СКОНТО ООД

Трагедия беляза Рали България 2009 ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 19 Юли 2009 21:56

Италианецът Джандоменико Басо спечели състезанието

„Черен” се оказа вторият ден от 40-то юбилейно издание на Рали България. Италианският навигатор Флавио Гулиелмини загина при жестока катастрофа в първият етап за деня - SS7 „Сестримо” (23,68 км). Екипаж номер 10 Бриън Лавио/Флавио Гулиелмини (Peugeot 207 S2000) е изгубил контрол над автомобила си и е катастрофирал в най-опасната отсечка от етапа, започващ от местността „Станкови бараки” до язовир „Белмекен”. 25-годишният пилот Бриън Лавио е транспортиран в „Пирогов”, като преди това му бе оказана лекарска помощ в болницата във Велинград. Състоянието на швайцареца е стабилизирано.

Състезанието беше спряно, SS7 „Сестримо” и SS8 „”Юндола” бяха отменени, а водещите пилоти, които вече бяха на старта на SS9 „Любница” минаха по отсечката в несъстезателен режим, информира rallybulgaria.com.

Починалият Гулиелмини е опитен навигатор, като в кариерата си е бил и ко-пилот и на Джандоменико Басо, съобщава още официалният сайт на Рали България 2009.

Италианецът Джандоменико Басо (FIAT Grande Punto S2000) спечели Рали България 2009. Въпреки успеха си той бе в мрачно настроение.

"Една победа не струва 1 човешки живот. Затова не съм щастлив днес", не скри болката си пред bTV победителят.
 
Спортните комисари взеха решение крайното класиране да се формира на базата на първите 7 отсечки, като екипажите след осмия Давиде ди Бенедето (Peugeot 207 S2000) получават неговото време. Така Джандоменико Басо (FIAT Grande Punto S2000), който на практка спечели всички скоростни отсечки, е първи, следван от Крум Дончев (Peugeot 207 S2000), Корадо Фонтана (Peugeot 207 S2000), Димитър Илиев (Mitsubishi Lancer Evo 9), Михал Соловов (Peugeot 207 S2000) и Ясен Попов (Mitsubishi Lancer Evo 9).

За Басо това е трета победа в Рали България след успеха му през 2005 и 2006 г. С това той става третият италианец с три успеха в Рали България след Антонио Занини (1979 г., 1980 г., 1983 г.) и Енрико Бертоне (1995 г., 1996 г., 1999 г.).

Официално класиране за Рали България 2009
(източник rallybulgaria.com)


1. Джандоменико Басо (FIAT Grande Punto S2000) – 1:32:16,7 ч

2. Крум Дончев (Peugeot 207 S2000) - + 1:28,4 мин

3. Корадо Фонтана (Peugeot 207 S2000) - + 2:00,4 мин

4. Димитър Илиев (Mitsubishi Lancer Evo 9) - + 2:32,1 мин

5. Михал Соловов (Peugeot 207 S2000) - + 2:32,8 мин

6. Ясен Попов (Mitsubishi Lancer Evo 9) - + 2:56,5 мин

7. Давиде ди Бенедето (Peugeot 207 S2000) - + 3:35,5 мин

8. Игнат Исаев (Mitsubishi Lancer Evo 9) - + 4:01,1мин

9. Антонин Тлустак (Citroen C2 S1600) - + 7:01,2 мин

10. Петър Гьошев (Mitsubishi Lancer Evo 9) - + 7:01,5 мин

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXXI кръг

12 май 2021 г. (сряда) - 18:00 ч.

КРПерун (Кресна)0:1Оборище (Пан)
КРРилски спортист0:1ФК Кюстендил
КРНадежда (Добр)3:0Ботев (Ихтиман)
КРПирин (ГД)3:1Гранит (Владая)
КРБалкан (Бот)2:0Сливнишки герой
КРВихрен (Санд)5:1Пирин (Разлог)
КРЧавдар (Етрополе)6:1Левски (Чепинци)
КРВелбъжд (Кн)0:5Беласица (Пч)

19 май 2021 г. (сряда) - 18:00 ч.

18:00                Банско-:-Марек (Дупница)

"А" ОФГ Пз - XXXI кръг

8 май 2021 г. (събота) - 17:00 ч.

СЛТракия (Пз)3:0Балкан (Варвара)
КРВихър (Ветрен)1:4Брацигово

8 май 2021 г. (събота)

СЛ            Левски (Ракитово)3:0Лозен                   

9 май 2021 г. (неделя) - 17:00 ч.

КРТракиец (Глав)3:2Чико-Бунара (Бяга)
КРМарица (Белово)2:1Спартак (Кал)
КРСарая4:3Левски (Пат)
КРРодопи (Коз)1:1Оборище II (Пан)
КРВеличково3:2Локомотив (Септ)
     Чепинец (Вел)-почива 

Обл. п-во за деца - XIV кръг

9 май 2021 г. (неделя) - 10:30 ч.

КРБрацигово3:3Чепинец (Вел)

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Марек (Дупница)30+5470
2Беласица (Петрич)30+2868
3Вихрен (Сандански)30+3568
4ФК Кюстендил30+40 67
5Балкан (Ботевград)30+2451
6Чавдар (Етрополе)30+1648
7Оборище (Панагюрище)30+948
8
Пирин (Гоце Делчев)30+742
9
Ботев (Ихтиман)30+637
10
Пирин (Разлог)30-1635
11Рилски спортист (Самоков)30-1133
12Сливнишки герой (Сливница)30-832
13Гранит (Владая)30-2532
14Надежда (Доброславци)30-1729
 15  Левски (Чепинци)30-3328
16Банско30-1928
17Перун (Кресна)30-3922
18Велбъжд (Кюстендил)30-5116
 Есенно класиране Подробно класиране

Класиране - "А" РГ (Пазарджик)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)29+7979
 2 Балкан (Варвара)28+4868
3Брацигово28+6563
 4 Марица (Белово)28+2550
5Левски (Паталеница)28+1646
6Чепинец (Велинград)29+1843
7Величково28+238
 8 Локомотив (Септември)28-738
9Тракиец (Главиница)29-1636
10
Вихър (Ветрен)28-1735
11Родопи (Козарско)28-1335
 12 Тракия (Пазарджик)28-2034
13Оборище II (Панагюрище)29-3232
14Спартак (Калугерово)28-2830
15Левски (Ракитово)28-1529
16Сарая28-3129
17Лозен28-742
 

Есенно класиране Подробно класиране

"А" РГ Пз - XXXII кръг

15 май 2021 г. (събота) - 17:00 ч.

17:00Балкан (Варвара)-:-Величково     
17:00Брацигово-:-Тракиец (Глав)  

15 май 2021 г. (събота) - 17:00 ч.

СЛ                Лозен0:3Вихър (Ветрен) 

16 май 2021 г. (неделя) - 17:00 ч.

17:00Чепинец (Вел)-:-Сарая
17:00Чико-Бунара (Бяга)-:-Родопи (Коз)
17:00Локомотив (Септ)-:-Марица (Белово)
17:00Спартак (Кал)-:-Левски (Ракитово)
17:00Левски (Пат)-:-Тракия (Пз) 
  Оборище II (Пан)-почива

Кой е тук?

В момента има 47 посетителя в сайта

Приятели

. .
.