Ураганът „Спасов” отнесе Велбъжд (Кн) ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 05 Април 2010 20:25

Чепинец (в червено) се пребори за трите точки срещу Велбъжд (в синьо)

С 4 попадения на голаджията си Христо Спасов, съставът на Чепинец (Велинград) нокаутира с 4-1 гостуващият Велбъжд (Кюстендил).
Тимът от града под Хисарлъка изигра грамотно първото полувреме и с нищо не подсказа, че се намира на незавидното 16-то място в трета дивизия.

Още при първата атака в срещата гостите можеха да огорчат велинградчани, но Радостин Джогански от чиста позиция прати топката покрай левия стълб. Това бе и единственото по-чисто положение за близо половин час игра.

В 29-та минута контузия получи юношата на „Чепинец” Илия Иванов. Той напусна, заменен от Димитър Чонков. Преди това домакините поискаха дузпа за събаряне на Васил Содев в наказателното поле на „Велбъжд”.

При последвалата атака на велинградчани, Христо Спасов заработи фаул на 2 метра от границата на наказателното поле. С майсторско изпълнение от пряк свободен удар, 22-годишният футболист от Дорково наказа „Велбъжд” за 1-0.

Топката лети към мрежата на вратарят Кирил Кирилов за 1-0

Пет минути по-късно младият вратар на домакините Георги Малинов отрази опасен удар отблизо на Светлозар Момчилов.

В 39-та с котешки рефлекс вратарят на „Велбъжд” Кирил Кирилов предотврати сигурен гол, като извади насочената към мрежата топка с глава от Филип Филипов.

60 секунди преди края на първата част Спасов намери начин да стреля, но стражът на гостите отново бе на висота. Стрелецът на „Чепинец” изпусна да го преодолее в началото на второто полувреме.

В 62-та минута резервата на „Велбъжд” Илиян Чавдаров накара домакините да изтръпнат, отбелязвайки за 1-1.

Офанзивата на "Чепинец" в заключителните 20 минути  на срещата бе напълно достатъчна за трите точки.

Христо Спасов действаше на „ръба на засадата”, което създаде огромни неприятности за отборът на „Велбъжд”.

В 74-та минута Христо Спасов се озова сам срещу Кирилов и не сбърка за 2-1. Играчите на „Велбъжд” изразиха претенции за засада към тъчрефера Данаил Петракиев от Перник.

Играчите на Велбъжд (Кн) протестират за засада пред арбитрите при вторият гол за домакините

Росен Кръстев

В 85-та минута Христо Спасов повтори упражнението и „очи в очи” с Кирилов направи 3-1.

В 93-та отново той вкара четвъртият си гол в мача за финалното 4-1.

Главният рефер Росен Кръстев от Перник и колегите му заслужиха висока оценка за представянето си.