„Чепинец” поведе, но загуби с 1-5 срещу Малеш (Микрево) ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 31 Август 2009 18:51

Слабото съдийство изигра роля в срещата

„Чепинец” не успя да задържи аванса си до почивката

„Чепинец” инкасира тежка домакинска загуба с 1-5 срещу отбора на Малеш (Микрево) в среща от четвъртия кръг на Югозападната „В” група. Така двата тима повториха резултата от 9 април 2006 година, когато отново на стадиона в Ракитово завършиха при същия резултат.

Двубоят ще се запомни и със слабото съдийство на главния рефер Петър Доровски и асистентът му Кирил Юруков, които направиха серия от фрапиращи грешки в ущърб на велинградчани.

Домакините започнаха притеснено мача, но гостите пропиляха добри шансове да открият резултата в първия четвърт час игра. Постепенно играчите на Димитър Муртин налучкаха правилния ритъм в двубоя, за да се стигне до 38-та минута. Завърналият се в „Чепинец” нападател Стоян Боновски разпечати вратата на „Малеш” за 1-0. Той излъга персоналния си пазач и сам срещу вратаря Тодор Димитров прати коженото кълбо в мрежата.

В даденото 2-минутно продължение гостите стигнаха до изравнително попадение, дело на македонеца Деян Постоловски. Преди това, обаче главния съдия Петър Доровски от София не отсъди класически фаул срещу Боновски.

След почивката велинградчани започнаха ударно и проведоха образцова атака.

В 47-та минута Васил Содев проби отляво, намери точно Стоян Боновски, който с глава тресна напречната греда зад Димитров. При следващата атака Деян Постоловски изпусна да вкара за „Малеш”.

Най-дискусионното положение в срещата стана в 49-та минута. Тогава тъчрефера Кирил Юруков пусна атака за „Малеш”, за която останаха съмнения за засада и Марин Георгиев вкара за 1-2. Върхът на съдийските гафове срещу домакините се случи в 53-та минута, когато Боновски бе спънат в наказателното поле на противника. Реферът Доровски обаче не отсъди нито дузпа, нито симулация.

В края на срещата велинградчани отпаднаха физически и допуснаха нови 3 попадения. В 73-та минута Александър Симеонов отбеляза за 1-3. В 86-та и 90-та македонеца Деян Постоловски оформи своя хеттрик в срещата за крайното 1-5.

На стадион „9-ти септември” в Ракитово се появи и специален пратеник на Бенковски (Пазарджик), който си водеше подробни записки за играта на Малеш (Микрево). В неделя двата отбора излизат един срещу друг на стадион „Спартак” в Сандански.

Efbet лига - резултати и статистика

Крайно Класиране - ЮЗ Трета лига

1Миньор (Перник)38+4997