СКОНТО ООД

Ново признание за СК Атлас - Велинград ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 28 Декември 2018 18:24
Пистите на Куртово вероятно отново ще посрещнат през февруари 2019 г. стартовете от ДП по ски-бягане

Велинградският спортен клуб Атлас спечели домакинството на предстоящото Държавно първенство по ски бягане. Зимният шампионат ще се проведе от 5-и до 8-и февруари 2019 г. Кандидатурата на СК Атлас събра най-голяма подкрепа и бе утвърдена в календара на БФСки, научи репортер на velsport24.com.

Местоположението на състезателните трасета ще бъде избрано в зависимост от метеорологичните условия и най-вече от наличието на надеждна снежна покривка. Длъжностните лица, заедно с организаторите от БФСки и СК Атлас, ще преценяват къде условията са най-оптимални за провеждане на стартовете. Вариантите са два - престижните стартове да бъдат на Юндола или пък да бъдат качени на Куртово при липса на достатъчно сняг през февруари 2019 г.

Почти сигурно заявки за участие в първенството ще подадат всички действащи клубове в това направление, членуващи в БФСки. Към момента с картотеки за настоящия сезон 2018/19 г. в ски-бягането са 272 състезатели от 11 клуба в страната.

В четирите дни от първенството ще се проведат интервалните стартове, спринтовете и щафетите за всички възрастови групи.

Домакините от СК Атлас със сигурност ще участват в надпреварата с минимум 6 възпитаници на старши треньора Тодор Гълев.

Последното домакинство на СК Атлас на зимно състезание от подобен ранг бе през февруари 2016 г. Тогава велинградският клуб получи домакинството на Куртово на стартовете от Държавното първенство по ски-бягане.

По-рано през годината СК Атлас участва и в провеждането на други две състезания от календара на БФСки. През м. септември в района на Юндола и Куртово премина Държавното лятно първенство по ски-бягане, а на 6 октомври в курортния град пък се осъществиха стартовете с ролкови ски за купа „Велинград“.

Филип УСТАБАШИЕВ

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига, гр. 1 - IX кръг

30 септември 2022 г. (петък) - 16:00 ч.

КРЛевски Раковски (Сф)1:1Банско тийм           

30 септември 2022 г. (петък) - 17:00 ч.

КРСливн. герой1:4Марек (Дупница)
КРБотев (Ихтиман)0:2Чавдар (Етр)
КРЦСКА 1948 III (Сф)3:5Славия II (Сф)
КРСептември II (Сф)2:0Пирин (ГД)
 Балкан (Бот)-почива

ЮЗ Трета лига, гр. 2 - IX кръг

30 септември 2022 г. (петък) - 17:00 ч.

КРНадежда (Добр)2:2Оборище (Пан)
КРОФК Костинброд1:0Гранит (Владая)
КРПирин (Разлог)2:2Септември (Сим)
КРВихрен (Санд)1:1Рилски спортист

4 октомври 2022 г. (вторник) - 16:00 ч.

16:00Левски II (Сф)-:-ЦСКА II (Сф)
 ФК Кюстендил-почива

"А РГ - Пазарджик, гр. 1 - IV кръг

24 септември 2022 г. (събота) - 17:00 ч.

КРСпартак (Пещера)1:0Оборище II (Пан) 
КРБрацигово2:2Хебър II (Пз)
КРЛевски (Пат)3:0Тракиец (Глав) 

25 септември 2022 г. (неделя) - 17:00 ч.

КРЮнак (Ивайло)3:4Локомотив (Септ)
КРСпартак (Кал)2:1Марица (Белово)

"А" РГ - Пазарджик, гр. 2 - IV кръг

24 септември 2022 г. (събота) - 17:00 ч.

КРТракия (Пз)1:4Чепинец (Вел)
КРБалкан (Варвара)4:0Величково

25 септември 2022 г. (неделя) - 17:00 ч.

КРВихър (Ветрен)1:5Сарая
КРЛозен2:0Ботев (Черн)
КРЧико-Бунара (Бяга)7:1Звезда (Семчиново)

Обл. п-во за деца - I кръг

25 септември 2022 г. (неделя) - 10:30 ч.

СЛЧепинец (Вел)3:0Локомотив (Септ)

Класиране - ЮЗ Трета лига, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)8+1824
 2 Чавдар (Етрополе)8+1221
3Славия II (София)7+715
4Сливнишки герой (Сливница)6+112
 5 Банско тийм8-111
6Балкан (Ботевград)8-210
7Септември II (София)9-58
8
ЦСКА 1948 III (София)7-17
9Ботев (Ихтиман)7-46
10
Левски-Раковски (София)8-125
11Пирин (Гоце Делчев)8-133
  

Класиране - ЮЗ Трета лига, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
1ОФК Костинброд8+922
 2 ФК Кюстендил8+915
3Оборище (Панагюрище)8+215
4Рилски спортист (Самоков)8+210
 5 Вихрен (Сандански)7+610
6Септември (Симитли)8+39
7ЦСКА II (София)6 08
8
Гранит (Владая)8-38
9Левски II (София)6-45
10
Пирин (Разлог)6-114
11Надежда (Доброславци)9-133
  

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Хебър II (Пазарджик)4+2310
 2 Брацигово4+810
3Левски (Паталеница)4+89
4Спартак (Калугерово)4+29
 5 Локомотив (Септември)4-86
6Спартак (Пещера)4-46
7Марица (Белово)4-73
8
Оборище II (Панагюрище)4-73
9
Юнак (Ивайло)4-83
10Тракиец (Главиница)4-70
  

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)4+1912
 2 Чепинец (Велинград)4+1612
3Чико-Бунара (Бяга)4+89
4Величково4+59
 5 Сарая4 06
6Лозен4-66
7Вихър (Ветрен)4-103
8
Звезда (Семчиново)4-103
9
Тракия (Пазарджик)4-80
10Ботев (Черногорово)4-140
  

Кой е тук?

В момента има 33 посетителя в сайта

Приятели

. .
.