден с аутизъм, но тренира плуване и през 2018-а спечели първите си медали.

Интересен сюжет от церемонията бе, че много от отличените получиха своите награди от действащи спортисти, които до скоро са били в полезрението или дори са печелили анкетата на Viasport.bg за подрастващи. Сред тях бяха Димитър Кузманов (тенис) и Александра Стублева (карате), които са били победители в месечните анкети в зората на сайта; Стефани Стоева (бадминтон), която намери място в първата Златна десетка през 2011 г., както и победителят за 2013 г. Денис Димитров (лека атлетика). 

Освен със специалните статуетки, отличените бяха наградени с мобилни телефони и раници от А1, спортна екипировка от Asics, книги от издателство Жануа ′98, биографията на Новак Джокович от Шамбала консулт, списания СПРИНТ и други предметни награди. 

Viasport.bg и S Media благодарят на Образователно-спортен комплекс „Лозенец“, който бе домакин на тържеството, на Фондация „Играй с Развитие“ за успешното партньорство, на А1, Asics, производителя на колела Спринт, на издателствата Жануа 98 и Шамбала консулт, както и на Дизайн кетъринг, Мегареклама и Анимес 3000, които помогнаха за осъществяването на церемонията. 

Част от отличията, които получиха най-добрите млади спортисти на България за 2018-а

Топ 10 на най-добрите спортисти на България за 2018 г.
 1. Александра Начева (лека атлетика) 1507 точки
 2. Антъни Иванов (плуване) 1182
 3. Адриан Андреев (тенис) 1100
 4. М. Костадинова/П. Димитров (акробатика) 682
 5. Боряна Калейн (худ. гимнастика) 556
 6. Едмонд Назарян (борба) 527
 7. Валентин Андреев (лека атлетика) 402
 8. Христо Христов (вдигане на тежести) 375
 9. Ивет Горанова (карате) 358
10. Мария Делчева (бадминтон) 230 
 
Треньор №1 на подрастващи за 2018 г.
1. Стойко Цонов (лека атлетика) 1140 точки
 
Отбор №1 при подрастващите за 2018 г.
1. Национален отбор по волейбол за девойки под 17 г. 970 точки

Източник и снимки: Viasport.bg

Още подробности за класацията ТУК

Топ 10 на редакцията на velsport24.com:

 1. Александра Начева (лека атлетика)
 2. Антъни Иванов (плуване)
 3. Едмонд Назарян (борба)
 4. Валентин Андреев (лека атлетика)
 5. Адриан Андреев (тенис)
 6. Христо Христов (вдигане на тежести)
 7. Ангел Русев (вдигане на тежести)
 8. Галя Шатова (вдигане на тежести)
 9. Диана Петкова (плуване)
10. М. Костадинова/П. Димитров (акробатика)

Треньор №1 на подрастващи за 2018 г.
1. Стойко Цонов (лека атлетика)

Отбор №1 при подрастващите за 2018 г.
1. Национален отбор по волейбол за девойки под 17 г.  

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXII кръг

2 март 2024 г. (събота) - 13:00 ч.

КРЦСКА II (Сф)1:0Пирин (Рз)

2 март 2024 г. (събота) - 15:00 ч.

СЛКостинброд3:0Чавдар (Етр)
КРВитоша (Бистрица)2:0Хебър II (Пз)
КРЛевски II (Сф)5:3Рилски спортист
КРСептември II (Сф)0:0Септември (Сим)
КРБалкан (Бот)2:2Ботев (Ихт)
КРСливн. герой3:0ФК Кюстендил
КРЦСКА 1948 III (Сф)3:1Банско тиим
КРВихрен (Санд)0:1Миньор (Пк)

3 март 2024 г. (неделя) - 15:00 ч.

15:00Славия II (Сф)-:-Оборище (Пан)

"А" РГ - Пазарджик, гр. 1 - XVII кръг

2 март 2024 г. (събота) - 15:00 ч.

СЛЛевски (Пат)3:0Хебър III (Пз)
КРМарица (Белово)5:1Звезда (Семч)

3 март 2024 г. (неделя) - 15:00 ч.

15:00Чико-Бунара (Бяга)-:-Левски (Рак)
15:00Величково-:-Локомотив (Септ)
 Чепинец (Вел)-почива

"А" РГ - Пазарджик, гр. 2 - XVII кръг

2 март 2024 г. (събота) - 15:00 ч.

КРБалкан (Варвара)1:1Брацигово
КРТракия (Мирянци)1:4Оборище II (Пан)
КРВихър (Ветрен)3:1Лозен

3 март 2024 г. (неделя) - 11:00 ч.

11:00Спартак (Кал)-:-Сарая

3 март 2024 г. (неделя) - 15:00 ч.

15:00Юнак (Ивайло)-:-Тракиец (Глав)

Efbet лига - резултати и статистика

"Б" РГ - Пазарджик - XIII кръг

3 март 2024 г. (неделя) - 15:00 ч.

15:00Братаница-:-ФК Драгиново

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)22+3158
 2 ЦСКА II (София)22+2352
3Сливнишки герой (Сливница)22+439
4Вихрен (Сандански)22+839
 5 Балкан (Ботевград)22+437
6Рилски спортист (Самоков)22+336
7Витоша (Бистрица)22 031
8
Банско тийм22-131
9ФК Кюстендил22+830
10
Ботев (Ихтиман)22-130
11Левски II (София)22+529
 12 Септември II (София)22 027
 13 Септември (Симитли)22-425
14Хебър II (Пазарджик)22-623
 15 ЦСКА 1948 III (София)22-723
16ОФК Костинброд22-1719
 17 Славия II (София)21-2117
18Оборище (Панагюрище)21-2717
19Пирин (Разлог)22-2215
20Чавдар (Етрополе)*22+2041*
 * Чавдар (Етрополе) преустанови участие

ЮЗ Трета лига - XXIII кръг

6 март 2024 г. (сряда) - 15:00 ч.

СЛЧавдар (Етр)0:3Левски II (Сф)
15:00Оборище (Пан)-:-ЦСКА II (Сф)
15:00Хебър II (Пз)-:-Костинброд
15:00Славия II (Сф)-:-Вихрен (Санд)
15:00Септември (Сим)-:-Миньор (Пк)
15:00Банско тиим-:-Сливн. герой
15:00Рилски спортист-:-Балкан (Бот)
15:00Ботев (Ихт)-:-ЦСКА 1948 III (Сф)
15:00Пирин (Рз)-:-Витоша (Бистрица)
15:00ФК Кюстендил-:-Септември II (Сф)

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)14+3034
 2 Чепинец (Велинград)15+2730
3Левски (Паталеница)14+1224
4Марица (Белово)14+1021
 5 Величково14-1615
6Локомотив (Септември)14-413
7Звезда (Семчиново)15-388
8
Левски (Ракитово)14-536
9
Хебър III (Пазарджик)14+3230*
10Спартак (Пещера)0 00
 *Хебър III (Пазарджик) преустанови участие

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)16+7248
 2 Брацигово16+5437
3Сарая16+2333
4Оборище II (Панагюрище)15+925
 5 Вихър (Ветрен)15-123
6Лозен16-3217
7Тракия (Мирянци)16-1516
8
Тракиец (Главиница)16-3111
9
Спартак (Калугерово)16-3110
10
Юнак (Ивайло)16-484

Кой е тук?

В момента има 38 посетителя в сайта

Приятели

. .
.