Автогол изстреля Велбъжд на първото място ПДФ Печат Е-мейл
Сряда, 22 Септември 2010 17:09

Момчило Радованович
Велбъжд (Кюстендил) записа седма поредна победа в първенството на Югозападната „В” група. Играчите на сърбина Момчило Радованович нанесоха първо поражение на досегашния лидер Сливнишки герой (Сливница). Двубоят на стадион „Осогово” бе спечелен от домакините с 2-1. Злополучна за гостите от Сливница се оказа 83-та минута. Тогава вратарят Янко Димитров не успя да изчисти върнатата към него топка. Автоголът бе записан на името на капитана на гостите - Руслан Нацев. „Сливнишки герой” поведе чрез Христо Петров в 29-та минута, а Григор Петков изравни в 79-та.

Зрелищно 4:4 си спретнаха тимовете на Пирин (Разлог) и Перун (Кресна). Двубоят имаше доста интересен сюжет. Домакините поведоха с убедителното 3-0 чрез Тодор Пандев (7), Владислав Христов (18) и Асен Георгиев (37). В края на първата част гостите върнаха едно попадение чрез Иван Михайлов (44). С 2 гола на Атанас Топалов (53, 69) и един на Григор Григоров (76), срещата придоби съвсем различни измерения. Домакините изпаднаха в ролята на догонващи до 90-та минута, когато Георги Фикийн отбеляза за крайното 4:4. Двата тима довършиха мача с по 10 състезатели заради червени картони на Тодор Пандев от домакините и на Радослав Широв от гостите.

Победител не излъчиха и съставите на Струмска слава (Радомир) и Локомотив (Септември). Срещата завърши 1-1. Гостите вкараха първи чрез Христо Спасов в 15-та, а в 28-та минута ветеранът Георги Кьосев изравни.

Класически успех с 3-0 срещу гостите от Ботев (Ихтиман) постигна тимът на ОФК Костинброд. Домакините узакониха трите точки след почивката с попадения на Росен Стоянов (62), автогол на Валери Свиленов (75) и Иван Иванов (78).

С гол в последната минута Септември (София) измъкна домакинска победа с 2-1 срещу Бенковски (Пазарджик). Решителният втори гол за столичани вкара Мартин Янков. Преди това Виктор Георгиев откри за домикините в 9-та, а в 87-та минута Цветелин Чунчуков възстанови равенството.

Георги Кьосев

Германея (Сапарева баня) надигра с 3-0 гостуващия Витоша (Долна Диканя). С 2 голови изстрела се отчете Георги Славков (21, 66), а един добави Георги Везенков (49).

Домакински 3 точки прибави отборът на Левски (Елин Пелин). Селекцията на Денчо Руйчев се справи със съпротивата на Авангард (Бачево). „Левски” спечели с 4-2. Два гола за победата отбеляза Иван Зайков (16, 55), а по веднъж в противниковата мрежа се отчетоха африканците Бенджамин НДжемо (19) и Принс Ампонса (82). За гостите от Бачево точен беше Христо Димитров (25), а Ангел Камберов си отбеляза автогол (71).

Гол на Юсеин Чивилиев в 91-та минута донесе трите точки за Места (Хаджидимово) при визитата на Хебър (Пазарджик). Хаджидимовци излъгаха домакините от областния град с 0-1.

Витоша (Бистрица) не се затрудни срещу Балкан (Ботевград) и стигна до успех с 3-0. На 2 пъти в мрежата на противника се разписа Димитър Вутов (28, 47-дузпа), а третият гол бе дело на Димитър Кръстев (60).