|
Чепинец приема Марек в мач №1 за сезона |
|
|
|
|
Събота, 06 Август 2016 13:04 |
 | | Отговорните фактори в БФС се срещнаха с клубовете от Югозападната Трета лига |
Отборът на Чепинец ще стартира с домакинство на Марек (Дупница) в новото първентство на Югозападната Трета лига. Така за пети път в последните шест сезона, велинградчани ще започнат с мач на собствен терен в шампионата. Жребият за новото първенство в Югозападната трета дивизия бе изтеглен в четвъртък по обяд в Пресклуб „България“ в София. На сбирката с клубовете присъства и членът на Изпълнителния комитет на БФС и президент на Аматьорската футболна лига Румен Вълков. В началото на съвещанието, зоналният председател Валентин Чакъров разясни как е преминало попълването на групата за новия сезон. „Четири отбора от миналото първенство при нас ще участват във Втора лига. Това наложи да попълним групата. Поканихме трите отбора, които участваха на баражите. За съжаление само един потвърди – Малеш (Микрево). Останалите два – Костинброд и Брацигово ни отказаха. Затова поканихме отбори, които финансова възможност и материална база да се включат в новото първенство. Това Балкан (Ботевград), Чавдар (Етрополе) и Свобода (Пещера)“, уточни Валентин Чакъров.  | | Всички 18 клуба от Трета лига имаха представители в Пресклуб "България" |
Колегата му Румен Вълков внесе допълнителна информация за турнира за купата на АФЛ. Президентът на лигата информира присъстващите и за предстоящите мачове на националния аматьорски отбор на България, който ще бъде съставен предимно от играчи от Югозападната Трета лига. На сбирката бе обърнато внимание и на стартиращите зонални първенста при подрастващите. Главен отговорник за Югозападната Трета лига и Зона U15 (деца) ще бъде секретарят на ЗС на БФС – София Николай Младенов. Колегата му Пандо Кобуров пък ще движи първенствата на зоната при юноши старша (U19) и юноши младша възраст (U17).  | | Пандо Кобуров ще отговаря за зоналните юношески първенства (U19 и U17) |
От понеделник (8 август) по график ще започне и процеса по картотекиране на състезателите и служебните лица на 18-те клуба в Югозападната Трета лига. Шампионатът ще стартира на 14 август (неделя) от 18:00 и ще продължи до последната неделя на месец ноември. Футболните шефове са предвидили и провеждането на един междинен кръг в хода на първенството. Филип УСТАБАШИЕВ
|