Витоша (Бистрица) разби Чепинец с 5-0 ПДФ Печат Е-мейл
Неделя, 30 Май 2010 20:46

Витоша (Бистрица) узакони шестото си място с категоричното 5-0 срещу Чепинец (Велинград)

Съставът на Витоша (Бистрица) не пожали гостуващия „Чепинец” и го разгроми с 5-0 в заключителен мач от сезона в Югозападната „В” група.

Гостите пристигнаха за срещата само с 11 налични футболисти. Дългият списък с контузени, наказани и абитуриенти принуди наставникът Димитър Муртин да сглобява експериментален състав. Заради кадровия дефицит се наложи единия вратар Георги Назлиев да бъде преквалифициран в полеви играч.

Домакините се оттеглиха с 2 гола аванс до почивката. В 8-та минута Ивайло Колев се озова сам срещу вратаря на „Чепинец” Георги Малинов и не сбърка за 1-0. В 29-та карамбол в наказателното поле на велинградчани завърши с плътен удар на Пламен Стоянов за 2-0.

През втората част домакините доведоха нещата до 5-0. В 73-та минута Ивайло Колев бе намерен отляво и направи резултата класически. В 81-та центриране от корнер бе засечено с глава от Атанас Николов, който покачи на 4-0. Четири минути по-късно отново Николов от чиста позиция прати за пети път кълбото в мрежата на „Чепинец”.

Велинградчани създадоха 2 опасности пред вратата на тима от Бистрица. През първата част шанс за гол се откри пред Димитър Чонков. Той, обаче бе блокиран от застигнал го бранител и не успя да стреля качествено. След почивката Георги Назлиев пък остана непрокрит при центриране от фаул. Със самоотвержена проява защитник на „Витоша” изби топката преди най-универсалният играч на гостите да нанесе решителен удар.

Главният рефер Борислав Митрев изкара един от най-леките си наряди в Югозападната „В” група. Петричанинът трябваше да се намеси по-сериозно в 29-та минута на двубоя, когато вдигна единственият жълт картон в мача. За остро влизане в краката на Димитър Чонков той санкционира играч на домакините.