НСА и Берое стигнаха до женския финал във Велинград ПДФ Печат Е-мейл
Събота, 12 Юни 2010 10:45

Състезателките на НСА (в бели екипи) надиграха с 3-1 колежките си от ЛП Суперспорт (Сф)

Отборите на НСА (София) и Берое (Стара Загора) ще бъдат съперници в неделя във финалът за Купата на България при жените. Двата отбора преминаха успешно през полуфиналите от турнира, чиито домакин е Велинград.

В първият полуфинал, игран вчера на стадион „Чепинец” „студентките” сразиха с 3-1 другият столичен тим - „ЛП Супер спорт”. Головата сметка за НСА откри Борислава Кирева. В 21-та минута тя засече центриране отдясно за 1-0. В края на полувремето шампионките в изминалото първенство удвоиха аванса си от дузпа. Точна от бялата точка бе капитанката Деяна Петракиева. Възпитаничките на Емил Атанасов стигнаха и до трети гол в 63-та минута. Негов автор стана Женя Стрезова. В 79-та минута мощен шут на Мартина Кьосева спря в мрежата за 3-1. Реализаторката на „ЛП Супер спорт” единодушно бе избрана за Мис Държавно първенство в края на тазгодишния шампионат.

Дамите на Берое (в зелено) стигнаха до финала след успех с 3-2 срещу Екомет 90 (Пловдив)

Вторият финалист – Берое (Стара Загора) преодоля с 3-2 Екомет 90 (Пловдив). Хеттрик за дамския отбор от града на липите наниза капитанката Петя Петкова. „Заралийки” дръпнаха в резултата с 3-0 с нейни попадения в 25-та от дузпа, 53-та и 82-та минути. Пловдивчанки се вдигнаха на щурм, който им донесе 2 гола. В 90-та минута Велина Кошулева вкара отблизо за 3-1. В 93-та след удар на Анелия Кукунова топката описа парабола и влетя в мрежата за крайното 3-2.

Сред зрителите на стадион „Чепинец” бяха забелязани ректорът на НСА „Васил Левски” – проф. Лъчезар Димитров и секретарят на Аматьорската футболна лига – Валентин Чакъров.

В неделя от 9 часа е мачът за третото място в турнира. В него излизат тимовете на ЛП Супер спорт (Сф) и Екомет 90 (Пловдив). Началният час на финалната среща за Купата на България е 11 часа. За титлата ще спорят дамите на НСА (Сф) и Берое (Стара Загора).