Чепинец набира скорост в трета дивизия ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 21 Март 2011 23:40

"Чепинец" тества за първи път резервният си зелено-бял екип срещу Германея (Сапарева баня)

„Чепинец” сдаде последното място в Югозападната „В” група. Това стана след закономерен домакински успех с 2-0 срещу Германея (Сапарева баня). Двубоят имаше твърде висока стойност за домакините, които за първи път от 133 дни насам играха на градския стадион във Велинград. Над 500 души се радваха на победата. Най-щастлив бе председателя на клуба Иван Лебанов, който за много кратко успя да преобрази отбора и да го извади от тежката криза.

Селекцията на Димитър Муртин осъществи пълен териториален контрол върху двубоя. Всичко по-интересно се случи след почивката. Натискът на домакините се усили значително и това даде резултат.

В 57-та минута Георги Тодоров намери в наказателното поле с 40-метров пас Янко Янков. Нападателят се освободи от пазача си и с майсторски удар завъртя кълбото за 1-0.

Първи гол за представителния тим вкара Евгени Шолев. В 83-та минута Стефан Караманов пусна топката по конец към него и го изведе сам срещу вратарят на „Германея” Даниел Белчев. С хладнокръвен изстрел, Шолев направи безпомощен стража на гостите за втори път в мача.

Главният рефер Бисер Никифоров боядиса мача със 7 жълти картона. Единият от тях отиде за рожденника Чавдар Димитров - Пилето. Бранителят на велинградчани минава за един от любимците на феновете.

Домакините от „Чепинец” се бяха подготвили като за празник. Преди срещата феновете видяха изпълнения на мажоретен състав „Димитър Мечев” и вокална група „Караоке”. Мачът премина при образцова организация за мащабите на Югозападната „В” група пред погледа на секретаря на столичния зонален съвет - Николай Младенов.