Разложката крепост не падна, вратарят стана герой ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 14 Март 2011 22:44

Чепинец записа първо равенство в първенството

Третият в Югозападната „В” група – Пирин (Разлог) удържа боево реми 0-0 при визитата си на Чепинец (Велинград). Символичните домакини сътвориха канонада от пропуски пред вратата на съперника и могат да съжаляват за изпуснатата победа. В истински герой за „Пирин” пък се превърна вратарят Тихомир Добрев, който с няколко блестящи изяви спря устрема на „червено-сините”.

Двубоят се игра на стадион „Марица” в Белово заради наказание на "Чепинец". Над 250 ентусиазирани фенове на велинградчани завладяха съоръжението в неделния следобед. На трибуните бяха забелязани кмета на общината и шеф №1 на „Чепинец” Иван Лебанов, както и председателя на ситипарламента Мустафа Джамбаз.

Ангел Ангелов

Първото полувреме бе пестеливо откъм голови опасности. В 16-та минута Янко Янков от „Чепинец” се озова на стрелкова позиция, но ударът му нямаше сила и точност. Най-дискусионното положение в мача дойде 2 минути по-късно, когато велинградчани поискаха дузпа за спъване на  Янков в наказателното поле на „Пирин”. Главният рефер Ангел Ангелов остана безмълвен.

След почивката велинградския отбор вдигна значително напрежението пред разложката врата. В 47-та минута отблизо Николай Байраков изпусна да открие. В 74-та съотборникът му Георги Тодоров също не успя да преодолее вратаря Добрев. В последните минути на мача пропуските изобилстваха. По веднъж изгодни възможности се откриха пред Янко Янков, Георги Тодоров и Христо Сталев, но в крайна сметка вратата на Тихомир Добрев остана суха.

Международният рефер Ангел Ангелов се справи успешно със задълженията си на терена. Той вдигна 5 жълти картона на гостите, които на няколко пъти преминаха границата на позволеното. От велинградския състав официално предупреждение си заработи Янко Янков.

За пореден път домакините от „Чепинец” се отчетоха със специална музикално-развлекателна програма. С изпълненията си възпитаниците на вокална група „Караоке” силно впечатлиха зрителите, които бурно ги аплодираха.

7 Пирин (Разлог)17+824
8Миньор (Перник)17+124
9Свобода (Пещера)17-623