Сливнишки герой излъга Чепинец в голова драма ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 14 Май 2010 10:00

Чепинец (в червено) и Сливнишки герой (Сливница) изиграха атрактивен мач във Велинград

Съставът на Сливнишки герой (Сливница) надхитри с 3-4 домакините от Чепинец (Велинград) в мач от Югозападната „В” група. Успехът за възпитаниците на Венци Рангелов почти сигурно ще им гарантира третото място в крайното класиране.

Двата тима спретнаха истинско голово шоу преди почивката и само за 23 минути доведоха резултатът до 2-3.

Първият гол падна в мрежата на съставът от родопския град. В 16-та минута шаблонно центриране бе засечено от Николай Величков за 0-1.

Домакините отвърнаха още при следващата атака, когато Христо Спасов намери точно непокрития Илия Иванов. С плътен удар последния препарира вратаря Янко Димитров за 1-1. Подемът на „Чепинец” бе материализиран в 29-та минута. Христо Спасов бе фаулиран в наказателното поле от стража на гостите. Щурмовакът превърна отсъдената дузпа в гол за 2-1.

Съвсем скоро играчите на „Сливнишки герой” се върнаха в мача. В 33-та минута домакините увиснаха при центрирана топка от фаул и Николай Миланов отбеляза с глава за 2-2. Велинградчани изпуснаха чрез бърза контраатака да накажат противника за трети път. Капитанът им Христо Спасов изведе Десислав Сатев на стрелкова позиция, но шутът бе избит със сетни усилия от вратаря на „Сливнишки герой”.

В 39-та минута гостите отново си осигуриха аванс. Николай Миланов прати отблизо отклонената от напречната греда топка за 2-3.

Цветомир Георгиев

През второто полувреме двата тима намалиха оборотите. Капитанът на „Героя” Руслан Нацев стреля опасно в 52-та минута, но вратарят на домакините Георги Малинов бе на мястото си. Двадесет по-късно колегата му на отсрещната врата Димитров бе принуден да играе с глава извън наказателното поле, за да пресече извеждащ пас към Христо Спасов.

В 74-та минута Костадин Германов си отбеляза автогол за 3-3. В 83-та резервата Мариян Хаджиев се свлече в наказателното поле, а отборът на „Сливнишки герой” поиска дузпа.

Мачът отиваше към дипломатично равенство, когато в 86-та минута за пореден път изпъкна неубедителното съдийство на главният рефер Цветомир Георгиев. Столичанинът даде измислен фаул на метър от наказателното поле на „Чепинец”. Убеден в правотата си Илия Иванов от домакините дори се прекръсти ритуално пред Георгиев. Статичното положение свари неподготвени велинградчани и Кристиян Кочилов фиксира крайният резултат 3-4.

7 Пирин (Разлог)17+824
8Миньор (Перник)17+124
9Свобода (Пещера)17-623