„Чепинец” прегази „Хебър” с клубен рекорд ПДФ Печат Е-мейл
Четвъртък, 25 Март 2010 19:44

16-годишен юноша пази на велинградчани

Отборите на "Чепинец" и "Хебър" играха за 42-ри път помежду си

Внушителен успех с 5-0 срещу гостуващият Хебър (Пазарджик) постигна вчера съставът на Чепинец (Велинград). Поражението за пазарджишкият тим е най-тежкото в историята на съперничеството между тези два клуба. Точно в среща №42 между „Чепинец” и „Хебър”, велинградчани постигнаха рекорден успех срещу съставът от областният град.

Първата част на двубоя започна миролюбиво, а опасностите пред двете врати почти липсваха.

Людмил Павлов
В 18-та минута Запрян Шкодров от гостите разсея скуката с удар по посока на велинградската врата. Десет минути след това отново той пробяга над 30 метра, но опитът му за пас бе пресечен от младият вратар на домакините Георги Малинов. 16-годишният юноша на „Чепинец” изигра първи цял мач за представителният мъжки отбор в Югозападната „В” група. Сполучлив дебют за велинградчани направи  и бранителят Ангел Въргов.

В 35-та минута напрежението се пренесе в наказателното поле на „Хебър”. Топката бе върната към вратарят Илия Илиев, който се засуети и притичалият Христо Спасов го затвори. При последвалата битка за надмощие между двамата, голаджията на „Чепинец” се озова на земята. Главният рефер Людмил Павлов от Етрополе му вдигна жълт картон за симулация.

В 43-та минута след отиграване на Спасов десният стълб на пазарджиклии попречи резултатът да бъде открит.

В последната минута на първата част Любомир Личков се промъкна в наказателното поле и с мощен шут от незначителен ъгъл препарира Илиев за 1-0.

След почивката съпротивителните сили на „Хебър” тотално се изчерпаха. В 51-та минута Христо Спасов затрудни максимално стражът на гостите. В 68-та щурмовакът бе фаулиран от Илиев и заработи дузпа за своя отбор. Футболист № 1 на Велинград за 2009 година реализира наказателният удар за 2-0.

Христо Спасов (№10) създаде огромни главоболия на бранителите в "бяло-зелено"

От този момент нататък единствената въпросителна бе колко гола ще паднат в мрежата на „Хебър”.

В 73-та минута Десислав Сатев изскочи сам срещу Илиев и не сбърка за 3-0.

Три минути след него Спасов изпусна да покачи на 4-0, но в 82-та минута скоростна атака на домакините донесе ново попадение. Христо Спасов асистира на Филип Филипов, който с атрактивно изпълнение се разписа за 4-0. Попадението бе специално за девятката на „Чепинец”, защото през есента нападателят защитаваше клубните цветове на „Хебър”.

Крайното 5-0 една минута по-късно оформи Илия Иванов.

В 89-та Спасов се размина с нов гол в противниковата врата.

В 90-та минута се отвори шанс за почетен гол пред пазарджиклии,  но топката се отби от десният стълб на „Чепинец” след ударът на Найден Стефанов.

Клубният шеф и наставник на "Хебър" - Боби Даскалов (вдясно) бе мишена на иронични подмятания от страна на фенове на домакините

Главният арбитър Людмил Павлов и колегите му Добромир Митев и Мартин Миладинов се справиха успешно с двубоя. Бившият играч на Чавдар (Етрополе) извади превантивно 7 жълти картона. Потърпевши от домакините бяха четирима състезатели. Сред тях бе и юношата Илия Иванов, който заради натрупан пети жълт картон ще пропусне следващият мач на велинградчани - гостуване срещу Нови Искър.