СКОНТО ООД

Владимир Зографски бе избран за най-добър млад спортист на България ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 10 Февруари 2012 23:26

 
Владимир Зографски
Ски скачачът Владимир Зографски спечели първия в историята на българския спорт приз за Най-добър млад спортист на България за 2011 г.

Той се присъжда от сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg и Министерството на физическото възпитание и спорта.

18-годишният Зографски спечели допитването до спортните журналисти с общо 639 точки. Той бе посочен на първо място в 53 от общо 71 редовни анкетни карти и заслужено триумфира като победител. Право на глас в класацията получи и редакцията на Velsport24.com. Нашият фаворит за първото място също бе Владимир Зографски.

Любопитно е, че Влади стана и първият носител на приза на Viasport.bg за №1 на месеца, след като през януари 2011 г. спечели световната титла при юношите.

„Много благодаря на всички, които са гласували за мен. Надявам се да продължа да ви радвам с изявите си”, сподели специално за Viasport.bg Зографски.

Втори в класацията се нареди Боян Михайлов, който събра 388 т. Изминалата година бе изключително успешна за младия ни кануист, който спечели титла и сребърен медал от европейския шампионат, и стана световен вицешампион от първенството в Германия.

Европейският шампион по тенис за юноши до 18 г. Димитър Кузманов е класиран на трето място с 266 т.

Въпреки крехката си възраст, и тримата призьори вече все по-рядко намират място в материалите на Viasport.bg, тъй като станаха елитни състезатели при мъжете. Дано и там постигнат същите успехи като при юношите.

В десятката място намериха още: Ангел Караньотов (мотоциклетизъм), Георги Цонов (лека атлетика), Борислава Дамянова (джудо/самбо), Стефани Стоева (бадминтон), Иван Йорданов (спортна стрелба), Георги Вангелов (борба) и Павлин Иванов (баскетбол).

Точки получиха общо 68 състезатели от 31 вида спорт. Интересен факт е, че в Топ 10 попаднаха представители на различни спортове.

 
Вангелина Драганова

в престижната класация за най-добър млад спортист на България място намери и велинградчанката Вангелина Драганова. 17-годишната състезателка на Плувен клуб "Белмекен" се нареди на 43-о място. Възпитаничката на треньорката Йорданка Пенина събра актив от 9 точки в анкетата.

Наградите на 10-те най-добри млади спортисти са осигурени от Министерството на физическото възпитание и спорт. Очаква се лично министър Свилен Нейков да връчи приза на победителя.

Церемонията по награждаването ще се проведе в Музея на спорта в края на март - след края на зимния сезон и завръщането на победителя Владимир Зографски в България.

 

ОФИЦИАЛНО КЛАСИРАНЕ
в анкетата на Viasport.bg за най-добър млад спортист на България за 2011 г. (до 19 г.)

1. Владимир Зографски (ски-скок) 639

2. Боян Михайлов (кану-каяк)  388

3. Димитър Кузманов (тенис)  266

4. Ангел Караньотов (мотоциклетизъм) 194

5. Георги Цонов (лека атлетика)  170

6. Борислава Дамянова (джудо/самбо) 157

7. Стефани Стоева (бадминтон)  149

8. Иван Йорданов (спортна стрелба) 145 (повече класации в Топ 3)

9. Георги Вангелов (борба)  145

10. Павлин Иванов (баскетбол)  110

--------------------------------------------------------------------

11. Александър Везенков (баскетбол) 107

12. Дейзи Иса (лека атлетика)  97

13. Нургюл Салимова (шахмат)  89

14. Адриана Ганева (карате)  84

15. Майкъл Иванов (мотоциклетизъм) 80

16. Георгия Кадоглу (плуване)  77

17. Виктория Радева (шахмат)  71

18. Борислава Христова (баскетбол) 70

19. Петър Ненков (волейбол)  68

20. Галина Николова (лека атлетика) 57

21. Алберт Попов (ски алпийски)  42

22. Цветелина Цветанова (джудо/самбо) 38

22. Магдалена Върбанова (джудо/самбо) 38

24. Любослав Бурнев (фехтовка)  33

25. Мирела Чилингирова (таекуон-до ITF) 32

26. Георги Гочев (мотоциклетизъм) 30

27. Мирослав Киров (борба)  26

28. Станислав Кънев (борба)  25

28. Джулия Терзийска (тенис)  25

30. Боян Савов (скокове във вода) 24

31. Антоан Ван и Георги Илиев (батут) 23

32. Георги Сеганов (волейбол)  21,5

33. Иво Драмов (волейбол)  20,5

34. Йордан Йорданов (кик бокс)  20

35. Бетина Кисьова (карате)  18

36. Йовко Тихов (културизъм)  17

37. Апостол Атанасов (ориентиране) 16

38. Джанан Ахмед (борба)  15

39. Христина Пенева (батут)  12

40. Антъни Иванов (плуване)  11

41. Тайбе Юсеин (борба)   10

41. Анна Методиева (сумо)  10

43. Вангелина Драганова (плуване) 9

44. Васил Илиев (бокс)   8

45. Елена Григорова (сумо)  7

46. Катрин Маноилова (шорт трек) 6

46. Моника Романова (спортна гимнастика) 6

46. Виктория Хинковска (ветроходство) 6

49. Стефан Лотаров (карате)  5

49. Матю Ценков (плуване)  5

49. Георги Тодоров (баскетбол)  5

52. Сашо Петров (карате)  3

52. Йосиф Панов (бокс)   3

54. Кристин Мизурска (кик бокс)  3

54. Петко Станков и Мариан Михалев (батут) 3

54. Виктория Томова (тенис)  3

57. Денис Андреев, Исус Маринов, Боян Иванов, Теодор Великов (акробатика, четворка) 2

57. Димитър Евтимов (футбол)  2

59. Петър Божилов (плуване)  1

59. Сибел Ремзи (тенис на маса)  1

59. Виолета Литовска (карате)  1

59. Георги Фунтаров (баскетбол)  1

59. Бранимир Балчев (хандбал)  1

 

ТОП 10 на www.velsport24.com

1. Владимир Зографски (ски-скокове)
2. Вангелина Драганова (плуване)
3. Боян Михайлов (кану-каяк)
4. Георги Вангелов (борба)
5. Иван Йорданов (спортна стрелба)
6. Цветелина Цветанова (самбо)
7. Магдалена Върбанова (самбо)
8. Алберт Попов (ски алпийски)
9. Александър Везенков (баскетбол)
10. Адриана Ганева (карате)

 
Следете ни в:

ЮЗ Трета лига - XXI кръг

24 февруари 2024 г. (събота) - 14:00 ч.

СЛЧавдар (Етр)0:3Витоша (Бистрица)
КРОборище (Пан)0:0Вихрен (Санд)
КРХебър II (Пз)0:2ЦСКА II (Сф)
КРРилски спортист1:2Костинброд
КРМиньор (Пк)1:0Септември II (Сф)
КРСептември (Сим)1:1Сливн. герой
КРБанско тиим1:0Балкан (Бот)
КРБотев (Ихт)2:0Левски II (Сф)
КРПирин (Рз)2:1Славия II (Сф)
КРФК Кюстендил0:0ЦСКА 1948 III (Сф)

"А" РГ - Пазарджик, гр. 1 - XVI кръг

24 февруари 2024 г. (събота) - 14:00 ч.

КРЗвезда (Семч)3:3Чепинец (Вел)
КРМарица (Белово)0:1Чико-Бунара (Бяга)

25 февруари 2024 г. (неделя) - 14:00 ч.

КРЛевски (Рак)2:5Величково
КРЛокомотив (Септ)3:4Левски (Пат)

"А" РГ - Пазарджик, гр. 2 - XVI кръг

24 февруаври 2024 г. (събота) - 14:00 ч.

КРБрацигово8:0Спартак (Кал)
КРТракия (Мирянци)1:2Вихър (Ветрен)

25 февруари 2024 г. (неделя) - 14:00 ч.

КРОборище II (Пан)4:0Тракиец (Глав)
КРСарая7:0Юнак (Ивайло)
КРЛозен1:8Балкан (Варвара)

Efbet лига - резултати и статистика

"Б" РГ - Пазарджик - XII кръг

25 февруари 2024 г. (неделя) - 14:00 ч.

КРЛесичово1:0ФК Драгиново

Класиране - ЮЗ Трета лига

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Миньор (Перник)21+3055
 2 ЦСКА II (София)21+2249
3Вихрен (Сандански)21+939
4Балкан (Ботевград)21+436
 5 Рилски спортист (Самоков)21+536
6Сливнишки герой (Сливница)21+136
7Банско тийм21+131
8
ФК Кюстендил21+1130
9Ботев (Ихтиман)21-129
10
Витоша (Бистрица)21-228
11Левски II (София)21+326
 12 Септември II (София)21 026
 13 Септември (Симитли)21-424
14Хебър II (Пазарджик)21-423
 15 ЦСКА 1948 III (София)21-920
16Славия II (София)21-2117
 17 Оборище (Панагюрище)21-2717
18ОФК Костинброд21-2016
19Пирин (Разлог)21-2115
20Чавдар (Етрополе)*21+2341*
 * Чавдар (Етрополе) преустанови участие

ЮЗ Трета лига - XXII кръг

2 март 2024 г. (събота) - 15:00 ч.

СЛКостинброд3:0Чавдар (Етр)
15:00Славия II (Сф)-:-Оборище (Пан)
15:00Витоша (Бистрица)-:-Хебър II (Пз)
15:00ЦСКА II (Сф)-:-Пирин (Рз)
15:00Левски II (Сф)-:-Рилски спортист
15:00Септември II (Сф)-:-Септември (Сим)
15:00Балкан (Бот)-:-Ботев (Ихт)
15:00Сливн. герой-:-ФК Кюстендил
15:00ЦСКА 1948 III (Сф)-:-Банско тиим
15:00Вихрен (Санд)-:-Миньор (Пк)

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 1

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Чико-Бунара (Бяга)14+3034
 2 Чепинец (Велинград)15+2730
3Левски (Паталеница)14+1224
4Марица (Белово)14+1021
 5 Величково14-1615
6Локомотив (Септември)14-413
7Звезда (Семчиново)15-388
8
Левски (Ракитово)14-536
9
Хебър III (Пазарджик)14+3230*
10Спартак (Пещера)0 00
 *Хебър III (Пазарджик) преустанови участие

"А" РГ - Пазарджик, гр. 1 - XVII кръг

2 март 2024 г. (събота) - 15:00 ч.

СЛЛевски (Пат)3:0Хебър III (Пз)
15:00Марица (Белово)-:-Звезда (Семч)

3 март 2024 г. (неделя) - 15:00 ч.

15:00Чико-Бунара (Бяга)-:-Левски (Рак)
15:00Величково-:-Локомотив (Септ)
 Чепинец (Вел)-почива

Класиране - "А" РГ - Пз, гр. 2

 Отбор

М

Г.Р.Т
1Балкан (Варвара)16+7248
 2 Брацигово16+5437
3Сарая16+2333
4Оборище II (Панагюрище)15+925
 5 Вихър (Ветрен)15-123
6Лозен16-3217
7Тракия (Мирянци)16-1516
8
Тракиец (Главиница)16-3111
9
Спартак (Калугерово)16-3110
10
Юнак (Ивайло)16-484

"А" РГ - Пазарджик, гр. 2 - XVII кръг

2 март 2024 г. (събота) - 15:00 ч.

15:00Балкан (Варвара)-:-Брацигово
15:00Тракия (Мирянци)-:-Оборище II (Пан)
15:00Вихър (Ветрен)-:-Лозен

3 март 2024 г. (неделя) - 15:00 ч.

15:00Спартак (Кал)-:-Сарая
15:00Юнак (Ивайло)-:-Тракиец (Глав)

Кой е тук?

В момента има 35 посетителя в сайта

Приятели

. .
.