 | | Дворът на НПГС "Христо Ботев" събра ученици, учители, родители и гости на празничния 15 септември 2017 г. |
Днес официално бе открита новата учебна година в Националната гимназия по горско стопанство „Христо Ботев“ – Велинград. През 2017/18 г. в елитното професионално училище ще се обучават общо 258 ученици от VIII до XII клас в дневна форма, разпределени в 12 паралелки.  | | Ученици от цяла България ще се обучават в НПГС "Христо Ботев" - Велинград |
Училищният звънец в гимназията за първи път чуха общо 94 ученици, пристигнали от 9 области на България.  | | Посрещане на училищното знаме |
Тържественото откриване на учебната година се състоя в двора на НПГС „Христо Ботев“ и започна с посрещането на училищното знаме и под звуците на националния химн. Директорът инж. Стефан Шулев приветства всички ученици, преподаватели и гости. Поздравителен адрес от община Велинград поднесе зам.-кметът Исмаил Моллов. Сред официалните гости на събитието бе и директорът на ТП ДЛС „Чепино“ инж. Димитър Касапски.  | | Директорът инж. Стефан Шулев (в бяло) заедно с Исмаил Моллов и инж. Димитър Касапски (отдясно на ляво) |
Новият випуск 2017 спази дългогодишната традиция на учебното заведение и посади растение в двора на училището, което вече 68 години е доказан лидер в обучението на кадри със средно лесовъдско образование в България.  | | Випуск 2017 засади растение, за което трябва да се грижи по време на своето обучение в гимназията |
Ритуалът по засаждането премина под вещото ръководство на преподавателите инж. Ася Линчева и инж. Вергиния Иванова.  | | Г-жа Снежана Гончева ритуално поля с менчето, за да върви по вода на всички през новата учебна година |
Дългогодишният преподавател Снежана Гончева би първият училищен звънец.  | | Класните ръководители поведоха учениците на гимназията към класните стаи |
След това, водени от своите класни ръководители, всички ученици на НПГС „Христо Ботев“ влязоха в учебните кабинети. Velsport24.com
|