Велбъжд (Кн) се събуди, голов вулкан изригна в Пазарджик ПДФ Печат Е-мейл
Вторник, 11 Май 2010 09:24

Играчите на Велбъжд (Кюстендил) нанесоха трета загуба на лидера Малеш (Микрево)

Борбата за оцеляване в Югозападната „В” група продължава с пълна сила. Шест отбора водят безмилостна битка за запазване на мястото си в трета дивизия. В срещите от ХХХV кръг „изненадите” бяха сътворени именно от състави в близост до „зоната на здрача”.

Велбъжд (Кюстендил) си припомни вкусът на победата. Възпитаниците на Валентин Казачки излязоха от тежката си серия от 9 мача без пълен успех. Кюстендилци пречупиха лидера Малеш (Микрево) с 3-2. Атанас Атанасов изведе гостите напред в 41-та минута. Домакините обърнаха развоя на срещата с 3 поредни гола, дело на Светлозар Момчилов (43), Кирил Стоянов (54) и автогол на Атанасов (55). В 79-та Юлиян Кръстев от „Велбъжд” си вкара автогол, но трите точки в крайна сметка останаха в града под Хисарлъка.

Спас Гигов

Голов вулкан заля Бенковски (Костинброд) в Пазарджик. Последният в класирането – „Хебър” разби със 7:2 гостите, които вече са само на 3 точки пред пазарджиклии. Шест гола вкара Спас Гигов (4, 20, 30 – дузпа, 53, 75, 85). Един гол в сметката на победителите добави Йордан Хърков (50). За гостите утешителни попадения отбелязаха Димитър Георгиев (54) и Спас Спасов (80).

Отборът на Ботев (Ихтиман) тресна с 4-0 Витоша (Долна Диканя). Участие в головата серенада на домакините с попадения записаха Борислав Геров (11), Кристиян Дечев (19), Ангел Лачов (44) и Йордан Дойчев (57).

Иво Паргов
Миньор (Бобов дол) си осигури на 99% второто място в трета дивизия. Играчите на Иво Паргов надвиха с 2-0 Пирин (Разлог). Головете в мрежата на противника реализираха Веселин Лозанов (7) и Пламен Петров (62).

Места (Хаджидимово) падна за първи път през 2010 година на собственият си стадион „Димитър Лекин”. Тимът на Стефан Караянев се издъни срещу Левски (Елин Пелин) с 0-2. Трите точки за гостите дойдоха с попадения на Даниел Йорданов (31) и Риад Белхасен (52).

Нови Искър удържа 1-1 срещу Сливнишки герой (Сливница). Светослав Кирилов наказа гостите в 26-та, а в 45-та Игнат Дамянов фиксира равенството.

Димитър Чечев

Струмска слава (Радомир) разпиля с 4-0 Бенковски (Пазарджик). Успехът на домакините бе узаконен само за едно полувреме. Хеттрик наниза Георги Георгиев - Карчо (51, 57, 77). Четвъртият голов изстрел нанесе Тодор Зюмбулев (89).

Отборите на Германея (Сапарева баня) и Беласица (Петрич) не излъчиха победител, завършвайки 1-1. Димитър Чечев откри за курортистите в 15-та минута. Ветеранът Васил Чергов изравни в 68-та за крайното 1-1.