Сладката приказка на Чепинец продължава, и Балкан загуби в края ПДФ Печат Е-мейл
Четвъртък, 02 Октомври 2014 20:33

Лъчезар Младенов (№2) бележи втория победен гол с глава в 92-та минута на регионалното дерби във Велинград

Съставът на Чепинец постигна инфарктен успех с 2:1 срещу гостите от Балкан (Варвара) в дербито на Пазарджишка област от Югозападната "В" група. Велинградчани повториха сценария от предходното си домакинство, когато отново обърнаха двубоя срещу другия съперник от областта - Оборище (Панагюрище), реализирайки победен гол в заключителните акорди на двубоя.

В играч на мача за Чепинец се превърна Лъчезар Младенов. Защитникът на велинградчани се отличи с два гола за фамозния обрат.

Главният рефер Димитър Буров с колегите му Чешмеджиев (вдясно) и Кръстанов (вляво) заедно с капитаните на двата отбора - Николай Байраков (Чепинец) и Борислав Петров (Балкан)

Срещата започна впечатляващо за Балкан. Още в 90-та секунда Георги Василев се ориентира най-добре при едно разбъркване в наказателното поле на домакините и откри.

В 9-та Христо Спасов изпълни корнер, а топката коварно се отби от гредата. В 15-та минута вратарят на Балкан Милен Петракиев игра с ръка извън наказателното поле и реферът Димитър Буров му вдигна червен картон. Между рамката застана резервния страж Йордан Линков.

Въпреки численото неравенство Балкан удържа преднината си до края на първата част.

В 62-та минута бранителят на Чепинец Лъчезар Младенов се разписа с глава след центриране от корнер за 1:1. Две по-късно Христо Спасов стреля опасно, но топката рикошира и излезе в корнер. Голаджията на Чепинец попадна в центъра на събитията в 74-та минута. Нападателят на велинградчани нахлу в наказателното поле, където бе посрещнат от капитана на Балкан Борислав Петров. В крайна сметка Христо Спасов се озова на земята. Реферът Димитър Буров вдигна жълт картон за симулация на играча на Чепинец. Веднага след това Спасов, бесен на отсъждането си свали фланелката, за което получи втори жълт картон и велинградчани също останаха с 10 души на игралното поле.

Чепинец и Балкан изиграха мач №3 в историята на двата клуба на ниво Югозападната "В" група

В 88-та минута Балкан бе близо до втори гол в мача. Преминалият през школата на Чепинец - Павел Янев изскочи сам от половината на гостите и спринтира необезпокояван към вратата на велинградчани. Ударът на юношата на ЦСКА, обаче не затрудни вратаря на домакините Димитър Симеонов.

Арбитърът Димитър Буров насрочи 4-минутно продължение, в което настъпи и развръзката в мача. В 92-та минута велинградчани спечелиха корнер отляво на вратата на Балкан. Центрирането стигна до Лъчезар Младенов, който отново с глава хладнокръвно порази вратата на гостите за победното 2:1.

Преди срещата с едноминутно мълчание бе почетена паметта на загиналите наши сънародници при жестоката трагедия в с. Горни Лом.

Съставите на Чепинец и Балкан пък бяха изведени от съдийската тройка под звуците на химна на Шампионската лига. Над 400 зрители гледаха областното дерби, което се отличаваше със сериозни мерки за сигурност, осигурени от ръководството на велинградския клуб.

ЧЕПИНЕЦ - БАЛКАН 2:1

Чепинец (Велинград): 1. Димитър Симеонов, 16. Борислав Павлов, 2. Лъчезар Младенов, 4. Милен Иванов, 14. Николай Байраков (кап.) /46 м. – 11. Кристиян Петров/, 18. Петьо Атанасов /61 м. – 22. Кирил Георгиев/, 5. Милан Проданов, 21. Илия Иванов, 9. Христо Сталев /90+3 м. – Християн Гешков/, 10. Христо Спасов, 7. Мартин Стоичков.

Неизползвани резерви: 1. Кристиян Дяков, 20. Георги Гайдаров, 17. Славиян Костадинов, 26. Георги Божанов.

Балкан (Варвара): 12. Милен Петракиев, 2. Васил Геров, 6. Борислав Петров (кап.), 3. Стоян Илков, 20. Ангел Захариев, 8. Заприн Голачки, 14. Спас Милушев, 18. Илиян Панчев /83 м. – 7. Атанас Трендафилов/, 4. Георги Василев /63 м. – 11. Павел Янев/, 13. Еди Достов, 19. Милен Шуманов /17 м. – 30. Йордан Линков/.

Неизползвани резерви: 10. Антонио Цветански, 5. Антонио Кантарев, 17. Васил Петров.

Жълти картони: Милан Проданов (19 м.), Илия Иванов (45+1), Кирил Георгиев (90+3) – Чепинец; Васил Геров (40), Йордан Линков (67), Запрян Голачки (75), Стоян Илков (90+2) - Балкан.

Червени картони: Христо Спасов (74) – Чепинец; Милен Петракиев (15) – Балкан.

Голмайстори: 0:1 – Георги Василев (2 м.); 1:1, 2:1 – Лъчезар Младенов (62, 90+2 м.).