Ботев (Ихт) измъкна 3 точки срещу "Чепинец" ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 19 Април 2010 19:15

Ботев (Ихтиман) запази дистанцията си от 4 точки аванс пред Хебър (Пз) след успех с 2-1 срещу Чепинец (Велинград)

Ботев (Ихтиман) прибави ценни 3 точки в битката си за оцеляване. Тимът надхитри с 2-1 гостите от Чепинец (Велинград) и запази преднината си спрямо преследвачът Хебър (Пз) за спасителното 18-то място.

Първата част предложи скучен футбол, а головите положения пред двете врати почти липсваха.  Най-чистата възможност се откри пред Христо Спасов от гостите. В 39-та минута негов шут от фаул бе спасен от вратарят на домакините Димитър Дойчинов.

През второто полувреме Ботев (Ихтиман) изкова успеха си. В 63-та минута Ангел Лачов бе изведен хитро сам срещу вратаря Георги Малинов и не сбърка за 1-0. В 51-та той изскочи „очи в очи” със стража на гостите, но се засуети и притичал бранител изби топката. Втори гол за Ботев (Ихтиман) десет минути преди края напълно довърши „Чепинец”.

Иван Иванов

В 80-та минута тъчреферът Иван Иванов не маркира очевидна засада на Николай Стоянов. Играчът на домакините се възползва от съдийският подарък и технично покачи на 2-0. В 90-та минута реализаторът на велинградчани Христо Спасов издебна отбраната на домакините и намали резултата за крайното 2-1.

Главният арбитър Адриан Петров от София бе изключително неуверен в отсъжданията си. Той бе „заложник на страха” и демонстрира силно занижен критерий по отношение на грубата игра. Показателно е, че той не посмя да вдигне нито един жълт картон за домакините, въпреки че имаше всички основания да го стори минимум 3 пъти.

Веднага след попадението за велинградчани арбитърът от столицата съкрати максимално 2-минутното продължение. Той даде край на срещата едва 60 секунди след редовните 90 минути.

14:00Братаница -:- Брацигово
14:00Оборище II (Пан) -:- Вихър (Ветрен)
14:00Тракия (Пз) -:- Родопи (Коз)

14:00  Чепинец (Вел)-:-Величково
14:00Спартак (Кал)-:-Тракиец (Глав)
14:00Сарая-:-Левски (Пат)
14:00Локомотив (Септ)-:-Чико-Бунара (Бяга)

5 Банско16+625
6 Миньор (Перник)16+224