Чепинец не прости на Беласица ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 02 Март 2014 22:23

Георги Гайдаров от Чепинец (в зелено-бяло) и Младен Малечканов от Беласица в битка на "втория етаж"

Втора „дъждовна“ победа през 2014-а грабна футболния тим на Чепинец. Велинградчани надвиха Беласица (Петрич) с 1:0 и продължават своята възходяща линия през втория дял от сезона в Югозападната „В“ група.

Домакините пропуснаха да открият с гол от съблекалнята. Още при първата атака Христо Спасов изскочи на изгодна стрелкова позиция, но стражът на „комитите“ Благой Стоянов изби топката в корнер.

През втората част опасностите пред вратата на Беласица се увеличиха в количествено и качествено отношение. В 54-та минута резервата Александър Вучков се откри, но шутът му бе отразен. В 55-та топката се отби от гредата на Беласица, след като Иван Танчев от гостите опита да изчисти кълбото на тежкия терен.

В 56-та минута бранител на гостите не успя да изчисти добре топката и тя попадна у Илия Иванов, който с плътен удар по земята опъна мрежата за 1:0 с шут от 26 метра.

Футболистите на Беласица направиха "сефтето" на новия си бяло-червен екип

В 65-та минута Христо Спасов пропусна изгоден шанс след асистенция отляво на Петър Лаков. Вратарят на петричани Благой Стоянов спаси отблизо.

Главният рефер Адриан Петров (в средата) и асистентите му Стоян Владимиров (вляво) и Димитър Влъчков - Шустера (вдясно) извеждат двата отбора на терена

В 88-та минута гол на Беласица бе отменен заради засада. Андон Янкулов вкара отбитата от вратаря на Чепинец топка, но асистента Стоян Владимиров вече бе вдигнал високо своя флаг. Дебютен мач във Велинград в кариерата си пък записа лайнсмена Димитър Влъчков – Шустера, който е член на УС на АСФБ.

ФК „Чепинец“ (Велинград): 12. Станислав Томов, 20. Георги Гайдаров жк-30 (75 м. – 4. Васко Цоклинов), 5. Стоян Тодоров, 6. Лъчезар Младенов, 17. Радомир Ников, 14. Николай Байраков жк-30, 21. Илия Иванов, 18. Петър Лаков (80 м. – 15. Милен Иванов), 7. Георги Божанов (46 м. - 3. Александър Вучков), 9. Христо Сталев, 10. Христо Спасов.

Неизползвани резерви: 1. Кристиян Дяков, 2. Атанас Христов, 11. Мартин Маринов, 19. Тодор Тодоров.

ФК „Беласица“ (Петрич): 97. Благой Стоянов, 2. Атанас Георгиев, 3. Александър Митушев, 18. Живко Иванов (78 м. – 17. Герасим Стойчев), 5. Иван Танчев, 4. Любомир Танев, 6. Благовест Таушанов, 10. Андон Янкулов жк-88, 16. Димитър Бояджиев жк-29 (71 м. – 14. Кирил Станоев), 7. Христо Петров (68 м. – 9. Здравко Стойков), 8. Младен Малечканов.

Неизползвани резерви: 1. Кирил Георгиев, 13. Десислав Токов, 15. Димитър Стоев.

Голмайстор: 1:0 – Илия Иванов (56 м.).

Главен съдия – Адриан Петров (София);
Асистент 1 – Стоян Владимиров (София);
Асистент 2 – Димитър Влъчков (София);
Резервен съдия – Ивайло Ненков (София);
Делегат на БФС – Спас Иванов (Пазарджик).

Стадион „Чепинец“, Велинград – 200 зрители.

Efbet лига - резултати и статистика

Крайно Класиране - ЮЗ Трета лига

1Миньор (Перник)38+4997