"Чепинец" не даде шанс на "Струмска слава" ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 03 Май 2010 09:35

Водещият реализатор в Югозападната "В" група - Христо Спасов (в червено) се разписа на 2 пъти в мрежата на "Струмска слава"

Закономерен домакински успех с 3-1 срещу гостуващия тим на Струмска слава (Радомир) записа в неделя отборът на „Чепинец”. Велинградчани представиха повече футболни аргументи и логично се поздравиха с трите точки.

Играчите на Димитър Муртин се оттеглиха с гол аванс на почивката. Щатният реализатор на „Чепинец” Христо Спасов откри резултата в 17-та минута. Голаджията от Дорково издебна бранителите на „Струмска слава”. Те не се ориентираха добре при една изсипана топка в наказателното поле и Спасов с глава наказа вратаря Светлозар Тачков за 1-0.

Гостите се съвзеха в края на полувремето, когато Ванчо Стоилов отблизо изравни. Той би под тялото на вратаря Георги Малинов за 1-1. Радостта на футболистите „в синьо” бе краткотрайна. В 43-та минута Филип Филипов тръгна с топката в наказателното поле на гостите и намери начин да стреля. Ударът му се отклони от защитник на радомирци и посети мрежата за 2-1.

В 46-та минута Васил Содев бе изведен в коридор, но ударът му бе уловен от вратаря. В 75-та той проби отдясно и подаде на Спасов, който вкара за 3-1. Преди това за присъствието си на терена напомни опитния Георги Георгиев – Карчо. Ветеранът на „Струмска слава” стреля отдалеч, но кълбото премина над напречната греда. Пет минути преди края съотборникът му Георги Кьосев можеше да намали, но стражът на домакините Малинов предотврати опасността.

Главният арбитър Йордан Воденичаров от София и асистентите му Добромир Митев и Антон Вуковски се справиха убедително с мача и заслужиха висока оценка.

Главният рефер Йордан Воденичаров (в средата) и асистентите му Вуковски (вляво) и Митев (вдясно) водиха авторитетно срещата

Неделната среща между „Чепинец” и „Струмска слава” отбеляза любопитно съвпадение. Точно преди 6 години на 2 май, велинградчани отново спечелиха в курортния град с аналогичен резултат срещу този съперник.