Хеттрик за СОУ „Св. св. Кирил и Методий” във волейбола ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 22 Февруари 2016 21:43

Най-оспорван бе мачът за първото място при учениците от XI - XII клас

На 20 февруари във Велинград се изиграха решителните мачове от общинския етап на ученическите игри по волейбол.

Над всички в срещите бяха отборите на СОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Велинград, които завоюваха три шампионски титли.

Най-драматична бе развръзката в мачовете при юношите (XI - XII клас), видя репортер на velsport24.com.

Тимът на СОУ "Св. св. Кирил и Методий" - Велинград постигна 2 победи при най-големите

Възпитаниците на СОУ „Св. св. Кирил и Методий” пречупиха с 2:1 гейма селекцията на ПГГС „Христо Ботев” - Велинград в инфарктен сблъсък. Победителите взеха първия мач с лекота (25:12). В следващия гейм „горските” вдигнаха оборотите и затвориха втората част след 25:14 в своя полза. В тайбрека съперниците се „захапаха” здраво, но в крайна сметка победата с драматичното 20:18 измъкна тимът на СОУ „Св. св. Кирил и Методий”. Преди това победителите се наложиха с 2:0 гейма срещу възпитаниците на ПГИТ „Алеко Константинов” след 25:15 и 25:18. В своеобразния дуел за второто място „горските” се наложиха с 2:0 (25:20, 25:20) срещу „икономистите”.

Учениците на ПГИТ "Алеко Константинов" (в черни екипи) завършиха на трето място

СОУ „Св. Св. Кирил и Методий” зае първото място и при юношите от VIII до X клас след 2:0 гейма (25:15, 25:19) срещу ПГГС „Христо Ботев”.

При девойките в същата възраст заявки за участие също бяха подали само 2 отбора. СОУ „Св. св. Кирил и Методий” спечели с 2:0 (25:22, 25:8) срещу СОУ „Васил Левски”.

"Горските" загубиха драматично решителния мач за първото място при юношите (XI-XII клас)

При девойките от XI-XII клас общински представител отново ще бъде СОУ „Св. св. Кирил и Методий”. Учебното заведение единствено извади отбор на общинско ниво и така си осигури общо 4 квоти за Пазарджик.

Шампионският отбор на СОУ "Св. св. Кирил и Методий" - Велинград при XI-XII клас

При най-малките (V – VII клас), при момичетата и момчетата общината ще представят отборите на ОУ „Христо Ботев” – Велинград, който единствени комплектоваха състави за игрите.

Любезен домакин на волейболните мачове от общинските игри бе спортната зала на СОУ „Васил Левски” – Велинград.