Студ, кал и два гола пасив за „Чепинец” в Нови Искър ПДФ Печат Е-мейл
Понеделник, 29 Март 2010 19:00

"Чепинец" (в червено) пропусна да открие през първата част

Съставът на Нови Искър постигна първи успех в трета дивизия под ръководството на новият си наставник – сърбинът Момчило Радованович. Бившият наставник на Велбъжд (Костинброд) изведе своите до 2-0 срещу гостуващият Чепинец (Велинград). Първата среща на стадионът в Нови Искър се игра под проливен дъжд и на тежък терен.

Отборът от курортният град изпусна съперника преди почивката и не успя да вземе аванс. В 6-та минута главният рефер Борис Липушлиев от Петрич отмени гол на Филип Филипов, а гостите се усъмниха в отсъдената от тъчрефера засада.

На 2 пъти през първата част велинградчани изпробваха със залпове отдалеч вратарят на домакините Емил Михайлов. Последният прояви рефлекс и попречи на кълбото да посети мрежата му.

Най-чистото положение пред вратата на Нови Искър изпусна Христо Спасов. В 32-та минута той се озова сам срещу Михайлов, но тежкият терен улесни вратарят, който не му позволи да отправи удар.

През вторите 45 минути Нови Искър се приспособи по-добре на разкаляният терен. В 46-та минута домакините тръгнаха с гол от съблекалнята. Топката се отклони от капитанът на „Чепинец” Георги Николов и влезе в мрежата за 1-0. Попадението официално бе записано на името на Лъчезар Георгиев от домакините.

В 75-та минута със зверски шут отдалеч Любослав Дондев прати кълбото във велинградската врата за 2-0. Преди да влезе, топката първо се отклони от напречната греда.

Две минути преди края Марио Симеонов отблизо не успя да намери вратата на „Чепинец”, стреляйки на сантиметри от левият стълб на Назлиев.

„Стадионът в Нови Искър няма елементарни условия за футбол. Здравето на футболистите ни бе изложено на риск. Брахме страшен студ в съблекалнята. За липсата на резервни скамейки няма какво да говорим”, оплакаха се след двубоя в Нови Искър от „Чепинец”.