СКОНТО ООД

Вангелина Драганова ще участва на младежка олимпиада във Финландия ПДФ Печат Е-мейл
Четвъртък, 16 Юли 2009 21:22
 © снимка: SportsGallery.eu

Най-изявената състезателка на ПК „Белмекен” – Вангелина Драганова бе включена в състава на националния отбор на България по плуване (девойки). 14-годишната велинградчанка ще вземе участие от 18 до 24 юли 2009 г. на Европейския младежки олимпийски фестивал (EYOF) в Тампере, Финландия. Проявата се провежда през 2 години и събира млади спортисти от 49-те страни - членки на Асоциацията на Европейските олимпийски комитети (EOC). Организаторите очакват около 2500 участници на възраст от 13 до 16 години в 9 вида спорт - лека атлетика, колоездене, гимнастика, джудо, плуване, тенис, баскетбол, волейбол и хандбал.

Повиквателната за националния отбор за Вангелина Драганова е следствие от силното и представяне през тази година.

Въпреки крехката си възраст, състезателката на ПК „Белмекен” грабна 2 сребърни (100 и 200 м бруст) и 1 бронзов медал (50 м бруст) от завършилото преди по-малко от седмица Държавно първенство за мъже и жени в столицата.

Две седмици преди това Вангелина Драганова взе 3 златни медала на първенството за девойки младша възраст във Варна.

Общо тази година в плуването тя спечели 6 златни и 1 бронзов медал при девойките младша възраст, както и 6 отличия при жените (2 сребърни и 4 бронзови).

В началото на годината Вангелина Драганова бе определена и за Спортист №1 на Община Велинград за 2008 до 14 години.

 
Следете ни в:

Efbet лига - резултати и статистика

Крайно Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)38+4997
 2 ЦСКА II (София)38+2980
3Ботев (Ихтиман)38+1867
4Вихрен (Сандански)38+2066
 5 Сливнишки герой (Сливница)38+558
6Левски II (София)38+1056
7Рилски спортист (Самоков)38-352
8
Балкан (Ботевград)38+150
9ЦСКА 1948 III (София)38+249
10
Банско тийм38-448
11Септември II (София)38+448
 12 Витоша (Бистрица)38-547
 13 ФК Кюстендил38-146
14Славия II (София)38-1046
 15 Оборище (Панагюрище)38-1746
16Септември (Симитли)38-245
 17 Пирин (Разлог)38-1745
18ОФК Костинброд38-2343
19Хебър II (Пазарджик)38-2833
20Чавдар (Етрополе)*38-2841*
 * Чавдар (Етрополе) преустанови участие

Крайно Класиране - "А" ОГ - Пз, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)18+4648
 2 Брацигово18+3338
3Чико-Бунара (Бяга)18+1333
4Марица (Белово)18+824
 5 Чепинец (Велинград)18+923
6Оборище II (Панагюрище)18-1722
7Левски (Паталеница)18-1419
8
Сарая18-1715
9
Вихър (Ветрен)18-2015
10Величково18-429
  

Крайно Класиране - "А" ОГ - Пз, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
11Локомотив (Септември)26+2541
 12 Лозен24-3329
13Звезда (Семчиново)26-2729
14Тракия (Мирянци)24-1825
 15 Левски (Ракитово)26-5624
16Спартак (Калугерово)24-3719
17Тракиец (Главиница)24-5614
18
Юнак (Ивайло)24-731

Кой е тук?

В момента има 104 посетителя в сайта

Приятели

. .
.