Миньор (Бд) кара по инерция, Левски (ЕП) – по своя метод ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 27 Август 2010 21:18

Въпреки първото място, проблемите в Миньор (Бобов дол) остават на дневен ред

Отборът на Миньор (Бобов дол) е изненадващия лидер след III кръг в Югозападната „В” група. Тимът на изпълняващия функциите на наставник Пламен Петров срази гостите от ОФК Костинброд с 1-0 и остана единствен с пълен актив от точки. Попадението, шест минути преди края вкара Ивайло Иванов.

Само преди малко повече от месец водаческото място на „Миньор” не трябваше да изглежда мираж, а задаваща се реалност. Не за друго, а защото в Бобов дол заложиха на солидна подготовка, направиха шумна селекция и не на последно място завършиха само на крачка от първото място през миналия сезон. Да, ама – не, казваше един радиожурналист...

Кризата не подмина футболната игра и в Бобов дол. Разрушителната сила на безпаричието едва не доведе до фаталния край на Миньор (Бд). Минути деляха клубът от угрозата въобще да не стартира в трета дивизия. Ето че с чудеса от храброст този отбор не само е участник в първенството, но в момента държи и първото място. Позицията, обаче не е гаранция, че проблемите в Миньор (Бд) са свършили.

Бомбата в този кръг поднесе отборът на Пирин (Разлог), който се издъни с 2-1 при гостуването си на Германея (Сапарева баня). Марио Карачорски (2) и Георги Славков (45) натрупаха 2 гола в сметката на домакините, а Асен Георгиев в 50-та намали на 2-1, но това бе всичко.

Сливнишки герой (Сливница) надви като гост с 1-3 Локомотив (Септември). За отбора на Венци Рангелов се разписаха Марк Григоров (12), капитанът Руслан Нацев от дузпа (20) и Юлиян Куртелов (83). Почетният гол за „железничарите” отбеляза завърналият се след наказание Деян Пешалов (17).

Абип Конедарев вкара първият гол за Места (Хаджидимово), но неговия тим завърши само 1-1 у дома срещу Септември (Сф). Той бе точен в 20-та минута, но в 67-та Николай Николов възстанови равенството.

Победата се изплъзна и на новака Авангард (Бачево). Асен Козларев изведе своя тим напред в резултата срещу Бенковски (Пазарджик). В 92-та минута Димитър Стоянов фиксира крайното 1-1 и охлади домакините.

Балкан (Ботевград) върви все по-уверено в Югозападната „В” група. С попадения на Райко Влъчков (3) и две на Красимир Петров (55, 82), екснационалът Мариян Христов и компания преодоляха с 0-3 домакините от Ботев (Ихтиман).

Велбъжд (Кюстендил) пък се прибра с 3 точки от Пазарджик. Момчетата на сръбския специалист Момчило Радованович спечелиха с 1-3 визитата си на Хебър (Пазарджик). Лъчезар Георгиев (43), Янко Янков (65) и Иво Максимов (90) решиха спора на стадион „Георги Бенковски”. За домакините с гол се отчете Борис Благоев (58).

Съставът на Левски (Елин Пелин) продължава успешно в гостуванията си. Футболистите на треньора Денчо Руйчев усъвършенстват техниката си за печелене на срещи в трета дивизия. Те спечелиха с 2-4 посещението си на митичния стадион в Долна Диканя, въпреки че домакините поведоха с 2-0. В дебютното си излизане извън Елин Пелин „Левски” пък обърна на 180 градуса и Чепинец (Велинград) от 1-0 до 1-3. Хеттрик в Долна Диканя заби таранът Иван Зайков (27, 82, 84), а едно попадение в мрежата на противника добави Пламен Гигов (22). За домакините в разстояние на 2 минути отбелязаха Адриян Александров (19) и Даниел Стефанов (21).

Отборите на Перун (Кресна) и Витоша (Бистрица) не излъчиха победител, приключвайки 1-1. Димитър Кръстев (20) вкара за 0-1, маркирайки стандарта от 1 гол на мач за тима от столицата. Две минути по-късно Григор Григоров изравни.