Голов порой в Елин Пелин, „Бела” спря Пирин (Рз) ПДФ Печат Е-мейл
Петък, 19 Март 2010 21:34

Пирин (Разлог) не се възползва максимално от домакинството си на Беласица (Петрич) и взе само 1 точка

Бенковски (Пазарджик) удари с 2-5 домакините от Левски (Елин Пелин) в най-головият мач от ХХIII кръг на Югозападната „В” група. Играчите на младият специалист Спас Спасов постигнаха първи пълен успех от началото на годината.

Нигериецът Обаси Силас Окечукву изненадващо откри за домакините в 33-та минута. За гостите с хеттрик се отчете голаджията Атанас Иванов (35, 64, 86). По веднъж се разписаха Димитър Стоянов (39) и Мартин Газиев (44). За „Левски” в 49-та минута второто утешително попадение отбеляза Николай Маринов.

Беласица (Петрич) показа зъби в Разлог и открадна точка от местния „Пирин”. Двубоят завърши без гол и отдалечи домакините от жадуваното второ място.

Гол не видяха и зрителите на стадиона в столичният квартал „Требич”. Там съставите на Нови Искър и Ботев (Ихтиман) не успяха да се излъжат и завършиха 0-0.

Бенковски (Костинброд) измъкна 3 точки у дома след минимален успех с 1-0 срещу Германея (Сапарева баня). Единственият голов удар в срещата реализира Марио Геров в 60-та минута.

Витоша (Долна Диканя) се пропука при домакинството си на Витоша (Бистрица), отстъпвайки с 2-3. Гостите дръпнаха в резултата с 0-2 съответно чрез Александър Иванов и Добри Добрев. Борислав Давидков намали на 1-2 в 51-та, но шест минути след него Иван Терзийски възстанови авансът на гостите от Бистрица. В 89-та минута Даниел Стефанов направи загубата на домакините по-почетна.

Димитър Парасков се превърна в герой за Места (Хаджидимово). Той вкара и двете попадения срещу Перун (Кресна) в 11-та и 29-та минута от дузпа за крайното 2-0.

Сливнишки герой (Сливница) записа 4-та поредна победа за пролетният дял от шампионата. Играчите на Венци Рангелов отказаха с 3-1 тима на Струмска слава (Радомир). На два пъти вкара Мариян Хаджиев (43,78), а един гол в 73-та минута добави новото попълнение Христо Петров. Тодор Зюмбулев от дузпа в 88-та минута вкара „гола на честта” за гостите.

Заради наводнен терен чаканото с повишен интерес регионално дерби между Велбъжд (Кюстендил) и Миньор (Бобов дол) бе отложено.