СКОНТО ООД

Денис Димитров е №1 при младите спортисти за 2013-а ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 02 Февруари 2014 20:12
Световната рекордьорка в скока на височина и президент на БОК - Стефка Костадинова награди победителя Денис Димитров
Фото: SportMedia.tv

Лекоатлетът Денис Димитров бе определен за най-добър млад спортист на България за 2013 г. Той събра 510 т. в анкетата на специализираният сайт за детско-юношески спорт Viasport.bgв която участваха рекордните 74 представители на медии от цяла България. Сред тях бе и редакцията на Velsport24.com. Гласове получиха общо 52-ма млади спортисти, навършили 19 г. през изминалата година, които са представите на 22 вида спорт.  

С невероятния си рекорд на 100 м за юноши от 10,16 сек. 19-годишният, роден в Монтана спринтьор изпревари само с 28 т. втория в класацията - баскетболистът на националния отбор и на мъжкия „Арис” (Солун) Александър Везенков. На трето място се нареди световната шампионка и втора от европейското по борба за девойки Елица Янкова, която събра 384 т.
 
Десетката се допълва от 4. Алберт Попов (ски-алпийски дисциплини), 5. Адриан Андреев (тенис), 6. Стефани Стоева (бадминтон), 7. Даниел Асенов (бокс), 8. Вивиан Златанова (тенис), 9. Венелина Поптолева (бокс), 9. Георгия Кадоглу (плуване). 
 
Отличията за най-добрите млади спортисти през 2013 г.
Фото: SportMedia.tv 
 
Победителят получи награда от магазини „Зора”, която му бе връчена от председателя на БОК Стефка Костадинова. Министърът на спорта проф. Мариана Георгиева пък награди момичетата от ансамбъла по художествена гимнастика за девойки, избрани за отбор на годината. От министерството бяха подготвили по един трибагреник за отбора и за всеки от призовата тройки, който младите ни звезди гордо да развяват по международните сцени. 
 
Първият приз в историята на анкетата за треньор №1 при подрастващите отиде у наставничката на грациите Камелия Дунавска.
 
На тържеството в столичния хотел Sense присъстваха още легендите на българския спорт Здравка Йорданова, Ваня Гешева, Георги Глушков, Любо Ганев, Александър Томов и др., които също се включиха в награждаването на младите таланти. Много от отличените не успяха лично да присъстват на церемонията заради участията си и в днешния ден в състезания или лагери, но призовете им с гордост приеха техните родители, които не по-малко заслужават признание. 

Ето и класирането по категории

Топ 10 при спортистите

1. Денис Димитров (лека атлетика) – 510 т.

2. Александър Везенков (баскетбол) – 482 т.

3. Елица Янкова (борба) – 384 т.

4. Алберт Попов (ски-алпийски) – 246 т.

5. Адриан Андреев (тенис) - 210 т.

6. Стефани Стоева (бадминтон) – 167 т.

7. Даниел Асенов (бокс) – 162 т.

8. Вивиан Златанова (тенис) – 149 т.

9. Венелина Поптолева (бокс) – 146 т.

9. Георгия Кадоглу (плуване) – 146 т.

Отбор на 2013 г.

1. Ансамбъл по художествена гимнастика за девойки – 390 т.

2. Национален отбор по футбол U19 – 260 т.

3. Национален отбор по борба за девойки – 80 т.

Треньор на 2013 г.

1. Камелия Дунавска (художествена гимнастика) – 240 т.

2. Петър Касабов (борба) – 140 т.

3. Цеца Тенева (волейбол) – 120 т.

3. Александър Димитров (футбол) – 120 т.
 
Още по темата:
 
 
 
 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXVII кръг

17 април 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

КРБалкан (Бот)8:1Оборище (Пан)
КРРилски спортист0:2Пирин (ГД)
КРВихрен (Санд)0:1ФК Кюстендил
КРНадежда (Добр)1:1Левски (Чепинци)
КРСливнишки герой1:2Беласица (Пч)
КРЧавдар (Етрополе)2:2Марек (Дупница)
КРПирин (Разлог)4:2Ботев (Ихтиман)
КРВелбъжд (Кн)0:2Гранит (Владая)
КРПерун (Кресна)1:1Банско

"А" ОФГ Пз - XXVII кръг

17 април 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

КРТракия (Пз)1:0Вихър (Ветрен)      
КР       Марица (Белово)0:2Брацигово
КРТракиец (Глав)3:0Балкан (Варвара)
КРВеличково6:3Левски (Ракитово)

17 април 2021 г. (събота)

СЛ           Сарая3:0Лозен         

18 април 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРОборище II (Пан)0:4Чепинец (Вел)
КРЧико-Бунара (Бяга)3:0Левски (Пат)
КРРодопи (Коз)2:1Локомотив (Септ)
 Спартак (Кал)-почива 

Обл. п-во за деца - XI кръг

18 април 2021 г. (неделя) - 10:30 ч.

КРЛокомотив (Септ)4:2Чепинец (Вел)

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Вихрен (Сандански)26+3361
2Марек (Дупница)26+4260
3Беласица (Петрич)26+2458
4ФК Кюстендил26+33 55
5Чавдар (Етрополе)26+1845
6Балкан (Ботевград)25+2242
7Оборище (Панагюрище)26+541
8
Пирин (Гоце Делчев)26+1139
9
Ботев (Ихтиман)26+834
10
Пирин (Разлог)26-1330
11Надежда (Доброславци)25-1128
12Рилски спортист (Самоков)26-1128
13Сливнишки герой (Сливница)26-827
14Гранит (Владая)26-2526
 15  Левски (Чепинци)26-3024
16Перун (Кресна)26-3219
17Банско26-2319
18Велбъжд (Кюстендил)26-4315
 Есенно класиране Подробно класиране

ЮЗ Трета лига - XXIII кръг

21 април 2021 г. (сряда) - 17:00 ч.

17:00Беласица (Пч)-:-Оборище (Пан)
17:00Велбъжд (Кн)-:-Рилски спортист
17:00Балкан (Бот)-:-Банско
17:00Перун (Кресна)-:-Марек (Дупница)
17:00Сливнишки герой-:-Гранит (Владая)
17:00Пирин (Разлог)-:-Левски (Чепинци)
17:00Вихрен (Санд)-:-Пирин (ГД)
17:00Надежда (Добр)-:-Чавдар (Етрополе)
17:00Ботев (Ихтиман)-:-ФК Кюстендил

Класиране - "А" РГ (Пазарджик)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)26+7272
 2 Балкан (Варвара)26+4765
3Брацигово25+6962
 4 Левски (Паталеница)26+1845
5Марица (Белово)25+1944
6Чепинец (Велинград)26+2040
7Величково25 034
 8 Локомотив (Септември)26-1132
9Родопи (Козарско)25-1032
10
Тракиец (Главиница)26-1432
11Вихър (Ветрен)26-1529
 12 Тракия (Пазарджик)25-2228
13Оборище II (Панагюрище)26-3126
14Сарая25-3026
15Спартак (Калугерово)25-2926
16Левски (Ракитово)25-1823
17Лозен25-652
 

Есенно класиране Подробно класиране

"А" РГ Пз - XXVIII кръг

24 април 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Левски (Ракитово)-:-Марица (Белово)      
16:00Балкан (Варвара)-:-Родопи (Коз)
16:00Вихър (Ветрен)-:-Величково  
СЛЛозен-:-Тракия (Пз) 

25 април 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Чепинец (Вел)-:-Чико-Бунара (Бяга)
16:00Брацигово-:-Оборище II (Пан)
16:00Спартак (Кал)-:-Сарая
16:00Левски (Пат)-:-Тракиец (Глав)
   Локомотив (Септ)-почива

Кой е тук?

В момента има 64 посетителя в сайта

Приятели

. .
.