СКОНТО ООД

Велинградчанка взе злато в ски-бягането за купа „Самоков“ ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 09 Февруари 2018 20:10
Състезателката на велинградския СК Атлас - Лидия Нанова не остави шанс на своите съпернички

Златно отличие от състезанието по ски-бягане за купа „Самоков“ завоюва велинградчанката Лидия Нанова. Възпитаничката на СК Атлас – Велинград бе най-бърза в масовия старт на 5 км при девойките старша възраст (U18). Родената през 2001 г. състезателка преодоля дистанцията на писта „Бистрица“ в класическия стил за 20:20.23 минути.

Старши-треньорът на Атлас - Тодор Гълев заведе общо шестима състезатели на клуба в зимния център Боровец.

Възпитаниците на старши-треньора Тодор Гълев (най-вдясно) се представиха на ниво за купа "Самоков" 

ФОТО: Димитър ПЕТКАНИН

Велинградското участие бе най-масово при момичетата старша възраст (U14) на 4 км в класическия стил. Симона Велкова финишира на 4-то място, Надя Костова е 12-та, Кристина Кадинова е 14-та, а Екатерина Андреева завърши 15-та.

При юношите младша възраст (U16) на дистанция 5 км класически стил Даниел Бошнаков пък се нареди на пето място.

Надпреварата за купа „Самоков“ се проведе на 8 февруари и събра 74 участници на възраст до 18 г. от 7 клуба в страната.

Филип УСТАБАШИЕВ

 
Следете ни в:

Класиране - ЮЗ Трета лига, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)16+2939
 2 Чавдар (Етрополе)15+2134
3Балкан (Ботевград)17+731
4Сливнишки герой (Сливница)16+630
 5 Славия II (София)16+525
6Банско тийм16 025
7ЦСКА 1948 III (София)17-617
8
Септември II (София)17-517
9Ботев (Ихтиман)16-1015
10
Левски-Раковски (София)16-1615
11Пирин (Гоце Делчев)16-316
  

Класиране - ЮЗ Трета лига, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
1ФК Кюстендил17+2534
 2 Вихрен (Сандански)15+1632
3ОФК Костинброд14+1132
4ЦСКА II (София)15+1724
 5 Рилски спортист (Самоков)16+824
6Оборище (Панагюрище)16-724
7Септември (Симитли)16+322
8
Левски II (София)15 016
9Гранит (Владая)16-1812
10
Пирин (Разлог)15-1811
11Надежда (Доброславци)17-374
  

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Брацигово13+3637
 2 Хебър II (Пазарджик)13+8632
3Левски (Паталеница)13+2025
4Локомотив (Септември)13-2118
 5 Марица (Белово)13-318
6Оборище II (Панагюрище)13+517
7Спартак (Калугерово)13-2713
8
Спартак (Пещера)13-2913
9
Тракиец (Главиница)13-2612
10Юнак (Ивайло)13-424
  

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)12+4736
 2 Чепинец (Велинград)11+3928
3Чико-Бунара (Бяга)12+2928
4Величково12+721
 5 Сарая11+118
6Лозен11-259
7Тракия (Пазарджик)12-286
8
Звезда (Семчиново)12-266
9
Вихър (Ветрен)11-443
  

Кой е тук?

В момента има 41 посетителя в сайта

Приятели

. .
.