СКОНТО ООД

Биатлонистка триумфира с титлата за №1 през 2012-а ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 18 Януари 2013 10:03
 
Фото: SportMedia.tv 

Голямата ни надежда в биатлона Ния Димитрова стана победителка в класацията "Най-добър млад спортист на България" за 2012 година. Анкетата се провежда за втора поредна година от специализираният сайт за детско-юношески спорт Viasport.bg.

Състезателката от Чепеларе оглави класирането с общ актив от 324 точки. Ния Димитрова бе посочена на първо място точно в една трета от анкетните карти на журналистите. 

Рекорден брой млади спортисти, на възраст до 19 г., получиха точки в анкетата за "Млад спортист на 2012-та". Общо 54-ма журналисти от 38 медии гласуваха за "Златната десетка на България" при подрастващите. За втора поредна година в анкетата бе поканена да гласува и редакцията на Velsport24.com. Рекордните 81 спортисти от 30 вида спорт получиха точки в класацията. 

Класацията бе организирана за първи път през 2011 г. Тогава за №1 сред подрастващите, на възраст до 19 години, бе определен ски-скачачът Владимир Зографски. Така за втори пореден път анкетата е спечелена от представител на зимните спортове.

На второ място в генералното класиране завърши боксьорът Благой Найденов с 271 т. Третото място завоюва баскетболистът Александър Везенков със сбор от 191 т.

Наградите на най-добрите млади спортисти връчиха спортният министър Свилен Нейков, председателят на БОК Стефка Костадинова и кметът на София Йорданка Фандъкова. Заради стартове в чужбина от Световната купа победителката Ния Димитрова не успя да присъства на церемонията. Нейната награда получи единствената ни олимпийска шампионка в белите спортове Екатерина Дафовска, която е председател на БФ по биатлон.

Във второто издание на класацията бе избран „Отбор на годината”. За отбор №1 при подрастващите бе определен националният футболен тим на родените след 1 януари 1996 г., воден от треньора Методи Деянов. Сътворилите чудеса по пътя си към елитните европейски квалификации играчи получиха общо 260 т. в допитването и изпревариха националния тим по баскетбол за кадетки (до 16 г.) и юношите младша възраст по волейбол.

"Амбицията на сайта Viasport.bg е от догодина да включи в анкетата и приз за "Най-добър треньор" при подрастващите, с което максимално да се доближи до анкетата "Спортист на годината" при мъжете и жените", очертаха перспективите от сайт №1 за детско-юношески спорт в България. 

Министерството на спорта осигури за всички от топ 10 статуетките със стилизирани звезди с пожеланието един ден младите ни състезатели да станат големи звезди на световния спорт.

Награди имаше за всички от Топ 10 – различни електроуреди, осигурени от ТЕСИ ООД, здравни застраховки за цялата година за първите трима от „Евроинс”, ваучери за такситата на „Евролийз такси”. 
Със специален сак с колела от "Еврофутбол" (за да може да го тегли), пък си тръгна най-малкият в десетката – 8-годишният Цветан Стоянов, който пътува цяла сутрин от Казанлък, за да пристигне навреме за церемонията.

В награждаването се включиха ощe бивши и настоящи величия в спорта като Таня Богомилова, Георги Глушков, Богдан Николов, Маргарита Войска, Георги Георгиев и др.
На 18 януари 2013 г. специализираният сайт за детско-юношески спорт Viasport.bg навършва 3 години. Целият екип на velsport24.com пожелава на колегите ни от Viasport.bg много успехи и творческо вдъхновение в отразяването на детско-юношеския спорт в България.
  

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ

за Най-добър млад спортист на България за 2012 г.

 

1. Ния Димитрова (биатлон) 324 т.;

2. Благой Найденов (бокс) 271 т.;

3. Александър Везенков (баскетбол) 191 т.;

4. Антонио Вутов (футбол) 168 т.;

5. Борислава Дамянова (джудо/самбо) 164 т.;

6. Алберт Попов (ски-алпийски дисциплини) 163 т.;

7. Георгия Кадоглу (плуване) 128 т.;

8. Ангел Караньотов (мотоциклетизъм) 120 т.;

9. Цветан Стоянов (шахмат) 118 т.;

10. Ивайло Иванов (джудо/самбо) 107 т. 

-----------------
11. Борислава Христова (баскетбол)   101
12. Гергана Димитрова (волейбол)    93
13. Ана-Мария Стоилова (аеробика)   81
14. Цветелина Стоянова (джудо/самбо)   67
15. Любомир Бакалски (таекуон-до)   62
16. Бетина Темелкова (джудо/самбо)   56
17. Кирил Десподов (футбол)     55
18. Йордан Чучуганов (ски-бягане)    54
18. Вивиан Златанова (тенис)     54
20. Борислава Ботушарова (тенис)    48
20. Виктория Томова (тенис)     48
22. Димитър Кръстанов (модерен петобой)  46
23. Елис Манолова (борба)     33
24. Михаел Йорданов (плуване)    32
25. Деница Георгиева (киокушин)    26
26. Николай Вичев (борба)     20
27. Мими Христова (борба)      17
28. Георги Михайлов (сноуборд)    16
29. Адриан Андреев (тенис)     14
30. Микаела Константинова (тенис)   13
30. Христа Стойнева (триатлон)    13
32. Габриела Михайлова (тенис)    12
32. Добромира Данаилова (стрелба с лък)  12
34. Митко Ценов (лека атлетика)    10
35. Апостол Атанасов (ориентиране)   9
35. Вангелина Драганова (плуване)    9
35. Георги Цонов (лека атлетика)    9
35. Катрин Маноилова (шорттрек)    9
35. Пламена Любенова (вдигане на тежести)  9
35. Мира Тодорова (волейбол)    9
35. Георги Цурев (плуване)     9
42. Виктория Хинковска (ветроходство)   8
42. Георги Гочев (мотоциклетизъм)    8
42. Боян Савов (скокове във вода)    8
42. Калоян Вълчев (тенис)     8
42. Денис Андреев, Исус Маринов, Елвис Величков, Теодор Великов (акробатика)       8
42. Мария Маринска (борба)     8
42. Нургюл Салимова (шахмат)    8
42. Стефани Стоева (бадминтон)    8
42. Станислав Драмов (волейбол)    8
51. Богомил Койнашки (скокове във вода)  7
51. Душко Благовестов (бокс)     7
51. Мирела Чилингирова (таекуон-до)   7
51. Петър Божилов (плуване)     7
51. Павел Иванов (волейбол     7
56. Тихомир Митев (муай-тай)    6
56. Цвета Галунова (шахмат)     6
56. Красимир Георгиев (волейбол)    6
56. Елена Великова и Алекс Жеков (акробатика) 6
56. Велико Тушев (спортна гимнастика)   6
61. Ивета Зашева (ориентиране)    5
61. Здравко Лефтеров (лека атлетика)   5
61. Георги Тодоров (баскетбол)    5
64. Анна Станева (УШУ)     4
64. Елена Великова, Алекс Жеков (акробатика)  4
64. Пламен Милушев (тенис)     4
64. Силвия Андреева (волейбол)    4
68. Антонио Папазов (аеробика)    3
68. Йоана Атанасова (волейбол)    3
70. Вангелия Вангелис (волейбол)    2
71. Васил Димитров (фигурно пързаляне)  1
71. Любомир Лещански (тенис)    1
71. Никол Кошеджийска (плуване)    1
71. Нестър Нестъров (борба, кл. стил)   1
71. Жана Тодорова (волейбол)    1

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - отл. среща

10 април 2024 г. (сряда) - 17:00 ч.

КРОФК Костинброд1:0Славия II (Сф)

ЮЗ Трета лига - XXVIII кръг

6 април 2024 г. (събота) - 16:00 ч.

СЛМиньор (Пк)3:0Чавдар (Етрополе)
КРЦСКА 1948 III (Сф)1:2Оборище (Пан)
КРСептември II (Сф)0:0Хебър II (Пз)
КРСептември (Сим)3:1Рилски спортист
КРОФК Костинброд1:0Витоша (Бистрица)
ОТЛБалкан (Бот)-:-Славия II (Сф)
КРСливнишки герой4:0Пирин (Рз)
КРВихрен (Санд)5:2Банско тийм
КРФК Кюстендил0:3Ботев (Ихтиман)
ОТЛЛевски II (Сф)-:-ЦСКА II (Сф)

"А" ОГ - Пз, гр. 1 (ПЛЕЙОФИ) - IV кръг

6 април 2024 г. (събота) - 17:00 ч.

КРЧепинец (Вел)1:2Балкан (Варвара)
КРЛевски (Пат)0:1Оборище II (Пан)
КРМарица (Белово)2:0Вихър (Ветрен)

7 април 2024 г. (неделя) - 17:00 ч.

КРЧико-Бунара (Бяга)0:5Брацигово
КРВеличково1:0Сарая

"А" ОГ - Пазарджик, гр. 2 - IV кръг

6 април 2024 г. (събота) - 17:00 ч.

КРСпартак (Кал)0:2Левски (Рак)

7 април 2024 г. (неделя) - 17:00 ч.

КРЛокомотив (Септ)3:2Лозен
КРТракиец (Глав)1:4Звезда (Семч)
 Юнак (Ивайло)-почива
 Тракия (Мирянци)-почива

Efbet лига - резултати и статистика

"Б" ОГ - Пазарджик - XVIII кръг

7 април 2024 г. (неделя) - 11:30 ч.

КРФК Драгиново2:0ФК Козарско

Обл. п-во за деца U15 - XIV кръг

6 април 2024 г. (събота) - 10:30 ч.

КРОборище (Пан)4:2Чепинец (Вел)

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)28+3772
 2 ЦСКА II (София)27+2963
3Сливнишки герой (Сливница)28+1149
4Вихрен (Сандански)28+847
 5 Ботев (Ихтиман)28+846
6Балкан (Ботевград)27+744
7ФК Кюстендил28+739
8
Рилски спортист (Самоков)28-338
9Левски II (София)27+937
10
Септември II (София)28+537
11Витоша (Бистрица)28-236
 12 Банско тийм28-735
 13 ЦСКА 1948 III (София)28-432
14ОФК Костинброд28-1831
 15 Септември (Симитли)28-730
16Славия II (София)27-1527
 17 Оборище (Панагюрище)28-3027
18Хебър II (Пазарджик)28-1226
19Пирин (Разлог)28-2523
20Чавдар (Етрополе)*28+241*
 * Чавдар (Етрополе) преустанови участие

ЮЗ Трета лига - XXIX кръг

13 април 2024 г. (събота) - 16:00 ч.

СЛЧавдар (Етр)0:3Септември (Сим)
16:00Оборище (Пан)-:-Сливн. герой
16:00Хебър II (Пз)-:-Миньор (Пк)
16:00ЦСКА II (Сф)-:-Балкан (Бот)
16:00Пирин (Рз)-:-Септември II (Сф)
16:00Ботев (Ихт)-:-Банско тиим
16:00Витоша (Бистрица)-:-Левски II (Сф)
16:00Славия II (Сф)-:-ЦСКА 1948 III (Сф)
16:00ОФК Костинброд-:-Вихрен (Санд)
16:00Рилски спортист-:-ФК Кюстендил

Класиране - "А" ОГ - Пз, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)12+3434
 2 Чико-Бунара (Бяга)12+1627
3Брацигово12+2524
4Марица (Белово)12+617
 5 Чепинец (Велинград)12+715
6Оборище II (Панагюрище)12-1713
7Сарая12-1612
8
Левски (Паталеница)12-710
9
Вихър (Ветрен)12-187
10Величково12-316
  

"А" РГ - Пз, гр. 1 (ПЛЕЙОФИ) - V кръг

13 април 2024 г. (събота) - 17:00 ч.

17:00Балкан (Варвара)-:-Чико-Бунара (Бяга)
17:00Вихър (Ветрен)-:-Величково
17:00Брацигово-:-Марица (Белово)

14 април 2024 г. (неделя) - 17:00 ч.

17:00Оборище II (Пан)-:-Чепинец (Вел)
17:00Сарая-:-Левски (Пат)

Класиране - "А" ОГ - Пз, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
11Локомотив (Септември)20+526
 12 Лозен21-3026
13Тракия (Мирянци)20-2019
14Звезда (Семчиново)20-3617
 15 Тракиец (Главиница)21-3914
16Спартак (Калугерово)20-3713
17Левски (Ракитово)20-6012
18
Юнак (Ивайло)20-587

"А" РГ - Пазарджик, гр. 2 - V кръг

13 април 2024 г. (събота) - 17:00 ч.

17:00Тракия (Мирянци)-:-Локомотив (Септ)
17:00Звезда (Семч)-:-Спартак (Кал)

14 април 2024 г. (неделя) - 17:00 ч.

17:00Левски (Рак)-:-Юнак (Ивайло)
 Тракиец (Глав)-почива
 Лозен-почива

Кой е тук?

В момента има 112 посетителя в сайта

Приятели

. .
.