Септември (Сим) отказа Миньор (Бд) за “Б” група ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 05 Май 2009 18:56

Домакините завършиха мача с 10 души

Методи Стойнев (вдясно) и колегите му гледат към „Б” група

Септември (Симитли) удари с 3-1 гостите от Миньор (Бобов дол) в дербито от XXXI кръг в Югозападната трета дивизия. С тази победа домакините дадоха сериозна заявка за място в „Б” група през следващия сезон. Лидерът в третия ешелон на практика изхвърли пряк конкурент от битката за промоция. Бобовдолци са трети, но вече изостават с 5 точки.

Домакините започнаха надъхано мача и още в 5-та минута ликуваха. Васил Кацарски се разписа с глава след центриране от корнер.

След почивката „Миньор” изравни още при първата си атака в 46-та минута чрез голаджията си Христо Петров. Двадесет по-късно ветерана Методи Стойнев бе фаулиран в наказателното поле на гостите и заработи дузпа за своите. Анатоли Лулейски бе безпогрешен от бялата точка за 2-1.

След попадението страстите на терена се разразиха с пълна сила и потърпевш стана Методи Илиев от домакините, който получи червен картон от рефера Пламен Божидаров.

Въпреки численото неравенство тимът от Симитли стигна до трети гол в 75-та минута. Отново Анатоли Лулейски вдигна на крака повече от 1000 зрители на стадион „Септември”.

Вторият в групата Малеш (Микрево) взе безпроблемна победа у дома с 4-0 срещу Витоша (Бистрица).

С гол на Александър Методиев в 54-та минута, „Хебър” надви с 1-0 гостуващия Велбъжд (Кюстендил).

Поредният си домакински неуспех регистрира столичния „Люлин”. Играчите на Венци Арсов отстъпиха с 2-4 срещу Места (Хаджидимово). Двубоят бе ръководен от пазарджишка съдийска тройка, начело с главния рефер Цанко Миндалов.

Пирин 2001 (Благоевград), който също не е сигурен за мястото си в трета дивизия не успя да извлече максимума пред собствена публика срещу Сливнишки герой (Сливница), завършвайки 0-0.

С голов рецитал срещу аутсайдера Левски (Долна баня) пък се отчете пред феновете си тима на „Струмска слава”. Радомирци вкараха 8 гола на гостите, които доиграват сезона във „В” група.

Класическа победа на собствен терен с 3-0 срещу Ботев (Ихтиман) извоюва състава на Левски (Елин Пелин).

Велбъжд (Костинброд) се отдалечи от опасната зона с категоричното 3-0 срещу Германея (Сапарева баня).

Миньор’19 (Перник) и Пирин (Разлог) повториха резултата помежду си от есента. И този път отбора от пиринско грабна победата с 2-1.

7 Пирин (Разлог)17+824
8Миньор (Перник)17+124
9Свобода (Пещера)17-623