СКОНТО ООД

Три отбора от Велинград са областни шампиони по баскетбол ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 25 Март 2018 20:05
Отборите от община Велинград взеха най-много първи места в областните ученически игри по баскетбол

Победи изстреляха 3 велинградски отбора на Зоналните ученически финали по баскетбол. Тимовете на ОУ „Неофит Рилски“, СУ „Васил Левски“ и СУ „Св. св. Кирил и Методий“ станаха областни първенци. Срещите от тази фаза се проведоха в залата на ЕГ „Бертолт Брехт“.

ОУ „Неофит Рилски“ спечели драматично надпреварата при момичетата (V – VII клас). Втори завърши отборът на ОУ „К. Величков“ – с. Паталеница, а на трето място приключи ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – гр. Ветрен.

Областен първенец при момчетата (V – VII клас) стана селекцията на СУ „Васил Левски“ – Велинград. Техни подгласници са тимовете на ОУ „Иван Батаклиев“ – Пазарджик и СУ „Христо Смирненски“ – гр. Септември. 

Тимът на СУ "Васил Левски" - Велинград е №1 при момчетата (V - VII клас)

При девойките старша възраст (XI – XII клас) се наложи съставът на СУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Велинград.

При девойките старша възраст (XI - XII клас) областен първенец е СУ "Св. св. Кирил и Методий" - Велинград

Най-оспорвана пък бе надпреварата при юношите младша възраст (VIII – X клас). Първи стана отборът на ПГИТМТ – Панагюрище, следван от баскетболния тим на НПГГС „Христо Ботев“ – Велинград. Трети и четвърти са съответно СУ „Христо Смирненски“ – гр. Септември и ПГИМ – Пазарджик. 

Възпитаниците на НПГГС "Христо Ботев" - Велинград финишираха на второ място при VIII - X клас

При юношите старша възраст (XI – XII клас) №1 стана съставът на ПГМЕТ – Пазарджик, който се наложи във финала срещу НПГГС „Христо Ботев“.

Съставът на НПГГС "Христо Ботев" - Велинград зае второ място в битката при юношите старша възраст

Равносметката от областните баскетболни финали за ученици сочи, че с най-много квоти за зоналните турнири – три, са учебните заведения от община Велинград.

Филип УСТАБАШИЕВ

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - Отл. среща

5 май 2021 г. (сряда) - 17:00 ч.

КРНадежда (Добр)0:0Балкан (Бот)

ЮЗ Трета лига - XXIX кръг

28 април 2021 г. (сряда) - 16:00 ч.

КРНадежда (Добр)1:2Оборище (Пан)
КРРилски спортист2:0Гранит (Владая)
КРБалкан (Бот)1:0Ботев (Ихтиман)
КРПирин (ГД)1:3Марек (Дупница)
КРСливнишки герой2:2Пирин (Разлог)
КРПерун (Кресна)3:1Левски (Чепинци)
КРВихрен (Санд)0:2Беласица (Пч)
КРЧавдар (Етрополе)0:2Банско
КРВелбъжд (Кн)0:3ФК Кюстендил

"А" РГ Пз - XXX кръг

3 май 2021 г. (понеделник) - 17:00 ч.

КРЧепинец (Вел)2:1Родопи (Коз)
КРОборище II (Пан)3:0Тракиец (Глав)
КРСпартак (Кал)1:1Величково
КРБрацигово1:1Чико-Бунара (Бяга)
КРБалкан (Варвара)2:5Сарая
КРВихър (Ветрен)1:0Левски (Ракитово)
КРЛокомотив (Септ)3:0Тракия (Пз)
СЛЛозен0:3Марица (Белово)
 Левски (Пат)-почива

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)29+5469
2Беласица (Петрич)29+2765
3Вихрен (Сандански)29+3265
4ФК Кюстендил29+38 64
5Балкан (Ботевград)29+2450
6Чавдар (Етрополе)29+1748
7Оборище (Панагюрище)29+545
8
Пирин (Гоце Делчев)29+1042
9
Ботев (Ихтиман)29+737
10
Пирин (Разлог)29-1634
11Рилски спортист (Самоков)29-1132
12Сливнишки герой (Сливница)29-831
13Гранит (Владая)29-2629
14Надежда (Доброславци)29-1629
 15  Левски (Чепинци)29-3327
16Банско29-2025
17Перун (Кресна)29-3722
18Велбъжд (Кюстендил)29-4716
 Есенно класиране Подробно класиране

ЮЗ Трета лига - XXX кръг

8 май 2021 г. (събота) - 18:00 ч.

18:00Оборище (Пан)-:-Велбъжд (Кн)
18:00ФК Кюстендил-:-Перун (Кресна)
18:00Пирин (Разлог)-:-Балкан (Бот) 
18:00Марек (Дупница)-:-Сливнишки герой
18:00  Банско-:- Пирин (ГД)
18:00Левски (Чепинци)-:-Рилски спортист
18:00Беласица (Пч)-:-Надежда (Добр)
18:00Ботев (Ихтиман)-:-Вихрен (Санд)
18:00Гранит (Владая)-:-Чавдар (Етрополе)

Класиране - "А" РГ (Пазарджик)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)29+7979
 2 Балкан (Варвара)28+4868
3Брацигово28+6563
 4 Марица (Белово)28+2550
5Левски (Паталеница)28+1646
6Чепинец (Велинград)29+1843
7Величково28+238
 8 Локомотив (Септември)28-738
9Тракиец (Главиница)29-1636
10
Вихър (Ветрен)28-1735
11Родопи (Козарско)28-1335
 12 Тракия (Пазарджик)28-2034
13Оборище II (Панагюрище)29-3232
14Спартак (Калугерово)28-2830
15Левски (Ракитово)28-1529
16Сарая28-3129
17Лозен28-742
 

Есенно класиране Подробно класиране

"А" ОФГ Пз - XXXI кръг

8 май 2021 г. (събота) - 17:00 ч.

17:00Тракия (Пз)-:-Балкан (Варвара)
17:00Вихър (Ветрен)-:-Брацигово
17:00Марица (Белово)-:-Спартак (Кал)

17 април 2021 г. (събота)

СЛ            Левски (Ракитово)3:0Лозен                   

9 май 2021 г. (неделя) - 17:00 ч.

17:00Тракиец (Глав)-:-Чико-Бунара (Бяга)
17:00Сарая-:-Левски (Пат)
17:00Родопи (Коз)-:-Оборище II (Пан)
17:00Величково-:-Локомотив (Септ)
     Чепинец (Вел)-почива 

Кой е тук?

В момента има 57 посетителя в сайта

Приятели

. .
.