Чепинец финишира с хикс и шампионска купа при децата ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 09 Май 2015 18:23

Детският тим на Чепинец е областен първенец

Съставът на Чепинец завърши 1:1 срещу гостите от Тракиец (Главиница) в последния си мач от областното първенство за деца. Преди срещата велинградският отбор получи шампионската купа за първото си място в крайното класиране. Трофеят бе връчен на капитана Тошко Пашомов от заместник кмета на Велинград Георги Янчев.

Техничарят Благой Костандовски (с топката) получи контузия и бе заменен в 56-та минута

Срещата, играна на стадион „Чепинец“ предложи редица положения и пред двете врати. В 18-та минута Тошко Пашомов тресна левия стълб на вратата на Тракиец, пазена от Димитър Джоков. В 30-та голаджията на велинградчани Съли Тахчиев се измъкна в наказателното поле на противника и прати кълбото в мрежата за 1:0. В 67-та минута капитанът на Тракиец Васил Иванов с „капещ лист“ изравни за 1:1.

Отборът на Тракиец (Главиница) единствен взе точка от Чепинец през 2015-а година

Мачът бе изгледан от емисари на няколко елитни детско-юношески школи.

Детският тим на Чепинец приключва първенството без загуба. Възпитаниците на треньорския тандем Минчев-Караманов завършиха областния шампионат с 20 победи и 2 равенства. Велинградският тим ще участва в квалификациите за влизане в основната схема на Държавното първенство за деца, родени след 1 януари 2000 г.