Победен удар за „горските” в местното „Ел Класико” ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 31 Май 2016 14:13

Юношите на ПГГС "Христо Ботев" със старши треньор Димитър Муртин

Селекцията на ПГГС „Христо Ботев” спечели с 5:2 срещу съгражданите си от Чепинец в юношеското дерби. С него на практика бе закрит футболния сезон на територията на област Пазарджик. Шестото издание на велинградското „Ел Класико” се изигра на градския стадион в курортния град, който вече официално отвори врати за всички местни отбори.

Юношите на Чепинец със старши треньор Митко Ваклинов

„Горските” започнаха ударно двубоя. В 3-та минута Назми Асанов даде аванс за символичните домакини. Две по-късно Радослав Кривулев покачи на 2:0. Отборът на Чепинец върна едно попадение в 9-та минута чрез Съли Тахчиев. В 19-та възпитаниците на наставника Димитър Муртин и клубния шеф Георги Кривулев възстановиха преднината си от 2 гола. Точен мерник демонстрира острието Георги Ангелов.

Назми Асанов (с топката) реализира гол №1 в двубоя, по-известен като местното "Ел Класико"

В 27-та минута отново Съли Тахчиев бе точен за Чепинец, правейки резултата 3:2. В 31-та Георги Ангелов отбеляза ново попадение за „горските” – 4:2.

През втората част футболистите от елитната професионална гимназия достигнаха и до пети гол. Негова автор в 63-та минута стана Димитър Начев, който фиксира крайния успех за „горските” с 5:2.

Георги Ангелов се отчете с 2 гола в градското дерби

Съставът на ПГГС „Христо Ботев” приключи на деветото, а този на Чепинец на шестото място в крайното класиране на областното юношеско първенство.