СКОНТО ООД

Денис Димитров е №1 при младите спортисти за 2013-а ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 02 Февруари 2014 19:12
Световната рекордьорка в скока на височина и президент на БОК - Стефка Костадинова награди победителя Денис Димитров
Фото: SportMedia.tv

Лекоатлетът Денис Димитров бе определен за най-добър млад спортист на България за 2013 г. Той събра 510 т. в анкетата на специализираният сайт за детско-юношески спорт Viasport.bgв която участваха рекордните 74 представители на медии от цяла България. Сред тях бе и редакцията на Velsport24.com. Гласове получиха общо 52-ма млади спортисти, навършили 19 г. през изминалата година, които са представите на 22 вида спорт.  

С невероятния си рекорд на 100 м за юноши от 10,16 сек. 19-годишният, роден в Монтана спринтьор изпревари само с 28 т. втория в класацията - баскетболистът на националния отбор и на мъжкия „Арис” (Солун) Александър Везенков. На трето място се нареди световната шампионка и втора от европейското по борба за девойки Елица Янкова, която събра 384 т.
 
Десетката се допълва от 4. Алберт Попов (ски-алпийски дисциплини), 5. Адриан Андреев (тенис), 6. Стефани Стоева (бадминтон), 7. Даниел Асенов (бокс), 8. Вивиан Златанова (тенис), 9. Венелина Поптолева (бокс), 9. Георгия Кадоглу (плуване). 
 
Отличията за най-добрите млади спортисти през 2013 г.
Фото: SportMedia.tv 
 
Победителят получи награда от магазини „Зора”, която му бе връчена от председателя на БОК Стефка Костадинова. Министърът на спорта проф. Мариана Георгиева пък награди момичетата от ансамбъла по художествена гимнастика за девойки, избрани за отбор на годината. От министерството бяха подготвили по един трибагреник за отбора и за всеки от призовата тройки, който младите ни звезди гордо да развяват по международните сцени. 
 
Първият приз в историята на анкетата за треньор №1 при подрастващите отиде у наставничката на грациите Камелия Дунавска.
 
На тържеството в столичния хотел Sense присъстваха още легендите на българския спорт Здравка Йорданова, Ваня Гешева, Георги Глушков, Любо Ганев, Александър Томов и др., които също се включиха в награждаването на младите таланти. Много от отличените не успяха лично да присъстват на церемонията заради участията си и в днешния ден в състезания или лагери, но призовете им с гордост приеха техните родители, които не по-малко заслужават признание. 

Ето и класирането по категории

Топ 10 при спортистите

1. Денис Димитров (лека атлетика) – 510 т.

2. Александър Везенков (баскетбол) – 482 т.

3. Елица Янкова (борба) – 384 т.

4. Алберт Попов (ски-алпийски) – 246 т.

5. Адриан Андреев (тенис) - 210 т.

6. Стефани Стоева (бадминтон) – 167 т.

7. Даниел Асенов (бокс) – 162 т.

8. Вивиан Златанова (тенис) – 149 т.

9. Венелина Поптолева (бокс) – 146 т.

9. Георгия Кадоглу (плуване) – 146 т.

Отбор на 2013 г.

1. Ансамбъл по художествена гимнастика за девойки – 390 т.

2. Национален отбор по футбол U19 – 260 т.

3. Национален отбор по борба за девойки – 80 т.

Треньор на 2013 г.

1. Камелия Дунавска (художествена гимнастика) – 240 т.

2. Петър Касабов (борба) – 140 т.

3. Цеца Тенева (волейбол) – 120 т.

3. Александър Димитров (футбол) – 120 т.
 
Още по темата:
 
 
 
 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXI кръг

24 февруари 2024 г. (събота) - 14:00 ч.

СЛЧавдар (Етр)0:3Витоша (Бистрица)
КРОборище (Пан)0:0Вихрен (Санд)
КРХебър II (Пз)0:2ЦСКА II (Сф)
КРРилски спортист1:2Костинброд
КРМиньор (Пк)1:0Септември II (Сф)
КРСептември (Сим)1:1Сливн. герой
КРБанско тиим1:0Балкан (Бот)
КРБотев (Ихт)2:0Левски II (Сф)
КРПирин (Рз)2:1Славия II (Сф)
КРФК Кюстендил0:0ЦСКА 1948 III (Сф)

"А" РГ - Пазарджик, гр. 1 - XVI кръг

24 февруари 2024 г. (събота) - 14:00 ч.

КРЗвезда (Семч)3:3Чепинец (Вел)
КРМарица (Белово)0:1Чико-Бунара (Бяга)

25 февруари 2024 г. (неделя) - 14:00 ч.

14:00Левски (Рак)-:-Величково
14:00Локомотив (Септ)-:-Левски (Пат)

"А" РГ - Пазарджик, гр. 2 - XVI кръг

24 февруаври 2024 г. (събота) - 14:00 ч.

КРБрацигово8:0Спартак (Кал)
КРТракия (Мирянци)1:2Вихър (Ветрен)

25 февруари 2024 г. (неделя) - 14:00 ч.

14:00Оборище II (Пан)-:-Тракиец (Глав)
14:00Сарая-:-Юнак (Ивайло)
14:00Лозен-:-Балкан (Варвара)

Efbet лига - резултати и статистика

"Б" РГ - Пазарджик - XII кръг

25 февруари 2024 г. (неделя) - 14:00 ч.

14:00Лесичово-:-ФК Драгиново

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)21+3055
 2 ЦСКА II (София)21+2249
3Вихрен (Сандански)21+939
4Балкан (Ботевград)21+436
 5 Рилски спортист (Самоков)21+536
6Сливнишки герой (Сливница)21+136
7Банско тийм21+131
8
ФК Кюстендил21+1130
9Ботев (Ихтиман)21-129
10
Витоша (Бистрица)21-228
11Левски II (София)21+326
 12 Септември II (София)21 026
 13 Септември (Симитли)21-424
14Хебър II (Пазарджик)21-423
 15 ЦСКА 1948 III (София)21-920
16Славия II (София)21-2117
 17 Оборище (Панагюрище)21-2717
18ОФК Костинброд21-2016
19Пирин (Разлог)21-2115
20Чавдар (Етрополе)*21+2341*
 * Чавдар (Етрополе) преустанови участие

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)14+3034
 2 Чепинец (Велинград)15+2730
3Левски (Паталеница)13+921
4Марица (Белово)13+821
 5 Локомотив (Септември)13-313
6Величково13-1912
7Звезда (Семчиново)15-388
8
Левски (Ракитово)13-506
9
Хебър III (Пазарджик)14+3230*
10Спартак (Пещера)0 00
 *Хебър III (Пазарджик) преустанови участие

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)15+6545
 2 Брацигово16+5437
3Сарая15+1630
4Вихър (Ветрен)15-123
 5 Оборище II (Панагюрище)14+522
6Лозен15-2517
7Тракия (Мирянци)16-1516
8
Тракиец (Главиница)15-2711
9
Спартак (Калугерово)15-3110
10
Юнак (Ивайло)15-414

Кой е тук?

В момента има 44 посетителя в сайта

Приятели

. .
.