Закъснял щурм на „Чепинец” срещу „Германея” ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 11 Май 2009 13:18

Велинградчани проспаха първото полувреме

Двата тима преди началото на срещата

„Германея” и „Чепинец” си разделиха по едно полувреме, но в крайна сметка домакините взеха победата с 3-2 в неделната среща от XXXII кръг от първенството на трета дивизия. Дял за успеха на сапаревобанци имаше и главния съдия Михаил Цонев от София, който тотално оплеска мача със странните си критерии и отсъждания.

Още в 6-та минута домакините откриха резултата с гол почти от центъра, след не особено разчетена намеса на вратаря на „Чепинец” Игнатов, който официално бе записан в протокола като автор на попадението.

В 13-та минута плътен диагонален изстрел на Васил Содев бе избит в корнер от стража на домакините Валентин Стоилов.

„Чепинец” заигра на високи обороти след почивката

В 29-та минута рефера показа абсурдно тълкуване за удар без топка при спряна игра срещу Иво Николов от гостите, след като откровено пожали Светослав Сакаджийски от „Германея” само със жълт картон.

Върха на съдийския произвол срещу “Чепинец” настъпи в 35-та минута. Содев безпроблемно преодоля последния в отбраната на тима от Сапарева баня и бе фаулиран. Точно в този момент изгря неумението или страха на рефера да отсъди явен фаул за велинградчани, който бе задължителен и трябваше да бъде придружен с червен картон за последния в защитата на домакините. Точно след тази ситуация, при ответната атака за домакините последва втори гол за „Германея”, дело на Румен Ангелов за 2-0. В 40-та минута Красимир Станчев с глава покачи на 3-0.

След почивката домакините решиха, че мачът е свършил и накрая можеха да бъдат наказани за високомерната си игра.

Гейзерът – една от емблемите във визитката на Сапарева баня

Щурмът на „чепинци” даде първи резултат в 73-та минута. Бранителят Любомир Бачев през куп от играчи разпечати вратата на „Германея” за 3-1.

В 87-та минута Стоян Боновски отблизо разстреля Стоилов за 3-2, но за повече нямаше време.

Реферът Цонев даде 3-минутно продължение, в което отново не мина без спорен момент. В 91-та минута при едно центриране в наказателното поле на домакините Боновски беше повален с поясно захващане, за което в борбата се дават по 3 точки, но рефера остана безмълвен.

Така шест кръга преди края “Чепинец” се намира в опасна близост до „зоната на здрача”. Още в следващия мач тази сряда срещу Ботев (Ихтиман) велинградчани са длъжни да се реабилитират, за да не трепепят до края на първенството за мястото си в Югозападната „В” група през следващия сезон.