СКОНТО ООД

Владимир Зографски бе избран за най-добър млад спортист на България ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 11 Февруари 2012 00:26

 
Владимир Зографски
Ски скачачът Владимир Зографски спечели първия в историята на българския спорт приз за Най-добър млад спортист на България за 2011 г.

Той се присъжда от сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg и Министерството на физическото възпитание и спорта.

18-годишният Зографски спечели допитването до спортните журналисти с общо 639 точки. Той бе посочен на първо място в 53 от общо 71 редовни анкетни карти и заслужено триумфира като победител. Право на глас в класацията получи и редакцията на Velsport24.com. Нашият фаворит за първото място също бе Владимир Зографски.

Любопитно е, че Влади стана и първият носител на приза на Viasport.bg за №1 на месеца, след като през януари 2011 г. спечели световната титла при юношите.

„Много благодаря на всички, които са гласували за мен. Надявам се да продължа да ви радвам с изявите си”, сподели специално за Viasport.bg Зографски.

Втори в класацията се нареди Боян Михайлов, който събра 388 т. Изминалата година бе изключително успешна за младия ни кануист, който спечели титла и сребърен медал от европейския шампионат, и стана световен вицешампион от първенството в Германия.

Европейският шампион по тенис за юноши до 18 г. Димитър Кузманов е класиран на трето място с 266 т.

Въпреки крехката си възраст, и тримата призьори вече все по-рядко намират място в материалите на Viasport.bg, тъй като станаха елитни състезатели при мъжете. Дано и там постигнат същите успехи като при юношите.

В десятката място намериха още: Ангел Караньотов (мотоциклетизъм), Георги Цонов (лека атлетика), Борислава Дамянова (джудо/самбо), Стефани Стоева (бадминтон), Иван Йорданов (спортна стрелба), Георги Вангелов (борба) и Павлин Иванов (баскетбол).

Точки получиха общо 68 състезатели от 31 вида спорт. Интересен факт е, че в Топ 10 попаднаха представители на различни спортове.

 
Вангелина Драганова

в престижната класация за най-добър млад спортист на България място намери и велинградчанката Вангелина Драганова. 17-годишната състезателка на Плувен клуб "Белмекен" се нареди на 43-о място. Възпитаничката на треньорката Йорданка Пенина събра актив от 9 точки в анкетата.

Наградите на 10-те най-добри млади спортисти са осигурени от Министерството на физическото възпитание и спорт. Очаква се лично министър Свилен Нейков да връчи приза на победителя.

Церемонията по награждаването ще се проведе в Музея на спорта в края на март - след края на зимния сезон и завръщането на победителя Владимир Зографски в България.

 

ОФИЦИАЛНО КЛАСИРАНЕ
в анкетата на Viasport.bg за най-добър млад спортист на България за 2011 г. (до 19 г.)

1. Владимир Зографски (ски-скок) 639

2. Боян Михайлов (кану-каяк)  388

3. Димитър Кузманов (тенис)  266

4. Ангел Караньотов (мотоциклетизъм) 194

5. Георги Цонов (лека атлетика)  170

6. Борислава Дамянова (джудо/самбо) 157

7. Стефани Стоева (бадминтон)  149

8. Иван Йорданов (спортна стрелба) 145 (повече класации в Топ 3)

9. Георги Вангелов (борба)  145

10. Павлин Иванов (баскетбол)  110

--------------------------------------------------------------------

11. Александър Везенков (баскетбол) 107

12. Дейзи Иса (лека атлетика)  97

13. Нургюл Салимова (шахмат)  89

14. Адриана Ганева (карате)  84

15. Майкъл Иванов (мотоциклетизъм) 80

16. Георгия Кадоглу (плуване)  77

17. Виктория Радева (шахмат)  71

18. Борислава Христова (баскетбол) 70

19. Петър Ненков (волейбол)  68

20. Галина Николова (лека атлетика) 57

21. Алберт Попов (ски алпийски)  42

22. Цветелина Цветанова (джудо/самбо) 38

22. Магдалена Върбанова (джудо/самбо) 38

24. Любослав Бурнев (фехтовка)  33

25. Мирела Чилингирова (таекуон-до ITF) 32

26. Георги Гочев (мотоциклетизъм) 30

27. Мирослав Киров (борба)  26

28. Станислав Кънев (борба)  25

28. Джулия Терзийска (тенис)  25

30. Боян Савов (скокове във вода) 24

31. Антоан Ван и Георги Илиев (батут) 23

32. Георги Сеганов (волейбол)  21,5

33. Иво Драмов (волейбол)  20,5

34. Йордан Йорданов (кик бокс)  20

35. Бетина Кисьова (карате)  18

36. Йовко Тихов (културизъм)  17

37. Апостол Атанасов (ориентиране) 16

38. Джанан Ахмед (борба)  15

39. Христина Пенева (батут)  12

40. Антъни Иванов (плуване)  11

41. Тайбе Юсеин (борба)   10

41. Анна Методиева (сумо)  10

43. Вангелина Драганова (плуване) 9

44. Васил Илиев (бокс)   8

45. Елена Григорова (сумо)  7

46. Катрин Маноилова (шорт трек) 6

46. Моника Романова (спортна гимнастика) 6

46. Виктория Хинковска (ветроходство) 6

49. Стефан Лотаров (карате)  5

49. Матю Ценков (плуване)  5

49. Георги Тодоров (баскетбол)  5

52. Сашо Петров (карате)  3

52. Йосиф Панов (бокс)   3

54. Кристин Мизурска (кик бокс)  3

54. Петко Станков и Мариан Михалев (батут) 3

54. Виктория Томова (тенис)  3

57. Денис Андреев, Исус Маринов, Боян Иванов, Теодор Великов (акробатика, четворка) 2

57. Димитър Евтимов (футбол)  2

59. Петър Божилов (плуване)  1

59. Сибел Ремзи (тенис на маса)  1

59. Виолета Литовска (карате)  1

59. Георги Фунтаров (баскетбол)  1

59. Бранимир Балчев (хандбал)  1

 

ТОП 10 на www.velsport24.com

1. Владимир Зографски (ски-скокове)
2. Вангелина Драганова (плуване)
3. Боян Михайлов (кану-каяк)
4. Георги Вангелов (борба)
5. Иван Йорданов (спортна стрелба)
6. Цветелина Цветанова (самбо)
7. Магдалена Върбанова (самбо)
8. Алберт Попов (ски алпийски)
9. Александър Везенков (баскетбол)
10. Адриана Ганева (карате)

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXVII кръг

17 април 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

КРБалкан (Бот)8:1Оборище (Пан)
КРРилски спортист0:2Пирин (ГД)
КРВихрен (Санд)0:1ФК Кюстендил
КРНадежда (Добр)1:1Левски (Чепинци)
КРСливнишки герой1:2Беласица (Пч)
КРЧавдар (Етрополе)2:2Марек (Дупница)
КРПирин (Разлог)4:2Ботев (Ихтиман)
КРВелбъжд (Кн)0:2Гранит (Владая)
КРПерун (Кресна)1:1Банско

"А" ОФГ Пз - XXVII кръг

17 април 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

КРТракия (Пз)1:0Вихър (Ветрен)      
КР       Марица (Белово)0:2Брацигово
КРТракиец (Глав)3:0Балкан (Варвара)
КРВеличково6:3Левски (Ракитово)

17 април 2021 г. (събота)

СЛ           Сарая3:0Лозен         

18 април 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

КРОборище II (Пан)0:4Чепинец (Вел)
КРЧико-Бунара (Бяга)3:0Левски (Пат)
КРРодопи (Коз)2:1Локомотив (Септ)
 Спартак (Кал)-почива 

Обл. п-во за деца - XI кръг

18 април 2021 г. (неделя) - 10:30 ч.

КРЛокомотив (Септ)4:2Чепинец (Вел)

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Вихрен (Сандански)26+3361
2Марек (Дупница)26+4260
3Беласица (Петрич)26+2458
4ФК Кюстендил26+33 55
5Чавдар (Етрополе)26+1845
6Балкан (Ботевград)25+2242
7Оборище (Панагюрище)26+541
8
Пирин (Гоце Делчев)26+1139
9
Ботев (Ихтиман)26+834
10
Пирин (Разлог)26-1330
11Надежда (Доброславци)25-1128
12Рилски спортист (Самоков)26-1128
13Сливнишки герой (Сливница)26-827
14Гранит (Владая)26-2526
 15  Левски (Чепинци)26-3024
16Перун (Кресна)26-3219
17Банско26-2319
18Велбъжд (Кюстендил)26-4315
 Есенно класиране Подробно класиране

ЮЗ Трета лига - XXIII кръг

21 април 2021 г. (сряда) - 17:00 ч.

17:00Беласица (Пч)-:-Оборище (Пан)
17:00Велбъжд (Кн)-:-Рилски спортист
17:00Балкан (Бот)-:-Банско
17:00Перун (Кресна)-:-Марек (Дупница)
17:00Сливнишки герой-:-Гранит (Владая)
17:00Пирин (Разлог)-:-Левски (Чепинци)
17:00Вихрен (Санд)-:-Пирин (ГД)
17:00Надежда (Добр)-:-Чавдар (Етрополе)
17:00Ботев (Ихтиман)-:-ФК Кюстендил

Класиране - "А" РГ (Пазарджик)

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)26+7272
 2 Балкан (Варвара)26+4765
3Брацигово25+6962
 4 Левски (Паталеница)26+1845
5Марица (Белово)25+1944
6Чепинец (Велинград)26+2040
7Величково25 034
 8 Локомотив (Септември)26-1132
9Родопи (Козарско)25-1032
10
Тракиец (Главиница)26-1432
11Вихър (Ветрен)26-1529
 12 Тракия (Пазарджик)25-2228
13Оборище II (Панагюрище)26-3126
14Сарая25-3026
15Спартак (Калугерово)25-2926
16Левски (Ракитово)25-1823
17Лозен25-652
 

Есенно класиране Подробно класиране

"А" РГ Пз - XXVIII кръг

24 април 2021 г. (събота) - 16:00 ч.

16:00Левски (Ракитово)-:-Марица (Белово)      
16:00Балкан (Варвара)-:-Родопи (Коз)
16:00Вихър (Ветрен)-:-Величково  
СЛЛозен-:-Тракия (Пз) 

25 април 2021 г. (неделя) - 16:00 ч.

16:00Чепинец (Вел)-:-Чико-Бунара (Бяга)
16:00Брацигово-:-Оборище II (Пан)
16:00Спартак (Кал)-:-Сарая
16:00Левски (Пат)-:-Тракиец (Глав)
   Локомотив (Септ)-почива

Кой е тук?

В момента има 54 посетителя в сайта

Приятели

. .
.