СКОНТО ООД

Първи международен турнир по плуване „Златоперки” ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 03 Юни 2018 18:19

На 2-3 юни в София на плувния комплекс „Спартак” се проведе I международен турнир по плуване ”Златоперки”. В двудневната надпревара участваха повече от 250 деца от 33 плувни клуба.

Състезанието се организира от плувен клуб Левски по инициатива на многократния носител на световната купа по плувен маратон Петър Стойчев и с подкрепата на Министерството на младежта и спорта. Турнирът бе от календара на БФ плувни спортове.

Елица Овчарова (в средата) завоюва 2 златни медала в София

„За мен беше огромно удоволствие да поставим заедно началото на международния турнир ”Злотоперки”, който продължава традицията на държавното първенство „Златна рибка”, каза в своето приветствие министъра на младежта и спорта Красен Кралев.

„Благодаря на всички родители, които насърчават децата да се занимават с този прекрасен спорт”, добави той.

Състезателите бяха разделени в две възрастови групи -10 годишни (родени през 2008 г.) и 9-годишни (родени през 2009 г.). В програмата бяха включени стартове на дистанция 50 м от всички стилове и щафети 4Х50 м в свободен стил и смесена.

Отлично се представи състезателката на ПК Чепинец Елица Овчарова, която спечели златни медали на 50 м свободен стил и 50 м гръб при 9-годишните. В сборното време от четирите стила тя е на второ  място в своята възраст.

Достойно се  представи квартета на клуба в щафетните плувания при 10-годишните, нареждайки се на пето място в състав - Петреа Шулева, Вероника  Николова, Мила Чорбаджиева и Далас Велева.

Всички състезатели на треньорите Любов и Христо Доксинови се представиха отлично, подобриха значително своите постижения и се класираха достойно в двудневните стартове.

Velsport24.com

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXXVIII кръг

6 юни 2024 г. (четвъртък) - 18:00 ч.

СЛЧавдар (Етрополе)0:3Славия II (Сф)
КРОборище (Пан)7:1Хебър II (Пз)
КРВихрен (Санд)1:2Пирин (Рз)
КРБанско тийм3:2ОФК Костинброд
КРМиньор (Пк)3:2ЦСКА 1948 III (Сф)
КРСептември (Сим)2:2Балкан (Бот)
КРСептември II (Сф)2:0Сливнишки герой
КРФК Кюстендил0:0Левски II (Сф)
КРРилски спортист1:2ЦСКА II (Сф)
КРБотев (Ихтиман)3:0Витоша (Бистрица)

Efbet лига - резултати и статистика

Крайно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)38+4997
 2 ЦСКА II (София)38+2980
3Ботев (Ихтиман)38+1867
4Вихрен (Сандански)38+2066
 5 Сливнишки герой (Сливница)38+558
6Левски II (София)38+1056
7Рилски спортист (Самоков)38-352
8
Балкан (Ботевград)38+150
9ЦСКА 1948 III (София)38+249
10
Банско тийм38-448
11Септември II (София)38+448
 12 Витоша (Бистрица)38-547
 13 ФК Кюстендил38-146
14Славия II (София)38-1046
 15 Оборище (Панагюрище)38-1746
16Септември (Симитли)38-245
 17 Пирин (Разлог)38-1745
18ОФК Костинброд38-2343
19Хебър II (Пазарджик)38-2833
20Чавдар (Етрополе)*38-2841*
 * Чавдар (Етрополе) преустанови участие

Крайно Класиране - "А" ОГ - Пз, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)18+4648
 2 Брацигово18+3338
3Чико-Бунара (Бяга)18+1333
4Марица (Белово)18+824
 5 Чепинец (Велинград)18+923
6Оборище II (Панагюрище)18-1722
7Левски (Паталеница)18-1419
8
Сарая18-1715
9
Вихър (Ветрен)18-2015
10Величково18-429
  

Крайно Класиране - "А" ОГ - Пз, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
11Локомотив (Септември)26+2541
 12 Лозен24-3329
13Звезда (Семчиново)26-2729
14Тракия (Мирянци)24-1825
 15 Левски (Ракитово)26-5624
16Спартак (Калугерово)24-3719
17Тракиец (Главиница)24-5614
18
Юнак (Ивайло)24-731

Кой е тук?

В момента има 64 посетителя в сайта

Приятели

. .
.