Първи медал за Велинград от ДП по ски бягане Печат
Събота, 19 Септември 2009 20:29
 Веселин Цинзов бе най-бърз в масовия старт при мъжете

 

 Спасимира Корунова

Спасимира Корунова завоюва сребърен медал в масовия старт на 4 километра при момичетата старша възраст (класически стил). Състезателката на СК „Атлас“ - Велинград спечели отличието в първия ден на ДП по ски бягане на Юндола. Възпитаничката на треньора Тодор Гълев бе изпреварена само от Христина Иванова от Ком (Берковица).

В отделните стартове от проявата участие са заявили близо 100 участници от 9 клуба, сред които и велинградските “Чепинец“ и „Атлас“.

Програмата на Държавното първенство включва 3 състезателни дни (18-20 септември). Общо 17 съдии от Велинград пък обслужват първенството. 

 

РЕЗУЛТАТИ ОТ 18 СЕПТЕМВРИ (класически стил) - МАСОВ СТАРТ  

Мъже (10 км)

1. Веселин Цинзов – Александър Логистикс (Сф)
2. Иван Бургов – Александър Логистикс (Сф)
3. Станимир Беломъжев – Хемус (Троян)

Юноши ст. възраст (10 км)

1. Филип Данов – Александър Логистикс (Сф)
2. Антон Синапов – Александър Логистикс (Сф)
3. Тонислав Костадинов – Ком (Берковица)

Юноши мл. възраст (10 км)

1. Симеон Деянов – Александър Логистикс (Сф)
2. Георги Радков – Бояна (Сф)
3. Виктор Стоичков – Паничище

Жени (6 км)

1. Теодора Малчева – Александър Логистикс (Сф)
2. Антония Григорова – Александър Логистикс (Сф)
3. Любослава Дюлгерова – НСА (Сф)

Девойки ст. възраст (6 км)

1. Даниела Велкова – Ком (Берковица)
2. Куна Добрева – Рилски скиор (Самоков)
3. Светлана Джаджарова – Паничище

Девойки мл. възраст (6 км)

1. Камелия Илиева – Рилски скиор (Самоков)
2. Северина Ивкова – Рилски скиор (Самоков)
3. Мирена Димова – Паничище

Момчета ст. възраст (5 км)

1. Йордан Чучуганов – Паничище
2. Мирослав Каменов – Ком (Берковица)
3. Борислав Велков – Ком (Берковица)

Момичета ст. възраст (4 км)

1. Христина Иванова – Ком (Берковица)
2. Спасимира Корунова – Атлас (Велинград)
3. Симона Чорбаджийска – Паничище

Момчета мл. възраст (4 км)

1. Николай Виячев – Паничище
2. Митко Петров – Узана (Габрово)
3. Божидар Васов – Ком (Берковица)

Момчета мл. възраст (2 км)

1. Вероника Димова – Паничище
2. Елица Изворова – Узана (Габрово)
3. Петя Стойчева – Рилски скиор (Самоков)

РЕЗУЛТАТИ ОТ 19 СЕПТЕМВРИ (свободен стил)  

Мъже (15 км)

1. Веселин Цинзов – Александър Логистикс (Сф)
2. Станимир Беломъжев – Хемус (Троян)
3. Илиян Пенев - Паничище

Юноши ст. възраст (15 км)

1. Филип Данов – Александър Логистикс (Сф)
2. Антон Синапов – Александър Логистикс (Сф)
3. Тонислав Костадинов – Ком (Берковица)

Юноши мл. възраст (7 км)

1. Симеон Деянов – Александър Логистикс (Сф)
2. Георги Радков – Бояна (Сф)
3. Красимир Матиканов – Рилски скиор (Самоков)

Жени (10 км)

1. Антония Григорова – Александър Логистикс (Сф)
2. Теодора Малчева – Александър Логистикс (Сф)
3. Любослава Дюлгерова – НСА (Сф)

Девойки ст. възраст (10 км)

1. Светлана Джаджарова – Паничище
2. Даниела Велкова – Ком (Берковица)
3. Куна Добрева – Рилски скиор (Самоков)

Девойки мл. възраст (5 км)

1. Мирена Димова – Паничище
2. Камелия Илиева – Рилски скиор (Самоков)
3. Северина Ивкова – Рилски скиор (Самоков)