СКОНТО ООД

Първи международен турнир по плуване „Златоперки” ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 03 Юни 2018 19:19

На 2-3 юни в София на плувния комплекс „Спартак” се проведе I международен турнир по плуване ”Златоперки”. В двудневната надпревара участваха повече от 250 деца от 33 плувни клуба.

Състезанието се организира от плувен клуб Левски по инициатива на многократния носител на световната купа по плувен маратон Петър Стойчев и с подкрепата на Министерството на младежта и спорта. Турнирът бе от календара на БФ плувни спортове.

Елица Овчарова (в средата) завоюва 2 златни медала в София

„За мен беше огромно удоволствие да поставим заедно началото на международния турнир ”Злотоперки”, който продължава традицията на държавното първенство „Златна рибка”, каза в своето приветствие министъра на младежта и спорта Красен Кралев.

„Благодаря на всички родители, които насърчават децата да се занимават с този прекрасен спорт”, добави той.

Състезателите бяха разделени в две възрастови групи -10 годишни (родени през 2008 г.) и 9-годишни (родени през 2009 г.). В програмата бяха включени стартове на дистанция 50 м от всички стилове и щафети 4Х50 м в свободен стил и смесена.

Отлично се представи състезателката на ПК Чепинец Елица Овчарова, която спечели златни медали на 50 м свободен стил и 50 м гръб при 9-годишните. В сборното време от четирите стила тя е на второ  място в своята възраст.

Достойно се  представи квартета на клуба в щафетните плувания при 10-годишните, нареждайки се на пето място в състав - Петреа Шулева, Вероника  Николова, Мила Чорбаджиева и Далас Велева.

Всички състезатели на треньорите Любов и Христо Доксинови се представиха отлично, подобриха значително своите постижения и се класираха достойно в двудневните стартове.

Velsport24.com

 
Следете ни в:

Квалификация за ЮЗ Трета лига - I кръг

07 юни 2023 г. (сряда) - 18:00 ч.

Стадион "НСА", гр. София
КРРакитин (Трудовец)0:3Хебър II (Паз)

"А" РГ - Пазарджик, гр. 1 - X кръг

1 юни 2023 г. (четвъртък) - 18:00 ч.

КРХебър II (Пз)1:0Чико-Бунара (Бяга)

10 юни 2023 г. (събота) - 18:00 ч.

СЛЛевски (Пат)3:0Балкан (Варв)
СЛБрацигово4:0Величково

11 юни 2023 г. (неделя) - 18:00 ч.

18:00Марица (Белово)-:-Чепинец (Вел)
18:00Оборище II (Пан)-:-Сарая

"А" РГ - Пазарджик, гр. 2 - X кръг

10 юни 2023 г. (събота) - 18:00 ч.

КРТракия (Пз)3:1Спартак (Пещ)
КРВихър (Ветрен)1:1Юнак (Ивайло)
18:00Звезда (Семчиново)-:-Тракиец (Глав)

28 май 2023 г. (неделя) - 18:00 ч.

18:00Лозен-:-Спартак (Кал)
 Локомотив (Септ)-почива

Крайно класиране - ЮЗ Трета лига, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)18+2843
 2 Вихрен (Сандански)18+1133
3ФК Кюстендил18+429
4Чавдар (Етрополе)18+328
 5 ЦСКА II (София)18+322
6Банско тиим18-721
7Балкан (Ботевград)18-819
8
Сливнишки герой (Сливница)18-1519
9Септември (Симитли)18-818
10
ОФК Костинброд18-1117
  

Крайно Класиране - ЮЗ Трета лига, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
11Оборище (Панагюрище)22+1241
 12 Левски II (София)22+1840
13ЦСКА 1948 III (София)22+938
14Септември II (София)22+1837
 15 Рилски спортист (Самоков)22+636
16Ботев (Ихтиман)22+634
17Славия II (София)22+133
18
Пирин (Разлог)22-131
19Левски Раковски (София)22-927
20
Надежда (Доброславци)22-2023
21Пирин (Гоце Делчев)22-1621
22Гранит (Владая)22-2413
  

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Хебър II (Пазарджик)18+5845
 2 Балкан (Варвара)17+3841
3Брацигово17+1236
4Чепинец (Велинград)17+1234
 5 Марица (Белово)17-426
6Чико-Бунара (Бяга)18-820
7Левски (Паталеница)17-2514
8
Сарая17-2913
9
Величково17-2410
10Оборище II (Панагюрище)17-288
  

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
11Локомотив (Септември)26-1735
12 Спартак (Калугерово)25-2229
13Спартак (Пещера)25-4727
14Звезда (Семчиново)25-3026
 15 Тракиец (Главиница)25-3924
16Юнак (Ивайло)25-4121
17Вихър (Ветрен)25-6417
18
Тракия (Пазарджик)25-3816
19
Лозен25-4616
  

Кой е тук?

В момента има 38 посетителя в сайта

Приятели

. .
.