СКОНТО ООД

Ново признание за СК Атлас - Велинград ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 28 Декември 2018 18:24
Пистите на Куртово вероятно отново ще посрещнат през февруари 2019 г. стартовете от ДП по ски-бягане

Велинградският спортен клуб Атлас спечели домакинството на предстоящото Държавно първенство по ски бягане. Зимният шампионат ще се проведе от 5-и до 8-и февруари 2019 г. Кандидатурата на СК Атлас събра най-голяма подкрепа и бе утвърдена в календара на БФСки, научи репортер на velsport24.com.

Местоположението на състезателните трасета ще бъде избрано в зависимост от метеорологичните условия и най-вече от наличието на надеждна снежна покривка. Длъжностните лица, заедно с организаторите от БФСки и СК Атлас, ще преценяват къде условията са най-оптимални за провеждане на стартовете. Вариантите са два - престижните стартове да бъдат на Юндола или пък да бъдат качени на Куртово при липса на достатъчно сняг през февруари 2019 г.

Почти сигурно заявки за участие в първенството ще подадат всички действащи клубове в това направление, членуващи в БФСки. Към момента с картотеки за настоящия сезон 2018/19 г. в ски-бягането са 272 състезатели от 11 клуба в страната.

В четирите дни от първенството ще се проведат интервалните стартове, спринтовете и щафетите за всички възрастови групи.

Домакините от СК Атлас със сигурност ще участват в надпреварата с минимум 6 възпитаници на старши треньора Тодор Гълев.

Последното домакинство на СК Атлас на зимно състезание от подобен ранг бе през февруари 2016 г. Тогава велинградският клуб получи домакинството на Куртово на стартовете от Държавното първенство по ски-бягане.

По-рано през годината СК Атлас участва и в провеждането на други две състезания от календара на БФСки. През м. септември в района на Юндола и Куртово премина Държавното лятно първенство по ски-бягане, а на 6 октомври в курортния град пък се осъществиха стартовете с ролкови ски за купа „Велинград“.

Филип УСТАБАШИЕВ

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XII кръг

9 октомври 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

КРОборище (Пан)3:2Вихрен (Санд)
КРХебър II (Пз)1:3Септември II (Сф)
КРНадежда (Добр)2:0Рилски спортист
КРЛевски (Чепинци)0:2Пирин (ГД)
КРОФК Костинброд1:1Ботев (Ихтиман)
КРСливнишки герой0:1ФК Кюстендил
КРГранит (Владая)1:3Витоша (Бистрица)
КРБеласица (Пч)1:1Балкан (Бот)
КРЧавдар (Етрополе)0:0Пирин (Разлог)
КРПирин II (Блгр)0:1Банско

"А" РГ Пз - IX кръг

9 октомври 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

КРТракия (Пз)0:1Юнак (Ивайло)
КРРодопи (Коз)1:0Тракиец (Глав)
КРВеличково2:0Брацигово
КРМарица (Белово)5:1Вихър (Ветрен)

10 октомври 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРЧепинец (Вел)3:0Спартак (Кал)
КРБалкан (Варвара)2:0Чико-Бунара (Бяга)
КРЛевски (Пат)6:1Локомотив (Септ)
 Сарая-почива

Обл. п-во за деца - V кръг

10 октомври 2021 г. (неделя) - 13:00 ч.

КРХебър 1918 (Пз)4:1Чепинец (Вел)

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Ботевград)12+1431
 2 Витоша (Бистрица)12+1427
3Оборище (Панагюрище)12+1526
4ФК Кюстендил12+15 26
 5 Беласица (Петрич)12+1725
6Пирин (Гоце Делчев)12+823
7Чавдар (Етрополе)12+821
8
Гранит (Владая)12 018
9Септември II (София)12+117
10
Пирин (Разлог)12+117
11Рилски спортист (Самоков)12-216
 12 Сливнишки герой (Сливница)12 016
 13 Ботев (Ихтиман)12+516
14Банско12-315
 15 Вихрен (Сандански)12-711
16Хебър II (Пазарджик)12-129
 17 Костинброд12-67
18Надежда (Доброславци)12-206
19Пирин II (Блгр)12-174
20Левски (Чепинци)12-311
 Подробно класиране

ЮЗ Трета лига - XIII кръг

16 октомври 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00ФК Кюстендил-:-Оборище (Пан)
16:00Пирин (ГД)-:-Хебър II (Пз)
16:00Рилски спортист-:-Костинброд
16:00Пирин (Рз)-:-Гранит (Владая)
16:00Банско-:-Надежда (Добр)
16:00Вихрен (Санд)-:-Левски (Чепинци)
16:00Витоша (Бистрица)-:-Беласица (Пч)
16:00Балкан (Бот)-:-Пирин II (Блгр)
ОТЛСептември II (Сф)-:-Чавдар (Етр)

17 октомври 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Ботев (Ихт)-:-Сл. герой

Класиране - "А" РГ (Пз)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)8+1924
 2 Чико-Бунара (Бяга)9+2022
3Брацигово8+1518
 4 Левски (Паталеница)9+615
5Юнак (Ивайло)8+314
6Сарая8+212
7Марица (Белово)7+411
 8 Чепинец (Велинград)8+411
9Локомотив (Септември)8-89
10
Родопи (Козарско)9-159
11Спартак (Калугерово)9-68
 12 Вихър (Ветрен)9-78
13Величково8-77
14Тракиец (Главиница)8-115
15Тракия (Пазарджик)8-192
 

Подробно класиране

"А" РФГ Пз - X кръг

16 октомври 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Сарая-:-Тракия (Пз)
16:00Тракиец (Глав)-:-Величково
16:00Вихър (Ветрен)-:-Балкан (Варвара)

17 октомври 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Брацигово-:-Чепинец (Вел)
16:00Спартак (Кал)-:-Марица (Белово)
16:00Локомотив (Септ)-:-Родопи (Коз)
16:00Юнак (Ивайло)-:-Левски (Пат)
 Чико-Бунара (Бяга)-почива 

Кой е тук?

В момента има 36 посетителя в сайта

Приятели

. .
.