„Чепинец” се реваншира за есенната си загуба  | „Витоша” и „Чепинец” не заложиха на грубостите |
Витоша (Бистрица) и Чепинец (Велинград) завъртяха зрелищен мач на стадиона в село Бистрица, спечелен от велинградчани с 3-4. Трите точки укрепиха тима от курортния град на солидна дистанция от зоната на изпадащите.
Двубоят започна отлично за играчите на Димитър Муртин, които още в 7-та минута „опипаха почвата” с далечен изстрел на Даниел Ниарко. Ганаеца затрудни максимално вратаря на домакините Марио Димитров.  | Васил Содев (в червен екип) вкара най-красивия гол в мача |
В 14-та Славик Раданов от фаул се размина с гола. При следващата атака той проби отдясно и с прецизно подаване, успоредно на аутлинията намери Танчо Калпаков, който отблизо вкара за 0-1.
В 42-та минута техничарят Васил Содев с красив удар във въздуха извън наказателното поле не даде шанс на Димитров – 0-2. Минута по-късно тоталната доминация на гостите можеше да доведе и до трети гол за „Чепинец”. Шутът на Калпаков, обаче разтресе напречната греда на „Витоша”.
След почивката велинградчани се отпуснаха и позволиха на домакините да пренесат играта трайно в половината на „Чепинец”. Въпреки това в 64-та минута юношата Илия Иванов се озова в отлична позиция, но вратаря Димитров излезе победител в ситуацията.
В 67-та минута „Витоша” се върна в мача с удар от прилична дистанция на резервата Деян Деянов за 1-2.
| Мирослав Максимов |
В 87-та минута домакините стигнаха до изравнителен гол на Ивайло Маликатов за 2-2.
Драмата на стадиона в Бистрица се разигра с пълна сила в даденото 3-минутно продължение.
Велинградчани, усещайки че изпускат мача се хвърлиха „ва банк” в атака и бяха наказани.
В 91-та минута дебютанта Ангел Кюмюрджиев изведе домакините напред в резултата – 3-2.
Отговорът на „Чепинец” дойде при ответната атака, когато ганаеца Авуку Нана Яв бе фаулиран в наказателното поле. Стоян Боновски вкара отсъдената дузпа за 3-3 в 92-та минута.
В последната атака в срещата Боян Макавеев се оказа най-съобразителен в наказателното поле на „Витоша”, оформяйки крайното 3-4. Така той наказа бившите си съотборници от „Витоша”.
Авторитетно съдийство в срещата демонстрираха главният рефер Мирослав Максимов от Сандански и колегите му Андон Стойчев и Петър Танев. Те не бяха затруднени от футболистите на двата отбора, които изиграха коректен двубой.
Наставникът на „Витоша” Александър Димитров бе дал почивка на голяма част от титулярите и шанс за изява срещу „Чепинец” получиха голяма част от младите състезатели в клуба. Домакините предвиждаха да посветят евентуалния си успех срещу „Чепинец” на контузения си съотборник и кмет на столицата Бойко Борисов. През седмицата градоначалникът счупи крак във футболен мач.  | Централната трибуна на стадионa в село Бистрица |
На трибуните на стадиона в Бистрица се появи и известният шоумен и изявяващ се напоследък като футболен мениджър Кофе Бабоне. Той проследи играта на своите агенти Даниел Ниарко и Авуку Нана Яв. Двамата ганайци от пролетта играят в състава на „Чепинец”.
|