Чепинец срещу Хебър – епизод 43 ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 04 Септември 2010 16:39

Георги Пейков
Отборите на Чепинец (Велинград) и Хебър (Пазарджик) ще застанат за 43-ти път един срещу друг в официален мач за първенство.

Областното дерби е в неделя от 17 часа на стадион „Чепинец” в курортният град. Срещата е от V кръг на Югозападната „В” група.

Велинградчани ще бъдат изведени от нов наставник – Стоян Божков. Бившият вратар проведе първо заниминание с отбора в сряда. Той замества оттеглилият се от поста Николай Димитров. Селекцията на „Чепинец” бе допълнена от нови 4 имена. В петък бяха картотекирани Георги Пейков, Иван Гешев, Иван Златанов и Спас Гардански. Защитникът Пейков ще направи официално завръщане на терена след близо 2-годишна пауза. Той бе лишен от състезателни права за 1 година точно в мач срещу Хебър (Пазарджик). На 17 септември 2008 година бранителят получи директен червен картон от рефера Пламен Божидаров. Двубоят във Велинград бе прекратен в 16-та минута.

За домакините твърдо аут за мача е Димитър Чонков, който изтърпява наказание.

В състава на „Хебър” няма наказани и контузени състезатели.

Назначението за главен съдия на дербито получи Йордан Воденичаров от София.

Двубоят ще премине при засилени мерки за сигурност.

В изиграните директни срещи „Хебър” и „Чепинец” са постигнали еднакъв брой победи – по 16. 10 двубоя не са излъчили победител. „Хебър” има преимущество в головата разлика. „Зелените” са вкарали 56 точни попадения, а „чепинци” – 53.

Отборът на „Хебър” не е вкарвал гол на „Чепинец” в игрова обстановка от 3 март 2005 година.

Есенният мач от сезон 2009/10 г. не се проведе поради липсата на картотеките на пазарджишките футболисти. Впоследствие БФС присъди служебна победа с 0-3 за велинградчани.

Предпоследната среща във Велинград пък не завърши. Двубоят на 17 септември 2008 г. е най-краткият в историята. Той продължи едва 16 минути. Заради групов протест на домакините, реферът Пламен Божидаров прекрати областното дерби и „Хебър” спечели служебно с 0-3.